آشکارسازی بیش از حد برای تصاویر دوربین مدار بسته ارسال دیدگاه

آشکارسازی بیش از حد برای تصاویر دوربین مدار بسته: نظارت تصویری تابش دهنده ها مادون قرمز را در دوربین مدار بسته مثل یک چراغ قوه ویا پروژکتور می سازند که به واسطه یک منبع نوری کوچک که هم از لحاظ نصب آن آسان باشد و همچنین مقدار فضای کمتری را اشغال کند استفاده میگردد . هنگامی  که یک شیء به تابشگر نزدیک گردد ما با یک مشکل مواجه خواهیم شد ، به نسبت میزان قدرت خروجی ، دوربین مداربسته با بازتابش نور زیاد کور خواهد شد .
عموما با توجه به علت مواردی که بیان شد تابشگرها عمق میدان دید کمی را دارا هستند اگر که بیش ازحد یک شیء به منبع نور نزدیک شوید ، بیش ازحد دچار اشکارسازی شده است و همچنین در  فواصل خیلی زیاد هم برای آشکارسازی شیء مورد نظر اشعه کافی وجود نخواهد داشت که برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته مشکل بیشتری را این مورد ایجاد می نماید .
زمانی که می خواهیم در فواصل دور و یا فواصل نزدیک شخصی را با همه ی جزئیات مشاهده کنیم هنگامی که از یک تابشگر که فاصله تحت پوشش آن 100 متر است بهره بگیریم ، فاصله 75 متری را این نوع تابشگر کاملا تحت پوشش قرار می دهد در صورتی که اگر شیء مد نظر ما به فاصله 25 متری نزدیک شود و همچنین مقدار تابش هم تغییری پیدا نکند  تصویر روشنایی بیش ازاندازه را دارا خواهد شد و در اینصورت دیگر شیء را نمی توانیم ببینیم.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *