آموزش نصب میکروفن در دوربین مدار بسته ارسال دیدگاه

آموزش نصب میکروفن در دوربین مدار بسته: دوریبن های مدار بسته امروزه کاربرد فراوانی در بالا بردن سطح امنیتی مکان ها دارد ، ولی در برخی از موارد فقط ضبط و انتقال تصاویر کافی نبوده و نیاز دارید صدای محیط مورد نظر را نیز از طریق دوربین مدار بسته انتقال داده و در صورت  نیاز ضبط شود،
عمل انتقال صدای محیط توسط میکروفن کوچکی که در کنار دوربین مدار بسته نصب می شود ، انجام می شود.در ادامه به بررسی و آموزش نصب میکروفن در دوربین مدار بسته می پردازیم ، با ایران امن همراه باشید…
آموزش نصب میکروفن در دوربین مدار بسته

آموزش نصب میکروفن در دوربین مدار بسته

تعدادی از افرادی که متقاضی نصب دوربین‌ مدار بسته در محیط های مدنظرشان هستند ، معمولا به گونه ی غیرمعمول ، تقاضای  ضبط و کنترل صدای را برای محیط کارشان یا محیط مدنظرشان اضافه بر  ضبط تصاویر دوربین های مدار بسته نصب شده در محل های فوق هستند. به همین جهت باید  بصورت جدا یک دستگاه میکروفن صدا در فضای کاری یا محیطی مد نظر، ابتدا نصب و بعد تعبیه شود.

تنوع محصولات

تنوع محصولات همیشه باعث سخت شدن انتخاب برای کاربران می شود. در بازار دستگاه های میکروفن بسیاری در سایز  و انواع متفاوتی وجود دارد که با توجه به محیط و فضای موجود در پروژه ها  می توان با توجه به آن محیط بهترین و متناسب ترین را  انتخاب کرد . در محیط هایی که دارای ازدحام و سروصدای زیادی می باشند بصورت  عمده این گونه دستگاهها کاربرد خاص و مناسبی نداشته و بیشتر در اتاق ها و فضاهایی که صداهای محیط بیرونی در آن شنیده نمی شوند، دارای عملکرد بهتری هستند بخاطر همین  هنگامی که صدایی تولید میگردد  و یا بصورت همزمان چند صدا در محیط موجود می باشد، به گونه ی هوشمندانه مغز انسان شروع به جداسازی و شنیدن صدایی که به آنها  علاقه شنیدن دارد ، می پردازد و در مقابل دیگر صوتها کمتر به گوش می رسند باید به این نکته دقت کرد که دستگاه های شنود یا میکروفن این هوشمندی  را ندارند و  اقدام به پخش همه  صوت های می کند که میکروفن در آن محیط نصب شده است. پس به این نتیجه می رسیم که کار جداسازی صدا و تفکیک در محیط های که دارای  سر و صدا هستند عملا کار  سخت و دشواری می باشد .

قسمت های مختلف تشکیل دهنده میکروفن دوربین مدار بسته

یک دستگاه میکروفن از چندین قسمت(بخش) تشکیل شده که پردازش صوتها وظیفه اصلی قسمت برد است ، یک فیش AV هم برای برقراری اتصال به کابلی که به دستگاه DVR به منظور انجام دادن پردازش و ضبط صدا بر روی هارد دیسک وجود دارد . به روی سیم دستگاه شنود یا همچنین برد آن یک کانکتور برق یا یک فیش موجود می باشد که ازآن برای اتصال به منبع تغذیه ی ۱۲ ولتی استفاده می شود. در نتیجه برای اینکه  نصب دستگاه میکروفن را انجام دهیم، فقط کافیست است برق منبع که ۱۲ ولت است  را به محل نصب میکروفن سیم کشی کنید و بعد از آن اقدام به کابل کشی کواکسیال میکروفن به محل ورودی صدای دستگاه DVR نمایید.
باید به این نکته توجه کنیم که به اندازه تعداد میکروفن مد نظر شما دستگاه های ضبط DVR باید دارای خروجی صدا باشند. بیشتر دستگاه های ضبط DVR در تعداد ورودی صدا دارای محدودیت هستند پس بدین صورت اگر که ما  نیاز داشته باشیم که در محیط نصب بیشتر از یک میکروفن  بکار بگیریم باید توجه کنیم که دستگاه DVR که خریداری می کنیم بر روی دستگاه قابلیت چند پورتی صدا را دارا باشد.
عموما در زمان نصب و شنیدن صدا یک مشکل عمده به وجود می آید که این مشکل این گونه است که همراه صدای ضبط شده نویز وجود داشته باشد در اینصورت اگر ازکابل کواکسیال RG59 یا RG58  که دارای شیلد استانداردی هستند، استفاده کنیم می توانیم نسبت به رفع  مشکل اقدام کنیم . زمانی که کابل کشی کواکسیال  RG59 را انجام می دهیم یکی از گزینه های  مهمی و ضروری  که باید رعایت بشود مسیر کابل کشی می باشد پس  بهتر می باشد که در زمان کابل کشی از مسیرهایی استفاده کنیم  که در آن کابل برق در آن مسیر وجود ندارد . اگر  که میکروفنی که نصب شده است نزدیک به تلویزیون و یا پخش کننده صداهای میکروفن باشد، با این وجود امکان دارد زمانی که صدای میکروفن را به صورت زنده می شنویم ، با صداهای ناهنجار و گوش خراشی روبرو شویم ،ولی  در مقابل این مشکل هم می توانیم  صدای تلویزیون را کمتر نماییم و بهتر می باشد  که به صدای ضبط شده آن گوش بدهیم.
برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش نصب میکروفن در دوربین مدار بسته می توانید با متخصصین ما در شرکت ایران امن تماس بگیرید.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *