آنالیز محتوای تصاویر دوربین مدار بسته ارسال دیدگاه

آنالیز محتوای تصاویر دوربین مدار بسته (Video Contents Analysis): این آنالیز سیستم های هوشمند نظارت تصویر را قادر می کنند تا بر حداکثر تعداد کانال تصویر مدیریت موثر ، راحت و دقیقی را داشته باشند.
آنالیز محتوای تصاویر دوربین مدار بسته در جهت راحت نمودن مدیریت و نظارت سیستم های هوشمند نظارت تصویری طراحی شده است و شامل خطاها ، شمارشگرها و آنالیزگرهای اتوماتیک می باشند.

برخی از ویژگی های عمومی این گونه نرم افزارها در زیر آمده است و در ادامه هر کدام یک نمونه از کاربردهای آن آورده شده است که به خودی خود برای سازمان های مرتبط می تواند راهکار حفاظتی و نظارتی به شمار آید.

عبور از خط

در تصویر مورد نظرتان با رسم یک خط و مشخص نمودن جهت دلخواه ، عبور ومرور افراد ، خودرو و یا هر چیز دارای تحرک را در سمت دلخواه می توانید کنترل کنید .

کاربرد

کنترل تردد پرسنل – کنترل تردد افراد در موزه ها و جلوگیری از حرکت در جهت عکس – کنترل تردد خودروها

تشخیص مزاحم

این امکان وجود دارد با تعریف یک محدوده مشخص ودلخواه در زمان ورود هر فرد یا جسم در آن محدوده اخطارهای صوتی و تصویری داشته باشید و این گونه به تهیه فیلم از مزاحمین بپردازید.

کاربرد

با توقف وسیله نقلیه درمحیطهای پارک ممنوع و یا توقف زیادتر از میزان زمان مجاز به کاربر اخطار داده شده و او اطلاع خواهد داد.
بدین گونه در زمان ورود یک فرد یا حیوان و یا هر شی ء دیگر در ساختمان اخطار صادر می کند.

شمارش اشیاء

با رسم نمودن خط فرضی و تعریف در جهت عبور افراد و یا اشیاء ی راکه از اقدام به عبور از این خط فرضی می کنند را می توان شمارش نمود.

کاربرد

تشخیص نمودن میزان فضاهای موجود در پارکینگ به وسیله شمارش خودروهای ورودی و خروجی ، نیز شمارش نمودن میزان تعداد افرادی که در فروشگاه وارد می شوند و یا خروج پیدا می کنند و همچنین در یک خط تولید شمارش قطعات تولید شده.

تشخیص شیءگمشده

در زمان گم شدن یک شیء در یک مغازه دیده می گردد . ضبط تصاویر در هنگامی که یک چیزی در یک مغازه دزدیده شود و همچنین ضبط تصاویر در هنگامی که یک خودرو پارکینگ را ترک می نماید.

تشخیص خرابکاری

این سیستم به صورت خودکار زمانی که که شخصی جلوی دید دوربین شما را بگیرد و یا آن را به هر نوع خراب نماید این سیستم در واقع شما را آگه خواهد ساخت
این امکان وجود دارد که سیستم های آنالوگ و دیجیتال را این تکنولوژی پیشرفته با هم ترکیب کنند از طرفی با استفاده از شبکه سازی تکنولوژی انتقال اطلاعات و پهنای باند زیاد می توان از محصولات دارای تنوع بهره برد .

دیگر این مهم نمی باشد که کجا دنیا می باشید با استفاده از توانایی های سیستم مدیریت نرم افزارهای تحت شبکه ، از امکانات سیستم نظارتی خود در هر کجا می توانید بهره ببرید .

آیا می توان فقط تصاویری را که می خواهیم نگاه کنیم و بقیه تصاویر را حذف کنیم؟

در واقع تصاویری که در آنها اتفاقی نمی اُفتد فقط تلف کردن وقت می باشد که باعث خستگی و ایجاد هزینه می گردد بدین گونه سیستم مانیتورینگ هوشمند باعث می گردد که تصاویری که در آنها اتفاقی می اُفتد را نمایش داده و باعث می شود ریسک کاهش پیدا نماید و کاهش زمان عکس العمل در برابر خطرات می شود.

جهت مشاهده کردن کودکانمان در مدرسه و نظارت برکارهای شان چه تجهیزاتی در محوطه مدرسه مورد احتیاج می باشد؟

در صورتی که اگر شما در مدرسه دوربین مداربسته IP داشته باشید واقعا ساده می باشد فقط لازم می باشد به اینترنت اتصال پیدا کرده و اقدام به باز کردن صفحه مرورگر وب نمایید می توانید بدون نیاز به هیچ وسیله دیگری به شکل آنلاین فرزندتان را ملاحظه نمایید .

آیا راهی هست در مکانهای غیر مجاز که باعث ترافیک می شود تا در برابر پارک خودروها مقابله نماییم؟

بیشتر ترافیک های خیابانی به علت پارک خودروها در محیطهای غیر مجاز اتفاق می افتد نگاه کردن به مانیتور و نظارت تصویری در تمام روز امکان پذیر نمی باشد در صورتی که با استفاده از توانایی آنالیز محتوای تصاویر دیگر نگرانی نیست، در صورتی که بیشتر از زمان تعیین شده خودرو در محدود مودنظر شما متوقف شود خطارهای صوتی و تصویر شما را آگاه خواهد نمود.

امکان استفاده از نقشه الکترونیکی ( سیستم نمایشگر اتوماتیک مکان دوربین رد نقشه ) با این سیستم مکان دوربین را در نقشه مشخص کرده است و در هنگام رخ دادن یک اتفاق در محدوده ی دوربین تصویر مورد نظر بطور خودکار نمایش داده می گردد و این چنین برای شما مدیریت بر اتفاق رخ داده شده را امکان پذیر خواهد نمود.
سیستم های ذخیره سازی اطلاعات متصل به شبکه NAS Network Attached Storage NAS سیستم پیشرفته ای می باشد که با استفاده از آن این امکان وجود دارد که ذخیره اطلاعات تصاویر را خارج از مرکز سرورها انجام بدهیم و با تکنیک بسیار عالی آن،باعث افزایش حجم اطلاعات خود بشویم که خود می تواند بهترین راهکار به منظور ذخیره اطلاعات در مکان دلخواه باشد هم چنین شما می توانید مکان NAS خود را در جای متفاوت از سرور ( حتی در یک شهر دیگر ) قرار بدهید.

بدون توجه به سیستم عامل ،توان نامحدود ذخیره اطلاعات در سیستم های NAS .

به واسطه اینترنت یا شبکه این امکان وجود دارد که به سیستم متصل گردید و ذخیره اطلاعات و توزیع تصویرها از طریق سیستم عامل های Linux ،Mac ، windows به کاربران امکان پذیر باشد و این چنین در دیسک های Blueray 50 GB شما می توانید اطلاعات را ذخیره کنید.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *