آیا دوربین مداربسته های PTZ را میشناسید؟ ارسال دیدگاه

آیا دوربین مداربسته های PTZ را میشناسید؟ در مکان های حفاظتی یکی از قوی ترین دوربین‌ مدار بسته ها که زیاد هم مورد استفاده قرار گرفته می شود دوربین مداربسته چرخشی یا دوربین مداربسته های PTZ می باشد. قابلیت های زیاد دوربین مداربسته های PTZ  به نسبت دوربین مداربسته های معمولی دارا هستن به همین منظور همین امر در مکان های مورد استفاده قرار گرفته می شوند که باید مورد نظارت دقیق باشند.

همان طور که از اسم دوربین های چرخشی یا دوربین مداربسته های PTZ پیداست دوربین دارای توانایی چرخش ۳۶۰ درجه ای دارد.

دوربین مداربسته های PTZ

دوربین مداربسته های PTZ

از جمله این دوربین مداربسته ها زوم خیلی قوی را دارا هستند که عموما با x زوم معرفی می گردند به عنوان مثال دوربینی که 12x زوم را دارا باشد از دوربینی که دارای 30x زوم می باشد ضعیف تر بوده است و هر x به معنای بزرگنمایی می باشد.

به واسطه یک دستگاه کنترولر دوربین های چرخشی مورد استفاده قرار گرفته می گردند .برای متصل کردن دوربین به این دستگاه افزون بر سیم برق و تصویر یک جفت سیم دیگر نیز موجود است که به آن RS 45 می گویند . به شکل مثبت و منفی این سیم مشخص شده که متصل به پشت دستگاه کنترولر می شود.
چند دوربین چرخشی را می توان به یک دستگاه کنترولر متصل نمود و به منظور شناسایی شدن دوربین به دستگاه کنترول ، شما باید یک شماره برای دوربین از زیر دوربین از طریق چند کلید که به شکل باینری کد گذاری شده تنظیم نمایید و بر روی دستگاه کنترول آن را ست کنید.

به صورت های متفاوتی در دستگاه های کنترول این کار انجام می شود که به صورت کامل و دقیق در کتابچه راه نمای آن برای هر دستگاه توضیح داده شده است.
نکته : لازم نیست دستگاه کنترول بگیرید در صورتی که شما فقط یک دوربین چرخشی دارید و می توانید آن را به دستگاه DVR هم متصل کنید.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *