چگونه کیفیت تصاویر دوربین مداربسته های نظارتی را با «تثبیت کننده تصویر» ارتقا بدهیم؟ ارسال دیدگاه

چگونه کیفیت تصاویر دوربین مداربسته های نظارتی را با «تثبیت کننده تصویر»  ارتقا بدهیم؟ در «دریافت تصاویر باکیفیت» عوامل زیادی به واسطه دوربین‌ مدار بسته تاثیر دارند که می توان گفت یکی از آنها  Image Stablization یا تثبیت کننده تصاویر به شمار می رود.

در واقع خیلی از موارد مثل وزش باد و برخورد کردن آن به دوربین مداربسته ها ، تاثیر رد شدن قطار و حتی کامیون های سنگین، همه این عوامل باعث می شوند فوکوس از دست برود و نتیجه اینکه منجر به دریافت  تصاویری غیر واضح (مبهم) و بدون کیفیت می شود.

برای شما  هم شاید این اتفاق رخ باشد که دوربین معروف و از لحاظ سخت افزاری، قدرتمندی را نصب نموده  ایددر صورتی که شما را از کیفیت تصاویر آن راضی نکرده باشد . اگر که  زمان نصب همه پارامترهای اساسی ازجمله نوع جنس کابل، تغذیه مناسب و نحوه متصل نمودن BNC را رعایت کرده باشید، این امکان وجود دارد که وجود لرزش های هر اندازه کم، باعث شود کیفیت تصاویر از دست برود.

تثبیت کننده تصویر

تثبیت کننده تصویر

برخی از کمپانی ها ، از تثبیت کننده تصویر دیجیتال استفاده می نمایند که تاحدودی باتوجه به نوع برنامه نویسی، موثر واقع می گردد.
AXIS در این میان کمپانی،اقدام به ارائه سیستمی نموده است که به واسطه ژیروسکوپ و یک برنامه نرم افزاری خاص، امکان تثبیت تصاویر و حذف نمودن لرزش را بشکل واقعی امکان پذیر کرده است.

به عنوان اولین بار به گفته اکسیس می باشد که  برای تثبیت نمودن تصاویر دوربین های نظارتی  از ترکیب یک سیستم مکانیکی و نرم افزاری استفاده می گردد . تصاویر دوربین های این فناوری را دارا می باشند ، تاثیر های مثل  بلور شدن که برخی براثر وزش باد بوجود می آید، را نخواهند داشت.

نه فقط تاثیر این فناوری  در حذف لرزش است  به گونه ی که در مواردی که روی تصویر به زوم نیاز  می باشد، نمایان می گردد. این مسئله برای کاربران اینگونه سیستم ها در اغلب موارد اهمیتی حیاتی دارد.

باید متذکر شویم که مهمترین تاثیر را در تثبیت تصاویر و حذف لرزش را استفاده از پایه های مناسب و قوی دارد و اینگونه این فناوری مکمل آن بشمار می رود.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *