انتقال تصاویر CCTV ارسال دیدگاه

انتقال تصاویر CCTV: درادامه طریقه انجام تنظیمات مربوط به انتقال تصاویر CCTV دوربین مدار بسته را به صورت پله به پله را یاد خواهید گرفت. برای آموزش انتقال تصاویر CCTV با ایران امن همراه باشید.

چگونگی انتقال تصاویر CCTV دوربین مداربسته

چگونگی انتقال تصاویر CCTV دوربین مداربسته روی موبایل

انتقال تصاویر CCTV

معمولا در نرم افزارهای تنظیمات عمومی مشابه است حالا در این قسمت طریقه انجام تنظیمات بر روی نرم افزار IVMS4500 مربوط به برند Hikvision آموزش داده شده که به صورت مشابه میتوانید برای دیگر برندها نیز این تنظیمات را عملی کنید.
آنچه به عنوان پیش شرط در نظر گرفته می شود:
شما باید پورت های دستگاه DVR که عموما دارای دو یا سه پورت می باشد برروی مودم خود فوروارد کرده باشید اینکار را باید پیش از شروع انتقال تصویر روی موبایل انجام داده باشید. (برای یادگیری این کار می توان به مطلب آموزش چگونگی انتقال تصویر دوربین مداربسته رجوع کرد)

روند کار:

1. ابتدا نرم افزار انتقال تصویر را از روی سی دی دستگاه بر روی گوشی یا تبلت خود انتقال دهید یا آن را از اینترنت دانلود کنید.
2. وقتی اینکه نرم افزار را نصب کردید به منوی اصلی وارد شوید.
3. پس از وارد شدن به منوی اصلی برای افزودن دستگاه DVR یا NVR خود روی گزینه Device کلیک کنید تا پنجره آن باز بشود.

انتقال تصاویر CCTV

1. قسمت اصلی کار شما پنجره Device است. در این پنجره باید اطلاعات مربوط به دستگاه DVR را در فیلدهای مختلف وارد کنید. قسمت های مختلف این پنجره را میتوانید در عکس زیر مشاهده کنید.

انتقال تصاویر CCTV

1. به نامی که شما می خواهیدبه دستگاه بدهید نام مستعار یا Alias گفته می شود. هر نامی که دلخواه شما است را در این قسمت وارد کنید.
2. این Register mode به عنوان قسمت بعدی است. اگر که بخواهید بدون IP Static انتقال تصویر داشته باشیم گزینه DDNS را انتخاب میکنیم ولی چون که در این بخش نحوه انتقال تصویر با آی پی استاتیک بر روی موبایل را آموزش می دهیم گزینه Ip/Domain را انتخاب می کنیم. (برای انتقال تصویر بدون IP استاتیک روش های دیگری نیز وجود دارد) .
3. قسمت IP به قسمت آدرس شما مربوط می شود. در صورتی که بخواهید دستگاه را روی شبکه داخلی ببینید میتوانید آدرس شبکه داخلی خود را این قسمت وارد کنید و اگر که احتیاج دارد دستگاه را روی اینترنت مشاهده کنید باید IP استاتیک خود را در این مکان وارد نمایید.
4. قسمت پورت Server مربوط به پورت شمامی باشد. بر روی دستگاه DVR شما این پورت مشخص می شود و میتوانید آن را در در تنظیمات شبکه دستگاه پیدا کنید. حتما باید این پورت قبلا بر روی مودم شما فوروارد شده باشد.پس به این صورت پورت را در این قسمت وارد می کنید. (این پورت برای دستگاه های هایک ویژن 8000 است).
5. قسمت بعدی نام کاربری یا user name دستگاه DVR یا NVR شماست. در بیشتر دستگاه ها انتقال تصویر با کاربرد admin انجام می گیرد، اما اگر یک کاربرد جدیدی را ایجاد کنید و در آن را محدود کنید در واقع قصد دارید روی دیدن تصاویر محدودیتی لحاظ کنید ، پس در این صورت دیگر نمی توانید برخی تصاویر را یا فیلم های ضبط شده را روی نرم افزار موبایل کاربر دیگر مشاهده نمایید(که به انتخاب شمابستگی دارد).
6. قسمت Password ، کلمه عبور آن کاربری می باشد که بر روی DVR که آن را مورد استفاده قرار می دادید.
7. قسمت آخر نیز به صورت خودکار تعداد دوربین های متصل شده به دستگاه نمایش داده می شود.
8. کار شما زمانی که اطلاعات را وارد کرده باشید به پایان رسیده و میتوانید تصویر دوربین های خود با برگشتن به صفحه نمایش را ببنید.

چگونه روی موبایل تصویر چند دستگاه را ببنیم؟

اینکه دستگاهها باهم همخوانی داشته باشند(رده و هم سطح بودن دستگاهها) به عنوان اولین کار و در ابتدا لازم است. و لازم است در بیشتر موارد، دستگاه ها از یک برند باشند. و به اینصورت که باید پورت ها از هم متفاوت باشند ، پس باید اقدام به تغییر پورت یکی از دستگاه ها را بکنید و به صورت جدا جدا آن را فوروارد کنید.

 انتقال تصاویر CCTV

چگونه فیلم های دوربین مداربسته روی فلش،انتقال دهیم؟

در ادامه مطلب چگونگی انتقال فیلم دوربین مداربسته و DVR بر روی فلش یا پشتیبان گیری از تصاویر دوربین ها را بیان میکنیم.
تصاویر آموزشی زیر را که مشاهده میکنید مربوط به دستگاه DVR هایک ویژن است. البته در بیشتر دستگاه های DVR منویی تا حدودی شباهت دارند و اگر همین مسیررا ادامه دهید، می توانید پشتیبانی از فیلم های داخل دستگاه بر روی فلش انجام دهید.

 انتقال تصاویر CCTV

چگونگی پشتیبان گیری کنیم؟

1. به عنوان اولین قدم فلش درایو خود را از طریق پورت USB پشت یا جلو دستگاه را به دستگاه متصل کنید.
2. وارد منوی playback یا پخش مجدد شده و تصاویر را در زمان مورد نیاز مشاهده کنید. دوربین هایی که برای آنها به پشتیبان نیاز دارید و زمان دقیق آنها را بنوسید و یادداشت کنید.

 انتقال تصاویر CCTV
1. اکنون وارد منوی پشتیبان گیری(Backup) شوید، و برای پشتیبان گیری از تصاویر زمان و تاریخی که مدنظر دارید را وارد کنید. بعد از آن دوربین هایی که قصد پشتیبان گیری از تصویر آنها را دارید انتخاب کنید.
2. در مرحله بعد توسط دستگاه، لیستی از فیلمهای دوربین ها برای شما نمایش داده می شود. فیلم های مدنظرتان را در لیست انتخاب کرده و کلید Export یا backup را فشار دهید.

انتقال تصاویر CCTV
1. حالا در منویی که باز می شود، مکانی را که می خواهد فیلمهای پشتیبان بر روی فلش در آن قرار بگیرد را از شما می پرسد. مکان مورد نظر و پوشه را که میخواهید تا فیلمها در آن ریخته شود را انتخاب نمایید .
2. عملکرد ریختن فیلم ها بر روی فلش مدت زمانی در حد چند دقیقه به طول می انجامد.
3. شما می توانید به راحتی تصاویر دوربین را از طریق کامپیوتر مشاهده نمایید و به طور معمول نرم افزار Player فیلم ها نیز در کنار آنها در کامپیوتر قرار داده می شود.

 

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *