انواع کابل های دوربین مدار بسته ارسال دیدگاه

انواع کابل های دوربین مدار بسته: این نوع کابل در حوزه های متفاوتی وظایف مختلفی را بر عهده دارد. برخی اوقات این دوربین ها وظیفه چک کردن یک کودک در اتاقش می باشد و برخی اوقات وظیفه شان فعالیت های مختلف را در یک بنگاه تجاری رصد می کند . به همین دلیل با توجه به کاری که انجام می دهد نوع کابلی که برای دوربین مدار بسته ها استفاده می شود متفاوت می باشد . حقیقت این است طراحی سیستم CCTV شما به نوع داده ای مربوط می شود که در آن کابل ها فرستاده شود .

کابل های دوربین مدار بسته

کابل کوکسیال BNC

از یک سیم فلزی کابل کوکسیال قرارگرفته است در یک غلاف غیر رسانا به اسم دی الکتریک تشکیل شده است ،که یک بدنه آلمینیومی و یا مسی در خود قرار دارد و در نتیجه دور این بدنه غلاف دی الکتریک دیگری قرار گرفته است . رابطBNC در دو طرف این کابل ها قرار دارد ، مقاوم بودن این کابل ها باید در حدود 75 اهم باشد . در اندازه های مختلف این کابل ها موجود می باشند که به آن شماره هدایت رادیویی گفته می شود . به هدایت رادیویی بالاتر نیاز است این با توجه به اینکه هر چقدر فاصله ارسال سیگنال بیشتر باشد.

کابل سیامی

بگونه ای که در سیستم های حفاظتی و یا نظارتی شما اتصالات دور وجود داشته باشد، سپس باید کابلی در نظر گرفته شود که افزون بر ارسال سیگنال تصویری توانایی به برق رسانی هم باشد . این کابل ها که کابل سیامی نامگذاری شده اند عموما با RG شماره 59 استفاده می گردد که تشکیل شده از یک کابل کوکسیال دارای دو رابط BNC در دو طرف خود و همچنین دو سیستم رشته ای برای برق رسانی است.
اگر برقراری اتصال دوربین مدار بسته به نمایشگر دارای RCA که دارای ورودی است،انجام شود باید از کابل های سه سیمه RCA استفاده نمایید که هر کدام نقش ویژه خود را دارا هستند به دین معنی است سیم سفید برای ارسال صدا ، سیم زرد برای ارسال تصویر و برخی اوقات سیم قرمز برای ارسال برق dcمی باشد که در دو انتهای آن دو اتصال نر و مادگی موجود می باشد . نکته ای که باید خیلی به آن توجه نمود این می باشد که به دلیل اینکه این کابل های RCA مثل کابل های کوکسیال دارای غلاف نمی باشند از آنها نمی توان در مکان هایی سطح بالای نویز رادیو فرکانسی را دارا می باشند، استفاده کرد.

کابل DIN

از برخی از دوربین هایی که خروجی شش پین دارند برای دریافت سیگنال باید از کابل BIN استفاده نمود.

در قسمت پایانی این کابل ها فیشی که دارای شش پین یا چهار پین وجود دارد که بصورت دوار در سطح آن چیده شده اند . این پین ها اقدام به فرستادن برق ولتاژ DC، سیگنال صدا,تصویر و هشدار را می نمایند . از فایده های این کابلها به نصب راحت آن می توان اشاره نمود و همچنین اینکه می تواند در اتصال های صوتی دو طرفه استفاده کرد . به این صورت برای استفاده در سیستم های امنیتی دور این کابل ها بهترین گزینه بشمار می آید.

کابل خرطومی VGA

باید از کابل خرطومی VGAبه منظور ارسال سیگنال ویدیویی به مانیتور کامپیوتر استفاده نمود . در قسمت پایانی این کابل ها 15 پین موجود می باشد که دارای اتصال نر و ماده هستند و بشکل D ردیف شده اند .در اثر موجود بودن پیچ های شستی در طرفین کابل ها ، اتصالات قوی و دارای اطمینانی در دو انتهای کابل فراهم شده است که دارای پردازنده هایی می باشند که منجر به تولید اختلالات الکترومغناطیس می گردد . برای استفاده در اینگونه محیط ها در اصل کابل های VGA طراحی شده اند.
هر نوع تعرض و ورود غیر مجاز بدین ترتیب ممنوع بوده و در صورت تعرض به ورود سارقین، خلافکاران و یا حیوانات، دچار یک شوک الکتریکی شده اند و از ادامه نفوذ منصرف می شوند و یا در بین فنس اسیر می گردند.

میتواند این سیستم هوشمندانه تر نیز این عمل نماید و مجهز به کابل حساسه حسگر ضربه و صدا و برش شود . به این شکل ، 20 ردیف سیم را برق دار می کند و همزمان آژیرهای گوش خراش به کار شروع می کنند . حتی اگر در آن ناحیه برق در دسترس نباشد از شارژ خورشیدی می توان استفاده کرد . اگر آنتن دهی موبایل صورت گرفته باشد ، سیستم به صورت اتوماتیک پیام SMS نفوذ به محدوده مورد حفاظت را اعلام می نماید . نوعی حصار ترس فنس های الکتریکی می باشد که برای جلوگیری نمودن از ورود حیوانات از یک محدوده ویژه از شوک الکتریکی بی خطری استفاده می نمایند . ولتاژی که از این شوک های الکتریکی گرفته می شوند باید قدرت عبور از موها، چرم و سم حیوانات را دارا باشد . الکتریسیته از سیم فلزی فنس عبور داده میشود این در صورتی است که میزان ولتاژ برای ایجاد شوک کافی باشد . پس از طریق حیوانی الکتریسیته که با سیم ها تماس پیدا می کند و از خاکی که روی آن ایستاده ، جریان پیدا میکند . بعد از اینکه این جریان از خاک نم به تیرک هایی که به زمین وصل شده بازگشت داده می شود . الکتریسیته از تیرک های زمین به سیم های زیرزمینی که متصل به ترمینال کنترل کننده فنس هستند، انتقال می یابد. بدین صورت مدار کامل شده و حیوان شوک کوتاهی را بصورت خیلی سریع احساس می نماید.

اگر به صورت صحیح سیستم ها به زمین اتصال نداشته باشند ، این امکان وجود دارد که باعث ایجاد مشکل در خطوط تلفن، رادیویی و تلویزیونی شوند و همچنین ممکن است هنگامی که شخصی اقدام به لمس جعبه فلزی دستگاه کنترل کننده و یا تیرک های فلزی نماید ، دچار شوک الکتریکی گردند . در آب و هوای خیلی خشک (زمین ماسه ای خشک) و آب و هوای سرد (زمین که یخ زده است یا از برف پوشیده شده) باید از یک سیستم فنس گذاری جایگزین بهره مند شد با استفاده از یک سیم اتصال به زمین موازی با سیم داغ در این سیستم استفاده میگردد . به شرایط خاک این نوع مدل فنس گذاری دیگر بستگی ندارد و هر زمانی که دام و یا حیواناتی دیگر به صورت همزمان با سیم متصل شده به زمین و سیم داغ برخورد نمایند، این امکان وجود دارد که الکتریسیته را به سیستم اتصال به زمین کنترل کننده فنس ارسال نماید.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *