اکسپندر دزدگیر به چه معنا می باشد؟ ارسال دیدگاه

اکسپندر دزدگیر به چه معنا می باشد؟ آن گونه که قبلاً هم اشاره شد ، درست مانند دوربین مدار بسته تعدادی چشم الکترونیک مادون قرمز ، یک بلندگو، کاور به همراه دستگاه مرکزی ، باطری و شارژر ساختار اصلی دزدگیرها را تشکیل داده اند . میزان زیادی از این گونه چشم های الکترونیکی در ادارات،خانه ها،مغاره ها و …  مانند دوربین مداربسته موجود می باشد اگر این نکته را بدانیم که چه عاملی کدام چشم الکترونیک مورد تحریک قرار داده است این مسئله بسیار حایز اهمیت می باشد.

در بازار  دستگاه های موجود دارای ۴ تا ۷ زون هستند و عموما هنگامی که برخی چشم ها بیش از این مقدار می شود ، آنها را به شکل گروهی دسته بندی می شوند.
به عنوان مثال در یک منزل که بزرگ و چند طبقه می باشد و اتاقها را به زون ۲، درها را به زون ۱، راهرو ها و سالن پذیرایی را به زون 3 و سیم کشی داخل بلند گو ها و چشم ها را به زون ۲۴ ساعته وصل می نمایند.

اکسپندر دزدگیر به چه معنا می باشد؟

هنگامی که صاحب خانه در مکان نبود دزدگیر اعلام خطر می نماید ، می توان با خاموش شدن دستگاه با ۳ آلارم به این موضوع پی برد که دزدگیر در غیاب فرد ، تحریک شده است.

اکسپندر دزدگیر

بدین ترتیب در سیستم های متفاوت این اطلاع رسانی دستگاه ، مختلف می باشد . بدین صورت می توان به واسطه چراغهای LED روی دستگاه مرکزی به این موضوع پی برد، به همین علت با چشمک زن بودن دستگاه یا روشن ماندن یک سره آن می توان به این نتیجه برسیم که آیا چشم الکترونیک اتاق ها یا درب های ورودی تحریک شده است یا بخش های دیگر.

به هر حال تشخیص اینکه کدام یک از آنها اعلام خطر کردند در محل هایی که تعداد 20 یا 30 چشم الکترونیک وجود دارد، بسیار سخت می باشد . بدین گونه می توان تعداد زون ها را با بهره گیری از یک اکسپندر زیاد نمود و در نتیجه تشخیص دادن این که کدام یک از چشم هشدار داده است راحت تر می شود. می توانیم مکان هایی که چشم بیشتری درآن دایر می باشد را با کمک افزایش میزان تعداد باتری ها و بالابردن آمپر آنها پشتیبانی نماییم . لازم به ذکر است که برای شارژ کردن باتری ها اکسپندر شارژ اضافه ای نیز دارد.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *