تجزیه و تحلیل هوشمند تصویر ارسال دیدگاه

تجزیه و تحلیل هوشمند تصویر: امروزه در کاربردهای مصرفی و سرمایه گذاری میزان زیادی از اطلاعات تجزیه و تحلیل هوشمند تصویر وجود دارند. در این مقاله به تجزیه و تحلیل هوشمند تصویر در دوربین های مدار بسته می پردازیم.

 

تجزیه و تحلیل هوشمند تصویر

ابزارهای کارآمدتری برای توصیف، طبقه بندی و مدیریت اطلاعات تصویری، برای مقابله با تصاویر ذخیره شده در بانک های اطلاعاتی حجیم نیازمند است. به همین دلیل به منظور پدا کردن راه های ممکن برای توصیف و طبقه بندی خودکار محتوای چند رسانه ای و به ویژه تصویری، شرکت های خصوصی و موسسه های تحقیقاتی، تمرکز خود را بر روی پروژه های تحقیقاتی گذاشته اند. انجام دستی توصیف محتوای تصویری، کار بسیار وقت گیری است و مستلزم یافتن راه های خودکار می باشد. هدف تهیه خلاصه ای از تصاویر به صورت اتوماتیک به عنوان ساختار رسانه ای می باشد، که برای جستجو و بازیابی بسیار بهینه تر است .

تجزیه و تحلیل هوشمند تصویر
تصور کنید که امکان توصیف به صورت خودکار تمامی ویدئوهای یوتیوب، توسط یک برنامه نرم افزاری، وجود داشت. بنابراین از برچسب هایی که هر فرد به صورت دستی برای توصیف تصاویر هنگام آپلود استفاده می کند برای جستجو در آرشیو تصاویر، دیگر استفاده نمی شود. با این حال از نظر اقتصادی این نوع نرم افزارها همچنان مقرون به صرفه نیستند .
در تاسیسات حفاظتی، میزان زیادی از تصاویر، شامل دوربین ها نیز وجود دارند . در سال های اخیر علاقه مندی به تکنولوژی VCA ، بیشتر شده است و تمرکز در این مقاله نیز بر همین موضوع می باشد. VCA اغلب برای تجزیه و تحلیل تصاویر، در حفاظت، در زمان واقعی استفاده می شود. با این حال می توان با استفاده از تخصیص پارامتر های مشخص برای نرم افزار، از آن برای اسکن تصاویر ضبط شده استفاده کرد که منجر به صرفه جویی در زمان و افزایش ارزش تاسیسات VCA می شود.
برای روشن کردن این قضیه که یک تاسیسات تصویری از چه چیزهایی تشکیل شده است و اینکه چرا آن را به عنوان هوشمند و یا تحلیلی دسته بندی نمی توان کرد ، ما یک مثال از یک مرکز خرید را ذکر میکنیم. اساسا به طور مستقیم تعداد دوربین ها، کم و بیش، بستگی به تعداد نمایشگر ها دارد، که در گاهی اوقات توسط اپراتورها مشاهده و یا تصاویر آنها ضبط و ثبت می شود. برای گسترش و بهبود تصویر در مقاصد نمایشی، معمولا فرآیند تصویر انجام می شود. بخشی از وظایف اپراتورها، تجزیه و تحلیل و دریافت اینکه چه اتفاقاتی در مناطق تحت نظر در جریان است، می باشد. هیچ اتفاق به خصوص و یا خطر آفرینی خوشبختانه در اکثر مواقع به وقوع نمی پیوندد، اما متاسفانه طبق نتایج تحقیقات، شاهد این هستیم که نزدیک به 90% از تمرکز و توجه خود را تنها در طول 22 دقیقه حتی اپراتورهای آموزش دیده نیز از دست می دهند.

تجزیه و تحلیل هوشمند تصویر

سیستم نظارتی هیچ گونه پشتیبانی، به جز ارائه فیلم های ضبط شده، در موارد رویدادهای غیر قانونی، در اختیار نمی گذارد. اگر درباره محدوده توجه و تمرکز اپراتورها آمار ارائه شده که دربالا به آن اشاره شد را در نظر بگیریم، احتمال اینکه از یک اتفاق بحرانی جلوگیری شود و یا توسط دوربین مدار بسته مدیریت شود، در اکثر مواقع خیلی کمتر از حد مورد انتظار بوده و رضایت بخش نمی باشد. بایستی فیلم های ضبط شده، توسط اسکن دستی، برای بررسی اتفاقاتی که قبل ، در حین و بعد از حادثه به وقوع پیوسته اند، صورت بپذیرد، که وظیفه ای بس وقت گیر وسخت است.
نمی توان سیستمی را بعنوان تجزیه و تحلیل هوشمند تصویر طبقه بندی کرد، تا وقتی که هیچ گونه پشتیبانی توسط سیستم چه در زمان واقعی چه به صورت آفلاین ارائه نمی شود.

شرکت داده پردازان پارســـوآ

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *