تست دوربین مدار بسته ارسال دیدگاه

تست دوربین مدار بسته: به منظور اطمینان پیدا کردن  از درستی ، صحت وسلامتی دوربین مدار بسته ای که آن را خرید کرده اید در همان زمانی که دوربین مدار بسته را خرید نموده اید ، باید آن را  تست و آزمایش کنید . در ادامه به معرفی روش هایی برای تست دوربین مدار بسته و حصول اطمینان از کارکرد صحیح آن آورده شده است، با ایران امن همراه باشید…

تست دوربین مدار بسته

۱ـ روشن شدن دوربین مدار بسته

دقیقا وقتی که اتصال کانکتور برق دوربین به آداپتور ۱۲ ولت برقرار شد باید دوربین مدار بسته روشن گردد . دقت باید کنید که دوربین مداربسته دکمه برای روشن خاموش یا به اصطلاح پاور  ندارد  و به محض اینکه  اتصال آن به منبع تغذیه برقرار شود  بلافاصله باید روشن گردد .

۲ـ تست دوربین مدار بسته رویت تصویر

زمانی که  دوربین مداربسته روشن گردد ، باید از فروشنده بخواهیددر تلویزیون فروشگاه یا مغازه اش، تصویر دوربین مداربسته برای شما نمایش داده شود. باید به این نکته توجه کنید  که این تصاویر نباید به صورت  سیاه و سفید یا همچنین  دارای پرش و یا قطع شدن و وصل شدن  باشد و حتما باید به شکل  رنگی و کاملا  شفاف و بدون اینکه دارای قطع و وصل شدن تصویر باشد ،  دیده شوند.

۳ـ تست سنسور دید در شب دوربین مدار بسته :

اگر که شما از نوع دوربین های مداربسته که دید در شب IRدارد انتخاب کرده اید ، باید حتما این سنسور IRIS آنها  را  مورد تست و آزمایش قرار نمایید.
در هنگام تست دوربین مدار بسته می توان گفت وظیفه  این سنسور،  روشن شدن چراغ های LED در دوربین های مدار بسته که قابلیت دید در شب IRدارند ، می باشد  . برای اینکه شما  بتوانید این سنسور را تست نمایید ،ابتدا  دوربین را در مکانی فاقد نور یا مکانی تاریک قرار دهید  تا سنسور IR درون آن  فعال گردد  دقیقا زمانی که  سنسور IRIS دوربین مدار بسته دید در شب فعال شود ، نور چراغ های LED دور لنز که دارای رنگ قرمز است  قابل مشاهده می گردد . زمانی که اینکار انجام گردد و دید در شب در دوربین های مدار بسته هم فعال شود ، شما قادر به دیدن تصاویر سیاه و سفیدی هستید که خوده  این تصاویر نشان  سلامت دید در شب و همچنین  IR دوربین مدار بسته شما می باشند . برای اینکه اطمینان بیشتری از صحت دوربین مدار بسته که خریداری کرده اید داشته باشید ،  حتما باید این تست را چند بار مکرر انجام دهید تا از سلامت سنسور آن اطمینان کافی را پیدا کنید.
البته اگر که از شرکت های  با اعتبار و همچنین معتبر  دوربین مدار بسته  خرید نمایید ، این در واقع  ایده آل تر می باشد چون  امکان دارد  با خرید از آن دسته از فروشگاه ها که با مشکلاتی در ضمانت و گارانتی محصولات هستند در صورت به وجود آمدن عیب یا ایرادی  با مشکل روبه رو شوید.

آزمایش و تست دوربین مدار بسته هایی که قبلا نصب شده اند.

اگر که قطع  تصاویر در دوربین های مدار بسته ای که قبل آن را  نصب کرده اید به وجود آید این می توانند علل بسیاری داشته باشد.  اما رایج ترین این

دلیل ها ی قطع تصاویر در دوربین های مدار بسته در ادامه توضیح داده شده است:

سوختن آداپتور((Adapter  یا منبع تغذیه دوربین مدار بسته به عنوان یکی از رایج ترین و عمده ترین دلیل های  قطع تصاویر دوربین است که بیشتر اوقات این اتفاق رقم میخورد ، برای اینکه این این مشکل را رفع کنیم باید تعویض آداپتور دوربین را انجام دهیم یا  اینکه از منبع تغذیه  دوربین دیگری استفاده نمایید .
یکی از علل دیگر قطع شدن در دوربین مداربسته، می تواند وجود مشکلاتی که در کانکتور BNC که در دو سر کابل کواکسیال تعبیه شده ، و به دوربین مدار بسته و دستگاه DVR متصل شده است ، باشد ؛  برای اینکار وقتی  کانکتور BNC در سر کابل تکان دهید  و مشاهده قطع و وصل شدن تصویر، می توانید  برای اینکه این  مشکل  حل شود ،این کانکتورها را تعویض نمایید  و با برقراری  اتصال صحیح آنها  این مشکلات  را برطرف نمایید.
یکی دیگر از دلیل های که می تواند موجب  قطعی تصویر شود ، می تواند همان دوربین مدار بسته باشد اگر شما با انجام مراحل پیشین به  نتیجه مطلوب دست نیافته اید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه تست دوربین مدار بسته ، با متخصصین ما در شرکت ایران امن تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *