تکنولوژی نور یاب در دوربین مدار بسته به چه معناست؟ ارسال دیدگاه

تکنولوژی نور یاب در دوربین مدار بسته به چه معناست؟ به منظور استفاده کردن و راه اندازی در محیط های بیرونی که باز می باشند و یا محیطهای داخلی که نور کمی دارند ، طراحی یک دوربین مدار بسته روز و شب صورت گرفته است. توسط دوربین مدار بسته روز و شب رنگی تحت شبکه ، در طول روز تصاویر رنگی را ضبط نموده است و سپس تحویل میدهد.

اگر نور کاهش پیدا کند ، این امکان وجود دارد که  دوربین بگونه ی اتوماتیک  تغییر به حالت شب پیدا کند تا تصاویر سیاه و سفید را با استفاده نمودن ازنور مادون قرمز ( IR ) تحویل بدهد . به خصوص در وضعیت تغییر نور فضاهای بیرونی و باز، حفظ شفافیت تصویر و نویز پایین ،باعث می شود این چالش ایجاد شده باشد .

نور یاب در دوربین مدار بسته

نتیجه یک انتخاب با آگاهی و صحیح و دقیق سنسور و لنز، همراه با جزییات داده های تصویر نتیجه ترکیب لنز تکنولوژی نور یاب (Lightfinder ) و سنسور می باشد. تکنولوژی نور یاب تصاویری با رنگهای زنده تر، در قیاس با هر دوربین آنالوگ یا تحت شبکه در نورهای پایین تر ارائه می دهد. ترکیب این عامل ها که شامل سنسور- لنز و ارتقای چیپ برای پردازش تصویر هستند ،  به دوربینهای تحت شبکه این امکان را می دهد که عملکرد فوق العاده و  بهینه را میدهد .

گذشته نور یاب در دوربین مدار بسته ( lightfinder )

تکنولوژی نوریاب  در واقع به سنسور CMOS ، حساسیت بالای نور را ارائه می دهد . با این وجود ، این تکنولوژی خیلی بالاتر وفراتر از تنها یک سنسور به شمار می آید .طراحی این نرم افزار بگونه استادانه صورت گرفته است، به منظور ایجاد نمودن عالی ترین کیفیت ممکن میزان درجه فیلتر کردن و شفافیت را تنظیم می نماید . کارکرد فوق العاده در نور پایین ، حاصل  ترکیب صحیح و متناسب  بر پایه سنسور و لنز ،با پردازش دقیق تصویر می باشد . این تکنولوژی وضوح  بهتر و رنگهای طبیعی تری خصوصاً در وضعیت نور کم ، در قیاس با هر دوربین آنالوگ  ارائه خواهد نمود . در قیاس با دوربین آنالوگ موجود در بازار، در تکنولوژی نوریاب میزان پایین آمدن نویز پیشرفت هنگفتی داشته است  که در ادغام با حساسیت نور سنسور، کیفیت تصویر عالی بی نظیری را ارائه خواهد نمود . این چنین از جایی که دوربینهایی که این تکنولوژی را ارائه می نمایند دیجیتال می باشد ، میزان زیادی از امکانات را در اختیار قرار می دهند مانند سنسور اسکن پیشرفته، تحلیل اطلاعات و سیستم نظارت تصویر.
می توانیم  حساسیت زیاد نور، درجه کیفیت تصویر عالی با نویز کم بگونه ای که جزئیات بیشتر و تولید بهتر رنگ در نور کم را از مزایای تکنولوژی نور یاب در دوربین مدار بسته بشمار بیاوریم . به این شکل که دوربین مداربسته هایی که این تکنولوژی را دارا می باشند همه ی منافع دیگر دوربین مداربسته های تحت شبکه (دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP Camera) ، هم مانند اسکن پیشرفته را دارا می باشند .

مقایسه نور یاب در دوربین مدار بسته در شب و شرایط نور کم

میان سه دوربین نظارتی دارای تکنولوژی نوریاب و یک دوربین باکیفیت پایین تر  دوربین‌ مداربسته آنالوگ با نور کم، در شب و در شرایط متفاوت مقایسه ای انجام شده است . این مقایسه در واقع نشان داده است که دوربی تحت شبکه ای که تکنولوژی نوریاب را دارا می باشد ، کیفیت تصویر مناسب تری را با نویز کمتر در مقدار فریم کامل ارائه می نماید و در برخی شرایط پر نور دوربین آنالوگ توانایی به ارائه تصاویر رنگی ندارد .

بدین گونه موقعیت به سمت پیشرفت و توسعه دوربین های تحت شبکه با همان میزان حساسیت نور همانند دوربینهای تکنولوژی نوریاب و حتی بهتر از آنها را دارا هستند ، ادامه خواهد یافت . از ویژگی های کلیدی و اصلی تکنولوژی های تصویری در آینده حساسیت نور ترقی کرده و نویز تصویر کم ، خواهند بود.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *