حساس ترین سنسور CMOS سونی ارسال دیدگاه

حساس ترین سنسور CMOS سونی: در این مقاله به بررسی حساس ترین سنسور CMOS سونی می پردازیم . برای آشنایی بیشتر با حساس ترین سنسور CMOS سونی با ما همراه باشید.

 

حساس ترین سنسور CMOS سونی

 

حساس ترین سنسور CMOS سونی دنیا عرضه شد.

IMX224MQV ، نام حساس ترین سنسور CMOS سونی دنیا با رزولوشن ۱٫۲۷مگاپیکسل، مخصوص استفاده در خودروها می باشد که با تازگی توسط سونی، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان حساس ترین سنسور CMOS سونی، رونمایی شده است.

بنا بر ادعای سونی، این سنسور ۱٫۳ اینچی، دارای بالاترین میزان حساسیت نسبت به همرده‌های خود بوده و حتی در شب‌ های تاریکِ بدون ماه، یعنی در شرایط بسیار ضعیف نور، معادل ۰٫۰۰۵ لوکس نوری، قادر است به ثبت تصویر بپردازد.
استفاده از دوربین در صنایع خودروسازی به دلیل وابستگی شدید امنیت خودروهای پیشرفته امروزی به دوربین، به سرعت درحال رشد است و سونی امیدوار است بتواند بخش بزرگی از این بازار را از آن خود کند.
AEC-Q100 ، نام استاندارد تصویر برداری در نور کم می باشد که برای استفاده از سنسور های دوربین مخصوص خودرو، درخودرو ها، باید اخذ شود و خیال سونی از بابت این موضوع راحت است، چراکه IMX224MQV عملکرد شگفت آور و ستودنی در این بخش دارد.

حساس ترین سنسور CMOS سونی:

با وجود اختلاف قیمت بسیار بالا ی احتمالی این سنسور همچنان امید استفاده گسترده از این سنسور به دلیل رزولوشن و میزان حساسیت ، در دوربین‌ های مداربسته تحت شبکه وجود دارد.
تولید انبوه این سنسور که نمونه اولیه آن تقریبا آماده ارائه می باشد،‌ از ماه دسامبر 2015 آغاز خواهد شد.
این سنسورهای CMOS جدید که برای مصارف حرفه‌ای ساخته شده‌اند، حساسیت بسیار بالایی در جذب نور دارند، به این ترتیب در آینده تصویربرداری در محیط‌های تاریک معنی جدیدی پیدا می‌کند.
سونی توانسته در این فناوری جدید حساسیت بیشتری را برای سنسورهای عکس‌برداری ایجاد کند، با این حساب میزان تشخیص نور سنسور افزایش زیادی یافته و به مرز طیف نوری فرابنفش نزدیک شده است. حساسیت این سنسورهای جدید دو هزار ولت بر متر است، این حساسیت بالا باعث می‌شود در شرایطی که تقریبا نوری وجود ندارد عکس‌برداری انجام شود.

تصویری که در پایین مشاهده می‌کنید بوسیله این سنسورها که از این پس با نام تجاری STARVIS آنها را خواهیم شناخت، گرفته شده است. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید به راحتی می‌توان یوز‌پلنگ‌ها را در این عکس با شرایط نور بسیار کم شناسایی کرد.

شرکت داده پردازان پارســوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *