دستگاه ضبط تصاویر دوربین مدار بسته تحت شبکه ارسال دیدگاه

دستگاه ضبط تصاویر دوربین مدار بسته تحت شبکه: یکی از لزومات تجهیزات ضبط داده ها و تصاویر برای دوربین مدار بسته های تحت شبکه دستگاه Network Video Recorder یا به اختصار NVR است.
قبلا بدین منظور از نرم افزارهای که روی کامپیوترها نصب شده استفاده می شد . مثل کارتهای DVR، که مشکلاتی از قبیل ویروسی شدن، سخت افزار کامپیوتر مورد نظر نیز وجود داشت.

دستگاه ضبط تصاویر

دستگاه های NVR دارای خصوصیت Stand-Alone یا کارکرد بدون نیازداشتن به کامپیوتر هستند که باعث می شوند دوام سیستم بالاتر برود ، ضمن اینکه بدین طریق به صورت تضمینی در مدتی طولانی کارها انجام خواهد گرفت.

دوربین مدار بسته تحت شبکه

می توان به موارد زیر به عنوان دیگر مزیت های بهره گیری از NVR ها اشاره نمود :

• قابلیت بالا بردن فضای ذخیره سازی
• کدگزاری تصاویر (Encoding) به منظور امنیت اطلاعات در زمان انتقال
• توانایی تهیه پشتیبان (backup) از تصاویر بشکل همزمان بر روی CD یا DVD و همچنین فلش USB

بدون نیاز به ورودی های BNC از طریق کابل شبکه Cat5 و Cat6 دیتاها و تصاویر به دوربین ها می رسد و به صورت سریع روی هارد ذخیره می گردند . بدین گونه در دوربین مداربسته های تحت شبکه نسل جدید این ذخیره سازی به گونه ای می باشد که تصاویر بصورت مستقیم روی خود دوربین هم ذخیره می گردند .

باید به این نکته نیز توجه نمودکه تصاویر چون دیجیتالی می باشد فقط با کمک یک کابل شبکه به شبکه کامپیوتر وصل، ضبط و بررسی می گردند .

داشتن NVR برخلاف الزامی بودن وجود DVR ضروری نمی باشد و تنها برای راحتی و پیشرفت بیشتر کار و به منظور اینکه در هزینه راه اندازی سیستم های تحت شبکه صرفه جویی شود، کاربرد دارد.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *