دوربین‌ مدار بسته ارزان قیمت ارسال دیدگاه

دوربین‌ مدار بسته ارزان : در این مطلب قصد داریم کمی در مورد دوربین مدار بسته های ارزان قیمت توضیح دهیم. با داده پردازان پارسوا همراه باشید.

تفاوت های دوربین مدار بسته ارزان قیمت با سایر دوربین مداربسته ها

رنگ

نامنظم بودن و در هم ریختگی رنگ‌ها به عنوان یکی از عمده ترین عیب‌های دوربین‌های ارزان قیمت به شمار می آید . این عیب عموما به صورت تغییر رنگ و یا اجتماع رنگ در گوشه‌های تصویر یا اشکال موجود در تصویر مشاهده می گردند .برخی از اوقات نیز هم این بی نظمی به تغییر رنگ تمام در دوربین مشاهده می گردد.
معمولا از اولویت‌های نصب دوربین مدار بسته ، امکان مشاهده دقیق رنگ‌ها به شمار نمی آید . در صورتی که اگر برای شما کیفیت رنگ بندی تصویر از اهمیت بالایی برخوردار باشد  بهتر می باشد از دوربین‌های با برندهای با اعتبار تر  استفاده نمایید.

دوربین‌ مدار بسته ارزان
دوربین‌ مدار بسته ارزان

دید در کنتراست دوربین‌ مدار بسته ارزان قیمت

در اصطلاح کنتراست به معنی تفاوت می باشد که بدین شکل عموما در سطح نور به عنوان تفاوت معرفی می‌گردد . یکی از معایب کلی دوربین‌های مداربسته کنتراست در سطح نور ورودی به دوربین به شمار می آید . عموما از مکانیزم WDR برای مقابله با این اشکال استفاده می‌ گردد . این مکانیزم با بالا رفتن مقدار نور در محیطهای دارای نور کم و کاهش آن در مکان‌های دارای نور زیاد ، باعث کاهش کنتراست نور دوربین و امکان نظارت بر نقطهای  تاریک تصویر می گردد.

در واقع دوربین‌های که ساده تر می باشند این توانایی متعادل کردن نور را دارا نمی باشند در صورتی که اگر به طور مستقیم در تصویر دوربین منبع نوری وجود داشته باشد مابقی تصویر بصورت تمام تیره خواهد شد. دقیقا  هنگامی که دوربین‌ها رو به پنجره یا درب ورودی نصب گردد این مشکل خود را نشان خواهد داد.

پس بهتر می باشد تا جایی که امکان دارد در هنگام نصب دوربین،  دوربین به سمت منبع نور خودداری شود اما اگر که این عمل غیر قابل اجتناب بوده است بهتر می باشد به جای دوربین‌های ساده از دوربین‌های با قابلیت WDR  استفاده گردد.

دید در شب دوربین‌ مدار بسته ارزان قیمت

در متن های پیشین دوربین مداربسته دید شب بیان کردیم که تکنولوژی ساخت CCD دوربین‌های دید در شب با دوربین‌های عادی مختلف می باشد . این دوربین‌ها به گونه ای تولیده شده اند  که در طول موج‌های پایین‌تر (مادون قرمز) دید خوبی داشته باشند.

صرف نصب چند LED دید در شب در پیرامون دوربین را دید در شب نخواهد کرد. در دوربین‌های با قیمت ارزان دید در شب CCD دوربین در اصل مناسب دید در روز می باشد و فقط LED های مادون قرمز به دوربین اضافه شده است. از این لحاظ کارکرد دوربین‌ها در شب شاید خیلی مناسب به شمار نیاید . در اصل در شب دید این دوربین‌ها برد زیادی نخواهد داشت.

برای شما اگر که دید در شب دوربین از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد در اینصورت بهتر می باشد که برای این کار از دوربین‌های با کیفیت‌تر استفاده نمایید.

دید در نور کم دوربین‌ مدار بسته ارزان قیمت

برای تشکیل تصویر دوربین مداربسته در بخش دوربین مداربسته در مورد حداقل نور مورد احتیاج بحث کردیم. در آن قسمت به این موضوع اشاره شده است  که برای گرفتن یک تصویر متناسب نور مورد نیاز باید حدود 100 برابر کمترین نور مورد نیاز دوربین را برای آن تامین نمود . به عنوان مثال اگر حداقل نور مورد نیاز دوربین 0.1 لوکس باشد در نور 10 لوکس یک تصویر متناسب به شما می‌دهد.

معمولا دوربین‌های که با قیمت ارزان در  بازار موجود هستند حداقل نور مورد نیاز را به شما اعلام نمی کنند این  در صورتی که با توجه به کیفیت این المان در جهت این دوربین‌ها بین 1 تا 3 لوکس خواهد بود . این بدین معنی می باشد که مکانی که دوربین در آن نصب می گردد  باید حداقل بین 100 تا 300 لوکس نور دارا باشد تا این امکان وجود داشته باشد که تصویری مناسب داشته باشیم . اگر  که نور محل از این مقدار کمتر نیز باشد با نویز تصویر همراه می شود . در تصویر این نویز به شکل دانه‌ها ریز و رنگی مشخص می گردد.

اگر که امکان دارد بهتر می باشد با افزایش دادن مقدار نور محل از روش های مختلف امکان نصب دوربین‌های با قیمت ارزان تر را برای خود فراهم نماییم ولی بهتر است اگر این امکان وجود ندارد برای محل  از دوربین‌هایی با کیفیت مناسب استفاده نماییم.

تفکیک پذیری تصویر دوربین‌ مدار بسته ارزان قیمت

عموما  به عنوان عمده ترین عامل در تعیین قیمت دوربین مد نظر تفکیک پذیری یا وضوح تصویر قرار داده می شود . این در صورتی می باشد  که برای تعداد بیشتر افراد امکان سنجش این نوع المان وجود نخواهد داشت . باید ه این نکته توجه نماییم که تفکیک پذیری بالاتر لزوما به معنی کیفیت بالاتر تصویر نمی باشد . این عامل فقط به معنا بزرگتر بودن تصویر خروجی دوربین می باشد . به این شکل دوربین‌های با تفکیک پذیری بالاتر معمولا کیفیت بیشتری  نیز دارا می باشند.
کیفیت دوربین را عموما با المان هایی مثل حداقل نور مورد نیاز دروبین‌ها یا نسبت نویز به تصویر که پیش تر در مورد آنها صحبت شده نشان داده می شود.

ریسک دوربین‌ مدار بسته ارزان قیمت

عموما سیستم کنترل کیفیت ضعیف‌تری شرکت‌های تولید کننده دوربین‌های ارزان قیمت‌تر دارا می باشند . این در واقع به این معنی است که این احتمال که دوربین‌ مدار بسته ارزان یا خراب باشد بالا خواهد رفت . در واقع این اتفاق برای  دو دوربین یکسان  تصویری تا حدودی مختلف داشته باشند بصورت متداول می باشد . با توجه به این زمانی که این دوربین‌ها تهیه می گردند  باید به کیفیت دوربین توجه زیادی  داشته باشید.

لازم به ذکر است که این گونه ریسک‌ها بسیار کم می باشند و اگر که شما به تعدا کمی از دوربین ها احتیاج دارید پس  احتمالا استفاده نمودن از دوربین که قیمت ارزان دارند برای شما مشکلی را ایجاد نمی کند. در صورتی که شما میزان دوربین‌های درخواستی شما بالا باشد (بیش از 20 دوربین)  پس بهتر  میباشد از دوربین‌هایی استفاده نمایید  که  برای شما  ریسک نصب پایین تری را ایجاد خواهند نمود.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه نقطه ضعف های دوربین‌ مدار بسته ارزان را بیان کردیم در مقابل باید بدانیم که این دوربین‌ها یک نقطه قوت دارا می باشند و آن قیمت آنها می باشد. باید توجه کنیم که هدف اصلی در زمان انتخاب دوربین ، انتخاب دوربینی می باشد که با کمتری قیمت نیازهای شما را تامین نماید . تلاش نمایید که در هنگام انتخاب شرایط را طوری در مکان نصب فراهم نمایید و نیازهای خود را به گونه ای  محدود نمایید  که با توجه به نیاز شما امکان استفاده نمودن از دوربین‌های با عالی ترین و مناسب ترین قیمت و کیفیت فراهم شود.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *