دوربین مداربسته حرارتی یا آتش یاب ارسال دیدگاه

دوربین مداربسته حرارتی یا آتش یاب: هر ساله دوربین مداربسته با پیشرفت روزانه تکنولوژی،  با توانایی های بیشتری وارد بازار CCTV می شوند. به عنوان یکی از این دوربین مدار بسته که مورد استقبال انباردارن و کارخانه ها و مکان هایی که احتمال آتش سوزی در آنها زیاد است ، قرار گرفته دوربین مداربسته می باشد که توانایی شناسایی آتش را از فواصل دور دارا می باشد که میتواند ثابت(غیر متحرک) و یا متحرک و گردان باشد . این دوربین مداربسته با سرعت توانست  جای دی وی آرهای قدیمی را که توانایی تشخیص آتش را با دوربین مداربسته معمولی داشتند را بگیرد.

دوربین مداربسته حرارتی یا آتش یاب چیست؟

دوربین مداربسته حرارتی یا آتش یاب در گذشته فقط حساس به حرارت بدن شخص بود و به گونه ای که کارایی قابل قبولی در سرمای زیاد هم داشت.
به واسطه این دوربین مداربسته نحوه شناسایی آتش به شکلی ای است که، اگر آتشی در فاصله 800 متری و حدود 70 در 70 سانتیمتر باشد ، تقریباً 5 ثانیه زمان می برد تا شناسایی آتش توسط این دوربین مداربسته انجام گیرد و به محض شناسایی روی مانیتور هشدار می دهد و آژیر خطر هم به صدا در می آید.
در واقع این دوربین  مداربسته نوع کاری که را انجام میدهند به گونه ای می باشد که اجسام امواج الکترو مغناطیسی از خود پراکنده می نمایند و هر جسمی انرژی از خود تولید میکند.

دوربین مداربسته حرارتی

به شکل یک تصویر سیاه و سفید این انرژِی و حرارت به واسطه دوربین مداربسته حرارتی نمایش داده می شود.

در صنایع هوایی و مطالعات زمینی برای دید در شب این نوع دوربین مداربسته استفاده می گردد .

می توان در برخی  از موارد از این دوربین مداربسته استفاده نمود مثل نجات جان موجودات زنده، کنترل فرآیند تولید در صنعت، آشکار ساختن خودکار آتش در سیستمهای آتش نشانی، در مصارف پزشکی تشخیص کردن بخشی از بدن بیماری که حرارت بیش از اندازه دارد نیز می توان از این دوربین بهره برد.

این امکان وجود دارد که از این دوربین مداربسته حتی برای شناسایی نمودن سارقان بانکها هم استفاده نمود زیرا دمای بدن آنها به علت استرس درآن لحظه بیش از اندازه است و به شناسایی آنها به واسطه دوربین مداربسته کمک می نماید.

از این گونه دوربین مداربسته حرارتی در مصرف های صنعتی ساختمان می توان برای پیدا نمودن مکان های اتلاف انرژی و حرارت استفاده نمود بدین معنی به عنوان مثال در صورتی که در زمستان می توان  قسمتهای داغ خانه را شناسایی نمود و به همین شکل از هدر رفتن گرما  می توان جلوگیری کرد.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *