دوربین مداربسته هوشمند در پارکینگ‌های طبقاتی ارسال دیدگاه

دوربین مداربسته هوشمند در پارکینگ‌های طبقاتی: به منظور اینکه همه ی فضایی که در آن دوربین مداربسته نصب شده بیشتر تحت کنترل ما باشد بهتر است از دوربین مداربسته تحت شبکه استفاده کنیم.

هم اکنون اکثر دوربین مدار بسته آنالوگ جایگاه خود را به دوربین مداربسته تحت شبکه داده اند . در فناوری های جدیدی توجه خاصی به کارائی دوربین مداربسته و سیستم هوشمند آنها و همچنین نصب راحت آنها شده است. در ادامه این مطلب به وضعیت های موجود در حیطه آینده‌ دوربین‌ مداربسته هوشمند خواهیم پرداخت.

کنترل درآمدها

به عنوان یکی از فواید تقاضای مدرنیزه شدن پارکینگهای طبقاتی این می باشد که به دلیل گم شدن قبض برخی از افراد از درآمد پارکینگ کاسته نمی شود . به عنوان مثال اگر کسی که یک هفته اتومبیل خود را برای در پارکینگ نهاده است و قبض خود را گم نموده است ،می تواند ادعا کند که دو روز اتومبیل خود را در پارکینگ پارک کرده می تواند از درآمد پارکینگ اینگونه کم شود در صورتی که مسئول مربوطه می تواند با چک کردن اتومبیل مذکور با دوربین تحت شبکه از این کار جلوگیری نماید.

اتومبیل های مسروقه

مخفی نمودن اتومبیل های دزدی و گم شده از معضلات دیگر این پارکینگ ها می باشد که می توان به اشاره نمود که این گونه برای پلیس پیدا کردن اتومبیل کار بسیار دشوری خواهد بود.

ایمنی بیشتر دوربین مداربسته هوشمند

بخاطر وجود سیستم های هوشمند در این نوع پارکینگ ها ، شخص می تواند با خیال آسوده ماشین خود را پارک کند و اطمینان داشته باشد که سالم آن را تحویل خواهد گرفت . صاحبان پارکینگها باید اطمینان کافی و لازم را با نصب تجهیزات تحت شبکه و سیستم هوشمند به منظور دزدی و ضربه به اتومبیل به مشتریان بدهد.

طراحی سیستم دوربین مداربسته هوشمند

سیستم هوشمند در خصوص پارکینگ طبقاتی از اجزا و به شکل زیر تشکیل شده است:

1. دوربین های مدار بسته دیجیتالی در خصوص دید در شب و تاریکی
2. برای اینکه تمام جزئیات ثبت شود از سیستم‌های دارای اشعه مادون قرمز استفاده می گردد.
3. برنامه ها و نرم‌افزاریی پر قدرت برای خواندن پلاک اتومبیل ها
4. استفاده از یک کامپیوتر برای مدیریت تصاویر و کنترل از راه دور
5. وجود یک پایگاه داده به منظور ذخیره نمون و آرشیو کردن دیتاها و اطلاعات لازم

یک مثال تحقیقاتی دوربین مداربسته هوشمند

دوربین مداربسته هوشمند

به عنوان یکی از گسترده ترین پارکینگهای طبقاتی کشور فنلاند به پارکینگ Foruml می توان اشاره نمود و که یک سیستم هوشمند بسیار با قدرتی را دارا می باشد که از تشکیل ساختارهایی مانند دوربین‌های تحت شبکه و نرم‌افزار تشخیص پلاک اتومبیل صورت گرفته است که این امکان وجود دارد که در هنگام ورود و خروج پلاک اتومبیل ها را کنترل نماید . هنگامی که دوربین شماره پلاک اتومبیل را چک می نماید برای سرور مرکزی آن اعداد را ارسال می نماید و توانایی شناسایی شماره پلاک های 49 کشور را دارا می باشد. به عنوان مثال برای پلاک اتومبیل ها کره جنوبی از نوع اتومبیل ، کشورهای اروپایی پرچم‌های بین‌المللی، آمریکا ایالت‌ها و چین استان‌هایش بهره برده است . هم‌چنین این پارکینگ یک سیستم نظارتی آنالوگ را هم دارا است که به واسطه سرورهای تصویری شرکت اکسیز، کار می‌نماید . دوربین های دیجیتال زیادی تحت شبکه جدید، همراه برخی سرور به منظور افزایش مقدار ذخیره سازی و شناسایی شماره پلا‌ک‌های اتومبیل ها جز کاربرد های اضافه شده به سیستم می باشد . هم اکنون پارکینگ Foruml از ایمن‌ترین و مجهزترین سیستم‌های نظارتی بشمار می رود . در این پارکینگ با ارتقاء دادن تجهیزات سیستم های هوشمند مقدار شکایت ها و سرقت اتومبیل ها کاهش پیدا کرده است.

کارایی بهینه دوربین مداربسته هوشمند

در بازار جهانی امروزه سیستم های هوشمند، فناوری ها و تجهیزات تازه ای ارائه می شود که کاربردهای زیادی را در بر می گیرد . از جمله این تجهیزات بالا رفتن میزان کیفیت تصاویر و امکان ردیابی حرکت و نمایش دادن جزئیات در تاریکی و نور ضعیف می باشد. سنسور مادون قرمز زمانی نور کم می شود به طور خودکار فعال می گردد و شروع به تولید تصاویر سیاه و سفید می کند. در کاربردهای قسمت زیر چنین عملکردهایی مفید می باشد:

کنترل دسترسی

هنگام ورود و خروج دیگر نیازی به نگهبان نمی باشد با وجود اینکه خوانده شدن پلاک خودرو هاصورت گرفته می شود.

پرداخت عوارض بزرگراه

با وجود گذر با سرعت از عوارض و عدم پرداخت مبلغ مورد نظر ، پلاک اتومبیل خوانده ، شناسایی و عوارض پرداخت می گردد .

کنترل مرز

برای شناسایی اتومبیل های ورودی و خروجی و کنترل اراضی و مرزها از قابلیت شناسایی پلاک خودروها استفاده می شود.

برنامه‌ریزی ترافیک

با توجه به ثبت شماره پلاک اتومبیل ها و اطلاع یافتن از میزان تعداد آنها می توان برای ترافیک برنامه ریزی دقیقی در نظر گرفت.

تشخیص و ثبت هوشمند چهره

احتمال رخ دادن دزدی در صورتی که زمان ورود اتومبیل به پارکینگ امکان تشخیص و ثبت چهره راننده وجود داشته باشد از بین خواهد رفت.

مزایای دوربین‌های تحت شبکه چیست؟

کنترل و نظارت ساختمان ها، پارکینگ ها و بسیاری دیگر از محیط ها در آینده نه چندان دور تنها به واسطه دوربین های مدار بسته پر قدرت و هوشمند امکان می پذیرد. همینگونه برای گرفتن تصاویر با رزولوشن و کیفیت بالا می توان از یک دوربین مگاپیکسلی استفاده نمود . در همه ی سیستم ها و کامپیوتر های متفاوت با نصب نرم افزار مدیریت تصاویر این امکان وجود دارد که سیستم نظارتی را توسعه ببخشید. لازم به ذکر است که این نوع دوربین ها با کابل انتقال دیتا به هم متصل می گردند . یک نکته که بسیار مهم می باشد ، تجهیز نمودن دوربین‌های نظارتی به سیستم‌های حفاظت در مقابل تغییرات آب و هوایی ، باد و لرزش است که از کاور های مخصوصی برای این منظور بهره گرفته می شود.

اهمیت تحلیل پهنای باند

به تغییر پهنای باند ، برای انجام برخی کارایی ها نیاز داریم. به منظور اینکه بدون کم شدن کیفیت تصاویر بتوانیم حجم آنها را نیز پایین آوریم هم می توانیم از تکنیک‌های متفاوتی استفاده نماییم . دیگر نیازی به خرید پهنای باند بیشتر با ترکیب این تکنیک‌های ذخیره‌سازی تازه و جدید با نیازهای مشتریان نمی‌باشد. برای کاربردهای متفاوت پهنای باند نیاز به تحلیل مربوط به خود را دارند به عنوان مثال برای برخی از کارایی ها به وضوح بالای تصاویر نیازی نیست .

کاهش بهره گیری از نیروی انسانی

امروزه تنها برای نصب ، راه اندازی و کاربری به استفاده از نیروی انسانی نیاز می باشد و باقی عملکردها و عملیات سیستم های نظارتی به واسطه سیستم های خودکار ماشینی تحت کنترل قرار گرفته می شوند.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *