دوربین مداربسته AHD ارسال دیدگاه

دوربین مداربسته AHD: در این بخش از مقاله به بررسی دوربین مداربسته AHD اعم از کیفیت تصویر، کابل و محدودیت های آن و … در دوربین مداربسته AHD می پردازیم.

 

دوربین مداربسته AHD چیست؟

 

دوربین مداربسته AHD
دوربین های دارای تکنولوژی AHD یکی از بهترین جایگزین های خوب دوربین مداربسته آنالوگ سنتی هستند که به علت محدودیت TVLine کیفیت این دوربین ها زیاد چندان جالب نیست و در برابر دوربین های مداربسته تحت شبکه ضعف زیادی در کیفیت دارا می باشند.
AHD مخفف Analog High Definition ld می باشد و در لغت له معنی دوربین مداربسته آنالوگ وضوح بالا است.
این تکنولوژی بعد از تکنولوژی HDCVI (که به واسطه شرکت Dahua که امکان انتقال و ضبط تصاویر HD در بستر کابل Coaxial را فراهم می کرد) توسط یک کمپانی تولید پردازنده و چیپست کره ای به نام NextChip ابداع و معرفی گشته است . به دلیل متن باز بودن این تکنولوژی مورد استقبال شرکت های مختلف قرار گرفته است.
دوربین مداربسته AHD از قیمت خیلی کمتری نسبت به دوربین مداربسته تحت شبکه و تکنولوژی های HDCVI و HDSDI برخوردار می باشد که هزینه پیاده سازی آن بیشتر نزدیک به دوربین های مداربسته آنالوگ سنتی است .

 

 

کابل و محدودیت آن در سیستم مداربسته AHD

در واقع مخالف دوربین های مداربسته تحت شبکه (IP) که ما با محدودیت کابل کشی ۱۰۰ متر روبرو هستیم در دوربین مداربسته AHD به علت اینکه حساسیت پایین اینگونه سیستم به طول کابل و کیفیت آن , می توانیم با استفاده از کابل های RG59 به آسانی و بدون اینکه حتی افت کیفیت تا ۵۰۰ متر از آنها استفاده نماییم . اگر در صورتی که از کابلهای RG60 استفاده کنیم طول کابل ما می تواند تا ۱۰۰۰ متر هم افزایش پیدا نماید .

کیفیت تصویر دوربین مداربسته AHD

تا الان دارای دو نسل دوربین مداربسته AHD می باشد. در نسل ابتدایی سیستم مداربسته AHD ما به کیفیت ۱ مگاپیکسل (۷۲۰P) و ۱٫۳ مگاپیکسل (۹۶۰P) رسیده ایم اما در دومین نسل دوربین مداربسته AHD وضوح ( کیفیت تصویر ) به ۲ مگاپیکسل (۱۰۸۰P) افزایش پیدا کرده است . از نظر سیستم کدگزاری دوربین های مداربسته AHD نسل اول با دوم تفاوت هایی را دارا می باشند و امکان استفاده همزمان از این دوربین ها باهم وجود نخواهد داشت.
به دلیل ارسال و دریافت تصاویر بدون انجام فشرده سازی و تغییر در سیستم مداربسته AHD, حتی در صورتی که از کابلهای نامرغوب استفاده کنیم و اتصال های معمولی کیفیت تصویر بالایی را نیز به ما خواهند می دهد اما بهتر می باشد برای اینکه کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری داشته باشیم از کابل و اتصالات مرغوب استفاده نماییم.
عدم تاخیر در ارسال تصاویر از دیگر فایده های دوربین مداربسته AHD است و تاخیر در ارسال تصاویر نزدیک به صفر می باشد.

طرز کار دوربین مداربسته AHD

تکنولوژی AHD بر اساس انتقال تصویر سیستم های تلویزیون دیجیتال (DTV) به ارسال تصاویر دوربین مداربسته اقدام می نماید . تصاویر به صورت آنالوگ در این سیستم مداربسته انتقال پیدا می کنند با این تفاوت که امکان جا به جایی اطلاعات و تصاویر با کیفیت و حجم بالا با کدگزاری خاص را فراهم می سازد کند. این کدگزاری توسط چیپ AHD TX دوربین مداربسته انجام می گردد.
چیپ AHD TX اقدام به دریافت اطلاعات دیجیتال دوربین مداربسته می کند و بعد از اینکه کد گزاری به صورت AHD انجام شد به دستگاه ذخیره ساز AHD ارسال می نماید. چیپ AHD TX دی وی آر AHD بعد از اینکه دریافت اطلاعات بصورت کدگزاری شده آنها را مجددا به صورت داده دیجیتال برای ضبط تبدیل می نماید.

DVR دوربین مداربسته AHD

دی وی آر دوربین مداربسته AHD قابلیت اتصال همزمان دوربین های مداربسته آنالوگ سنتی ، AHD را فراهم می کند بگونه ای که برخی از دستگاه های ذخیره ساز AHD افزون بر موردهای بالا صورت محدود قابلیت متصل شدن دوربین های تحت شبکه را دارا هستند.

سنسور دوربین مداربسته AHD

سنسور دوربین های مدار بسته AHD به دلیل متن باز بودن توسط SOC ها و سنسورهای متفاوت از Sony و TI و HiSilicon هوآوی در بازار موجود که در کیفیت و وضوح تصویر مختلف موجود است. می توان به صورت دستی از حالت HD به آنالوگ CVBS سنسور دوربین های مداربسته AHD سوییچ نمود و به آسانی می توان به وضوح ۷۰۰ تی وی لاین سوییچ نمایید و به DVR معمولی ۹۶۰H متصل کنید.


شرکت داده پردازان پارسوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *