دوربین مداربسته IP ارسال دیدگاه

دوربین مداربسته IP: در این بخش از مقاله راهنمایی شناسایی دوربین مداربسته IP را به صورت اجمالی بررسی می کنیم. برای آشنایی بیشتر با دوربین مداربسته IP با ایران امن همراه باشید.

 

راهنمای شناسایی دوربین مداربسته IP

 

دوربین مداربسته IP

 

تنظیم حداکثر آشکارسازی در دوربین مداربسته IP:

رایج ترین حقه تنظیم میزان حداکثر آشکارسازی زمانی می باشد که خواهان عملکرد در نور کم هستید. فروشندگان به صورت مداوم تصاویر یا فیلم هایی را نشان می دهند که از موقعیت های بیرون است که در فضاهای خیلی تاریک به گونه ی قابل توجه بصورت واضح دیده می شود. این یکی از حقه های راحت و ساده در عکاسی می باشد که هر دوربینی می تواند انجام بدهد، در صورتی که این کار باعث می شود مشکلی جدی ایجاد گردد، جسمی که هم که بصورت آرام حرکت کند نیز بسیار محو و قابل مشاهده نیست و یا ممکن است حتی نامشخص دیده می شوند. در صورتی است که بسیاری از فروشندگان سعی می کنند این موضوع را یک مزیت و یک تکنولوژی معرفی نمایند (که در برخی مدل ها آن را Senes up می نامند )، در تنظیمات معمولی دوربین این یک تغییر کوچک می باشد که عموما حداکثر آشکارسازی یا سرعت شاتر نامگذاری می گردد. اگر شما دوربین ها را با حداکثر سرعت آشکارسازی 1/30s تنظیم کنید دیگر تصاویر محو نخواهید داشت، بدین صورت گرفتار این حقه های این چنینی نمی شوید.

صحیح و غلط WDR در دوربین مداربسته IP:

در سیستم های نظارت تصویر ،کنار آمدن با مشکلات نور زیاد و تغییرات نوری یک مساله و موضوع معمول است. برای ایجاد این کار WDR (محدوده تغییرات گسترده) یک قابلیت است که در این راستا تلاش می کند. به عددهای مرتبط به dB توجه نکنید، برخلاف اینکه برای نشان دادن عملکرد WDR بیشتر تولیدکنندگان از این عددها استفاده می کنند. هیچ ضمانت و تضمینی وجود ندارد که یک دوربین dB110، WDR بهتری از یک دوربین dB 60 داشته باشد زیرا در این مورد هم مانند درجه بندی لوکس، تولیدکنندگان خودشان درجه بندی را انجام می دهند ، (اگرچه به طور قطعی در صورتی که درجه بندی ها مورد اطمینان باشند این طور خواهد بود). باید به سراغ یک WDR با چند نوع آشکارسازی بروید، چون این نوع یک WDR واقعی می باشد. اینها جایگزین هایی غیرواقعی و با عملکرد ضعیف ، WDRهای دیجیتال یا الکترونیکی هستند. همچنین این اجازه را ندهید که فروشنده ای بتواند شما را گمراه و قانع کند که BLC مانند WDR است، چون اصلا به این گونه نیست.

انتخاب رزولوشن در دوربین مداربسته IP:

شما باید مطمئنا از دوربین MP 1.3/P720 یا بالاتر استفاده نمایید در صورتی که از دوربین IP استفاده می کنید . این در حالی است که بعضی از دوربین های قدیمی تر VGA/SD یا SVGA موجود هستند، مدل هایی با رزولوشن بالاتر با همان هزینه یا فقط چند ده دلار بیشتر نیز پیدا می شوند. در اصل مسئله ی که سال ها است به عنوان یک مزیت بیان می شود (کارکرد بهتر در نور کم)، با آمدن تصویربرداری بسیار پیشرفته یا IR های به صورت یکپارچه (که تقریبا می توان گفت در همه تولیدات وجود دارند) تقریبا کنار رفته اند. حالا این سوال مطرح می شود که آیا از 720p HD استفاده کنیم یا p1080. در میدان دید وسیعی دارید، p1080 به طور کاربردی مختلف می باشد . اگر غیر از این باشد تقریبا همه چیز یکسان خواهد بود و تنها موضوع قیمت و هزینه مطرح می باشد ( مدل های p1080 عموما ۱۰۰ دلار گرانتر از مدل های p720 می باشند ). معمولا دوربین های MP 3 و p1080 یکسان می باشند . (به عنوان نمونه یک دوربین مدار بسته p1080 عموما 3 MP را هم پشتیبانی می نماید ) پوشش عمودی بیشتر، به عنوان اصلی ترین مزیت MP3 نسبت به p1080می باشد (درجه نمایش ۴:۳ با ۵۰۰ پیکسل عمودی بیشتر نسبت به ۱۶:۹ در p1080) برای اینکه مقایسه تصاویر را انجام دهید به بخش بررسی درجه نمایش مراجعه نمایید . قدم بعدی ۵ مگاپیکسل می باشد. این درصورتی است که MP5، پیکسل های افقی را به صورت حدودی ۲۵% افزایش می دهد، شکل های زیادی نمایان می گردند، سرعت نمایش کمتر (معمولا به جای ۳۰فریم بر ثانیه، ۱۵-۱۲ فریم بر ثانیه)،عدم وجود WDR با چند گونه آشکارسازی، کارکردی ضعیف تر در نور کم و فروشندگان محدودتر . MP5 بد نمی باشد ولی به دلیل محدودیت هایی که دارد می تواند ما را به سمت استفاده از دوربین p1080 راهنمایی کند . دوربین های وجود دارد که بالاتر از MP5 هستند، در رتبه بعدی دوربین MP10 به عنوان محبوب ترین ها می باشد و بعد از آن میزان تعداد زیادی از دوربین های با وضوح بالا. آنها نیز از مشکلاتی رنج می برند مانند همتاهای ۵۰ مگاپیکسلی شان ، اما خیلی بیشتر. در بین عملکرد ضعیف و سرعت تصویربرداری کم در نور کم نیز بین آنها مرسوم می باشد . p1080 یک انتخاب مطمئن می باشد در صورتی که شما در انتخابتان مطمئن نباشید . با این وجود یک جایگزین برای آن انتخاب PPF و اجازه دادن به مسئول خرید برای انتخاب وضوح صحیح می باشد.

 

 دوربین مداربسته IP

استفاده از PPF در دوربین مداربسته IP:

به منزله ی یک راه بی طرف برای شناسایی کیفیت وضوح، PPF (به معنای پیکسل بر فوت) است ، که محبوبیت یافته است. این معیار به خوبی کار می کند، در غیر اینکه فضا آفتابی یا خیلی تاریک باشد یا سطوح فشرده سازی کاهش یابند. به معنای دیگر در تمامی شرایط این معیار به خوبی عمل نمی کند ما یک آزمون مفصلی در شرایط با نور مناسب انجام داده ایم و در زیر معیارهایی که ما پیدا کرده ایم و تأثیرگذاری آنها بر روی کیفیت تصویر به شرح زیر است:
کمتر از ۸ پیکسل بر فوت: در این صورت شناسایی فرد بسیار مشکل است.
بین ۵ تا ۱۲ پیکسل بر فوت: شناخت نامفهوم فرد (سن و جنسیت).
بین ۱۵ تا ۲۴ پیکسل بر فوت: در اینصورت احتمال شناخت فرد بیشتر می گردد (رنگ و مدل مو، لوازم همراه و غیره).
بین ۲۵ تا ۵۰ پیکسل بر فوت: تصویر محو است و اگر شما فرد را بشناسید می توانید برای شناسایی آن اقدام نمایید .
بین ۵۰ تا ۸۰ پیکسل بر فوت: در اینصورت تصویر واضح صورت (می توانید حتی یک فرد غریبه را نیز شناسایی کرد).
بیشتر از ۸۰ پیسکل بر فوت: در این صورت مثل تصویر تلویزیونی می باشد (همراه با جزئیات دقیق از صورت و بدن).
باید اوجه کرد که میزان مورد نیاز پیکسل برفوت چقدر است و بعد به سطح کیفی را انتخاب کنید.
برای تعیین کردن تعداد دوربین های مورد نیازPPE مفید است، اما اگر شما یک PPF ویژه را در نظر بگیرید، باید ریسک کارکرد نامناسب آن را نیز در نظر داشته باشید ، زیرا امکان دارد دوربین مدار بسته به خوبی در آفتاب یا نور کم عمل نکند (به عنوان نمونه مسئول خرید می تواند بگوید ”شما یک دوربین PPF ۵۰ می خواستید که من فراهم کردم، تراکم پیکسل همان است که خواستید اما امکان دارد کیفیت تصویر خوب نباشد.”) به صورت جداگانه ارائه شدن یکی دیگر از مشکلات بزرگ دیگر PPF این است (دوربین پارکینگ باید PPF ۵۰ باشد). همچنین نیاز داریم که هدف اساسی دوربین مداربسته و میدان افقی آن به صورتی دقیق مشخص گردد.

 

هدف اصلی دید  در دوربین مداربسته IP:

 

در انتخاب دوربین مدار بسته مشخص کردن هدف اصلی و اساسی دید دوربین مدار بسته از نظر اتخاذ سیاست امنیتی مفید می باشد . مهمترین فضایی که دوربین به آن نگاه می کند به عنوان هدف اصلی دید می باشد . به این مثال دقت نمایید ، یک دوربین امکان دارد ورودی اصلی را پوشش بدهد. به احتمال زیاد هدف اصلی درب ورودی خواهند بود. انتخاب کردن هدف اصلی بسیار مهم می باشد، زیرا این امکان برای دوربین فراهم نیست که یک سطح از جزییات را در عمق های مختلف از یک تصویر ارائه بدهد. در تمام دوربین ها کیفیت و جزییات نمایش داده شده در تصویر کاهش می یابددر صورتی که هدف در مسیری دورتر از دوربین باشد. بدون اینکه نوع دوربین در نظر گرفته شود ، تصویر شیء که در فواصل ۲۰ فوتی از محل جایگذاری و نصب دوربین مدار بسته قرار دارد خیلی بهتر از تصویر شیء که در فاصله ۵۰ فوتی قرار دارد دیده می شود. به این مثال دقت نمایید اگر شما به سختی در فاصله ۲۰فوتی از دوربین جزییات لازم برای شناسایی فردی را داشته باشید، ازمحل نصب دوربین مدار بسته ،دیدن چهره واضحی از فرد در فاصله ۵۰ فوتی غیرممکن خواهد بود. و احتمالا شما یک چهره تاریک و تیره از فرد دارید. در نتیجه بعد از مشخص نمودن هدف اصلی دید دوربین، مجری پروژه می تواند در بهتر شدن و اطمینان یافتن از رسیدن به اهداف امنیتی بهتر عمل بنماید.

میدان دید افقی

بدون داشتن میدان دید افقی تحت پوشش (FOV) مشخصه پیکسل بر فوت (PPF) غیرقابل اندازه گیری می شود . این امر باید پیش از هر کاری انجام بگیرد تا از میزان دقیق جزئیات قابل دید اطمینان حاصل بشود . به عنوان مثال یک کاربر برای اینکه تصاویری با کیفیت از چهره فرد داشته باشد، ۵۰ پیکسل بر فوت را انتخاب می نماید . این در حالی است که کاربر اشاره ی نمی کند به اینکه میدان دیدی که این کیفیت تصویر را باید پوشش بدهد چقدر می باشد. به نظر یک طراح میدان دید ۱۰فوتی مناسب می باشد در صورتی که شما بهتر است میدان دید ۲۰فوتی را برای ضبط کردن تصاویر مردم در ورودی لابی ها در نظر بگیرید. یک دوربین SD با در نظر گرفتن میدان دید ۱۰ فوتی،مورد نیاز می باشد و با در نظر گرفتن میدان دید ۲۰فوتی، یک دوربین مگاپیکسلی مورد نیاز است . این امکان وجود دارد که طراح یک دوربین SD را در نظر بگیرد و مجری آن را برای پوشش میدان دید ۱۰ فوتی تنظیم نماید. اما هنکامی که کاربر درخواست افزایش میدان دید به ۲۰ فوت را می کند، باعث می شود جزئیات تصویر کاهش یابد. نتیجه این است که یک کاربر ناراضی می باشد و مشاجره در مورد اینکه آیا به مشخصه مورد نظر رسیده ایم یا خیر. نکته ی که مهم است این است که هر زمان که پیکسل بر فوت را مشخص می نمایید، میزان دید افقی تحت پوشش را نیز مشخص نمایید. این کار اساساً اولین کار می باشد، امکان دارد اختلافات و نارضایتی بالا برود اما اگر که این کار را انجام ندهید. بعد از اینکه هدف اصلی مشخص شد ، مقدار پیکسل بر فوت مورد نیاز در آن هدف و همچنین عرض میدان دید افقی هدف و احتمالی داشتن به تصاویری که نیازهای شخص را برآورده کند به حداکثر می رسد.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *