دوربین مداربسته Wifi چیست؟ ارسال دیدگاه

دوربین مداربسته Wifi چیست؟ می توان به عنوان عضوی از خانواده دوربین مدار بسته بیسیم دوربین مداربسته wifi  را به شمار آورد که تصاویر و اطلاعات را با استفاده از شبکه بیسیم ارسال می نماید . بدین شکل دوربین مداربسته به یک فرستنده wifi داخلی متصل شده است.

تفاوت دوربین مداربسته wifi با دیگر دوربین مداربسته بیسیم

داده ها و تصاویر به واسطه پروتکل های استاندارد wifi در دوربین مداربسته wifi ارسال می شوند که باعث می شود افزون بر امنیت زیادتر هیچ مشکلی در امر ارسال پیش نیاید . اطلاعات به واسطه امواج رادیویی و در فرکانس بین 2.4 تا 5.8 مگاهرتز در بقیه دوربین مداربسته بیسیم ارسال می گردد . بدین صورت از بسیاری جهات دوربین مداربسته wifi بهتر از استفاده از دوربین مداربسته آنالوگ می باشد .

دوربین مداربسته Wifi

عملکرد دوربین مداربسته wifi

تحت شبکه بودن آن به عنوان مهمترین نکته دوربین مداربسته wifi  بشمار می آید که ، بسیار کارآمدتر  به نسبت دوربین های مداربسته آنالوگ است که امکان استفاده از قابلیت ارسال wifi را ندارند.

آیا برای بی سیم کردن دوربین مداربسته بدون داشتن wifi راهی وجود دارد؟

در پاسخ  به این سوال باید بگوییم بله این امکان وجود دارد که می توانیم دوربین مداربسته را به یک access point متصل کنیم و یک شبکه بی سیم به واسطه آن بسازیم .

چگونگی دریافت تصاویر از دوربین مداربسته wifi

بسته به دستگاهی که به منظور دریافت تصاویر استفاده می نمایدد دو راه وجود دارد:

1-    می توانید از اسکز پواینت در صورتی که می خواهید به وسیله سرور و یا دستگاه NVR تصاویر را دریافت نمایید ، استفاده کنید . مثل یک سوئیچ بیسیم دیتاها و تصاویر را Access poimt دریافت و انتقال میدهد.
2-    در صورتی که برای دیدن تصاویر از نوت بوک یا لپ تاپ استفاده نمایید ، بصورت آسان و بدون دغدغه این امکان وجود دارد که تصاویر را به شکل بیسیم در شبکه wifi شناسایی نموده و دریافت نمایید .

در شبکه های بی سیم مقدار پهنای باند برای استفاده دوربین مداربسته wifi

یکی از معایب و مشکلات شبکه های بی سیم محدودیت پهنای باند می باشد که عموما با پهنای باند محدود و امکان ارسال دیتاها تا 150Mbs  همراه می باشد . به همین علت محدودیت پهنای باند پاسخگوی اتصال همزمان چند دوربین مداربسته تحت شبکه و یا استفاده از دوربین مداربسته با وضوح بالا نمی باشد . بدین گونه در صورتی که چند با استفاده از یک شبکه کابلی شبکه بی سیم را به هم وصل نماییم این امکان وجود دارد که تا حدی از این مشکل را برطرف نماییم.

برد ارسال دوربین مداربسته wifi چقدر است؟

به شکل دقیق برد ارسال دوربین مداربسته مشخص نمی باشد به شکلی که یک رنج تجربی و به صورت حدودی برای آن در نظر گرفته شده است ؛ که عبارت می باشد از :

در محیط های داخلی20 الی 50 متر و در محیط های باز 100 الی 200 متر ؛ که البته در صورتی که دوربین مداربسته در مکانی نزدیکتر از برد مفید نصب شده باشد به مراتب باعث زیاد شدن برد می گردد.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *