دوربین مداربستهSDدار ارسال دیدگاه

دوربین مداربستهSDدار: در این بخش از مقاله می خواهیم به مفهوم دوربین مداربستهSDدار و مزایا و معایب دوربین مداربستهSDدار بپردازیم. با ایران امن همراه باشید.

دوربین مداربستهSDدار چیست؟

 

 

یکی از انواع دوربین مدار بسته، دوربین مداربستهSDدار می باشد که قابلیت های جالب توجهی داشته و بسیاری از مواقع می تواند برای کاربران مفید واقع شده و مشکلات را تا حد زیادی برطرف نماید.
دوربین مداربستهSDدار همانطور که از نامش مشخص است دارای حافظه جانبی بوده و می توان با قرار دادن حافظه در آن به ثبت داده های ضبط شده توسط دوربین مدار بسته حافظه دار در آن پرداخت.
در زیر به برخی از ویژگی های دوربین‌ مدار بسته حافظه دار و تفاوت با سایر انواع دوربین مدار بسته پرداخته می شود.

دوربین‌ مدار بسته حافظه دار نیاز به دریافت کننده تصاویر نداشته و می توان با ذخیره سازی تصاویر ضبط شده در آن در مواقع لزوم به بازبینی تصاویر ضبط شده پرداخت.
در واقع دوربین مدار بسته حافظه دار قابلیت جاسازی کارت حافظه داشته و بر خلاف سایر دوربین مدار بسته که نیاز به دریافت کننده برای ارسال تصاویر دارند، دوربین‌ مدار بسته حافظه دار با ذخیره سازی تصاویر ضبط شده در کارت حافظه این امکان را به کاربر می دهد که در هر زمانی با مراجعه به کارت حافظه به مشاهده ی وقایع و تصاویر ضبط شده بپردازد.
به این ترتیب مستقل بودن دوربین‌ مدار بسته حافظه دار یکی از محاسن این نوع دوربین مداربسته به شمار می آید که نیازی به دریافت کننده جهت ارسال تصاویر نداشته و تصاویر را بر روی کارت حافظه ذخیره سازی می کند که گفتنی است کارت حافظه با ظرفیت های مختلف نیز وجود دارد که می توان نسبت به ظرفیت حافظه جهت ضبط تصاویر نیز اطمینان خاطر داشت.
بنابراین برای پروژه های در سطح کوچک می توان از دوربین‌ مدار بسته حافظه دار بخوبی استفاده نمود و با توجه به کوچک بودن این نوع دوربین آن را در مکان های مخصوص جاگذاری نموده و به ذخیره تصاویر در حافظه پرداخت و در هر زمانی به مشاهده تصاویر ضبط شده پرداخت.
تنها مشکلی که جهت استفاده از دوربین مدار بسته حافظه دار وجود دارد مربوط به بحث امنیت تصاویر ضبط شده است که امکان به سرقت رفتن کارت حافظه و در نتیجه داده های ضبط شده وجود خواهد داشت که در صورت برطرف نمودن این مشکل می توان به خوبی از مزایای دوربین‌ مدار بسته حافظه دار استفاده نمود.

دوربین مداربستهSDدار

گونه ی از دوربین های مداربسته تحت شبکه دوربین مداربستهSDدار است که توانایی نصب کارت حافظه SD را بر روی خود را دارا می باشد، در ویژگی های این دوربین ها SD Card Slot درج شده است.
این دوربین های مداربسته با استفاده از کارت SD که بر روی دوربین مدار بسته نصب شده است توانایی ذخیره تصاویر را بدون اینکه به سرور مرکزی یا دستگاه NVR نیاز باشد را دارد، می توان لزوم استفاده از دستگاه های ذخیره ساز و کابل کشی را با استفاده از این دوربین ها می توان در پروژه های کوچک از بین برد. بدین گونه در پروژه های بزرگ و مکان های ویژه بدون سرور مرکزی پیاده سازی به هیچ وجه توصیه نخواهد شد.
حافظه کمی را برای ذخیره سازی این دوربین مداربستهSDدار را پشتیبانی می نماید. به همین علت بیش از چند روز توانایی ضبط تصاویر را نخواهند داشت.

معایب و مزایای استفاده از دوربین مداربستهSDدار (حافظه دار)

مزایای استفاده از دوربین مداربستهSDدار (حافظه دار)

عدم نیاز به اتصال به سرور مرکزی از جمله مزایای این دوربین مداربستهSDدار به شمار می آید که بدون متصل کردن و پیاده سازی سرور مرکزی و دستگاه NVR در پروژه های کوچک می توانید تصاویر را در خود دوربین ذخیره نمایید.
دیگر مزایایی که این دوربین مداربستهSDدار دارند می توانید برای ذخیره سازی اطلاعات در پروژه های بزرگ و حساس از کارت SD در کنار سرور مرکزی استفاده نمایید که اگر قطع رخ داد حداقل ضبط تصاویر بر روی کارت SD انجام گیرد.

معایب استفاده از دوربین مداربستهSDدار(حافظه دار)

یکی از اساسی ترین معایب استفاده از این دوربین مداربستهSDدار بدون اتصال به سرور مرکزی یا دستگاه NVR، در صورت اتفاق افتادن سرقت خود دوربین مداربستهSDدار تصاویر دوربین دیگر در دسترس ما دیگر قرار نمی گیرد چون به سروری متصل نمی باشد.
حجم کم حافظه پشتیبانی شده از معایب دیگر آن است که توسط این دوربین مداربستهSDدار می باشد و فقط به مدت چند روز توانایی ذخیره سازی تصاویر را در اختیار ما قرار گزاشته می شود، به همین خاطر بدون متصل کردن به سرور مرکزی به منظور پروژه های نظارتی امکان استفاده از دوربین مداربستهSDدار را از بین می برد.

طریقه جاگذاری کارت حافظه در  دوربین مداربستهSDدار را می توانید در تصویر زیر مشاهده بفرمایید:

دوربین مداربستهSDدار

شرکت داده پردازان پارسوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *