دوربین مدار بسته تحت شبکه به چه معناست؟ ارسال دیدگاه

دوربین مداربسته تحت شبکه به چه معناست؟ دوربین مداربسته تحت شبکه همانند یک سیستمی که آدرسIP را دارا می باشد عمل می نماید که در هر نقطه ای میتوانند با کمک اتصال شبکه قرار بگیرند . تفاوت این نوع دوربین مداربسته با دوربین مداربسته web camera در این می باشد که کار با دوربین مداربسته وب فقط زمانی امکان پذیر می باشد که با یواس پی به کامپیوتر وصل باشد. به این علت همواره به یک نرم افزار روی سیستم نیاز خواهیم داشت. در صورتی که امکان ارتباط در رابطه با دوربین مداربسته تحت شبکه دارای سرور ،FTP از واسطه ایمیل و شبکه هم موجود می باشد.

دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین مدار بسته تحت شبکه

این امکان وجود دارد که از طریق شبکه IP انتقال تصویرها و داده ها در دوربین مداربسته تحت شبکه امکان بپذیرد ولی یک سری تنظیمات نیاز هست. بنابراین در جای دیگر امکان مشاهده تصاویر به صورت زنده وجود دارد. همچنین نیز امکان وجود دارد که تصاویر را بصورت دائمی با به شکل زمانی ثبت و ضبط نمود. تصاویر گرفته شده با فرمت های JPEG دارای تحرک ، MPEG-4 و یا H.264 وبه واسطه پروتکل های متفاوت شبکه منتقل می گردد و یا می توان آنها را به شکل تصاویر JPEG که منحصر به فرد می باشند ، بوسیله ی FTP ، e-mail و یا HTTP آپلود نمود.

از دیگر ویژگی های تعدادی از دوربین مداربسته تحت شبکه ، می توان امکان مدیریت رخ دادها ، توانایی تصویری به شکل هوشمندانه مانند تشخیص حرکت ، تشخیص دادن صدا ، اعلام نمودن خطر و ردگیری خودکار بشمار آورد. باید این نکته را یاد آور شد که توانایی برقرار شدن به یک اتصال به یک سری تجهیزات خارجی مانند رله ها و سنسورها بواسطه پورت های ورود و خروجی و نیز امکان بهره گیری از تغذیه تحت شبکه یا همان POE را همچنین دارا هستند.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *