دوربین های تحت شبکه ارسال دیدگاه

دوربین های تحت شبکه: در اینجا می خواهیم پشتیبانی انواع دوربین های تحت شبکه را به اجمال مورد بررسی قرار دهیم. برای آشنایی بیشتر با دوربین های تحت شبکه با ایران امن همراه باشید.

پشتیبانی دوربین های تحت شبکه

 

 

پشتیبانی دوربین های تحت شبکه و دی وی آر های HDCVI داهوا از برنامه XProtect VMS مایلستون:

کمپانی چینی داهوا به جمع مشتریان پلتفرم مدیریت تصاویر تحت شبکه مایلستون معروف به ایکس پروتکت (XProtect) پیوست.
به دین گونه همه ی دوربین های تحت شبکه، NVR ها و HCVR های داهوا (DVR)های HDCVI با استفاده از برنامه مدیریت تصاویر مایلستون، قابل کنترل می باشند.
با ادامه مطلب همراه ما باشید:
چینی‌ها به رقابت، سخت‌کوشی، تعهد و بیشتر به کپی‌کاری مشهور می باشند! یک نمونه واضح از کپی‌کار بودن آنها را می‌توانید در رقابت کمپانی‌های درجه اول این کشور ملاحظه نمایید.
تقریبا به محض منتشر شدن خبر انتخاب هایک‌ویژن بعنوان شریک در پلتفرم CAPP ویژه کمپانی دانمارکی مایلستون، خبر پیوستن داهوا به پلتفرم XProtect منتشر شده است.
به محض اینکه این خبر منتشر شد، با توجه به این موضوع که داهوا به عنوان دومین تولیدکننده و تامین‌کننده دوربین مداربسته و سیستم‌های نظارتی دنیا محسوب می شود (رتبه دوم دوربین مداربسته و رتبه پنجم جهان با درنظر گرفتن سهم سیستم‌های کنترل تردد و حفاظت الکترونیک) برای کاربران بی شمار محصولات این کمپانی خصوصا کاربران ایرانی خبر خوبی به حساب می آمد.

دوربین های تحت شبکه

داهوا از این پلتفرم در دوربین‌های تحت شبکه سری اسمارت، سری Eco Savvy 2 و سری لایت، کلیه دوربین‌های پن‌تیلت‌زوم (PTZ) و نیز دستگاه‌های دی‌وی‌آر HDCVI استفاده خواهد نمود.
از آن جهت استفاده از پلتفرم VMS مایلستون در دستگاه‌های DVR داهوا دارای اهمیت می باشد که قبل از این تنها ۴ برند DVRهای خود را با استفاده از این پلتفرم پیشرفته عرضه می‌‌کردند.
مطابق اعلام رسمی وبسایت مایلستون، دی‌وی‌آرهای سری ۴۰۰۰, ۵۰۰۰ و ۷۰۰۰ داهوا از نسخه ۸٫۲ و ۸٫۳ این پلتفرم پشتیبانی می‌کنند.

دوربین‌ های تحت شبکه بریکام در میان برترین محصولات سال ۲۰۱۶ تایوان:

 

دوربین بولت WDR تحت شبکه OB-200Np-LR WDRPro-20X و دوربین بولت ۴G بیسیم GOB-300Np Star-LTE بریکام برنده Taiwan Excellence Awards 2016 شدند.
سال ۲۰۱۵بریکام را با موفقیت پشت سر گذاشت و محصولاتی کم‌نظیر به بازار عرضه نمود.
بهترین محصولات که توسط این کمپانی معرفی شده اند، دوربین OB-200Np-LR WDRPro-20X (بولت WDR با زوم اپتیکال ۲۰ برابر) و دوربین وایرلس GOB-300Np Star-LTE (بولت)4G LTE می‌باشند که مخصوصا ، طرفداران بسیاری در بازار مدل اول داشته است.

دوربین های تحت شبکه

در میان برترین محصولات، این دو دوربین های تحت شبکه آنقدر خوب بوده‌اند که معرفی شده اند، و توانسته اند در جشنواره «تایوان اکسلنس آواردز ۲۰۱۶» جای بگیرند.
دوربین OB-200Np-LR WDRPro-20X علاوه بر WDR 120db و زوم اپتیکال ۲۰ برابر، قابلیت نوردهی تا ۱۵۰ متر در تاریکی را دارا می باشد و همچنین لرزشگیر الکترونیک تصویر EIS, مجهز می باشد.

از طریق نمایندگی‌های رسمی بریکام هر دو این دوربین های تحت شبکه قابل سفارش هستند.

هانیول از سری Performance در دوربین های تحت شبکه رونمایی کرد:

صاحب رتبه اول رده‌بندی جهانی در سال ۲۰۱۵ که کمپانی آمریکایی Honeywell است، از دوربین‌های تحت‌شبکه سری پرفورمنس رونمایی کرد.
این دوربین‌های سری پرفورمنس در گونه های دام، بولت و بال (نوع غیرِ حبابی دوربین دام) برای کابردهای فروشگاه‌ها، ادارات کوچک و منازل طراحی و عرضه شدند.
با ادامه مطلب با ما همراه باشید.
این دوربین‌ها، هانیول در مدل‌های وریفوکال موتورایز از فناوری موسوم به focal zoom technology بهره برده که با زوم توسط کاربر بر روی تصویر، بطور اتوماتیک عمل فوکوس صورت گرفته می شود.
علاوه بر کاربران این فناوری، کار نصاب‌ها را هم برای انجام نصب آسان تر کرده است، چون با تنظیم زوم دوربین بر اساس محل مد نظر، دوربین بصورت اتوماتیک فوکوس کرده است و این بخش را بار تنظیم اعصاب‌خرد‌کن از روی دوش نصاب برمی‌داشته است.
از قضا شباهت زیاد و عجیبی دوربین‌های سری Performance که به تولیدات کمپانی داهوا دارند. در انواع ۲ و ۳ مگاپیکسل عرضه شده اند.
مطلب مرتبط:با این قسمت مطلب داهوا بزرگ ترین تامین‌کننده دوربین برای کمپانی هانیول در سال ۲۰۱۵ است.
هم اکنون از قیمت این دوربین‌ها خبری در دست نمی باشد.

داهوا از دوربین های تحت شبکه حرارت یاب با قابلیت تبدیل به HDCVI و آنالوگ رونمایی کرد:

در سال 2015 داهوا دارای رتبه پنجم دسته بندی جهانی دوربین‌های مداربسته، از رده دوربین‌های حرارتی (Thermal) تحت‌شبکه در گونه های دام، اسپیددام، بولت و دوربین رباتیک رونمایی کرده است.
دوربین‌های بولت و دام حرارت‌یاب داهوا از نوع Tri-Mode هستند و به جز شبکه، می‌توانند منظور دوربین حرارتی HDCVI و آنالوگ مورد استفاده قرار بگیرند.
در ادامه متن همراه ما باشید.

دوربین های تحت شبکه

بر اساس تفاوت دما دوربین‌های حرارت‌یاب در مکانهای اطراف خود تصویربردای می‌نمایند، به این گونه حتی شخصی را که می‌توان تشخیص داد که در تاریکی زیاد پشت یک بوته پنهان شده است.
این به عنوان اولین بار می باشد که یک کمپانی، دوربین تشخیص حرارت با قابلیت تصویربرداری در سه وضعیت تحت‌شبکه، HDCVI و آنالوگ عرضه می نماید .
مدل دام که به صورت یک اسپیددام عرضه شده است و در ۲ نسخه SD5300 و SD5600 عرضه می‌شود و اضافه بر امکان سوییچ بین آیپی ها ، HDCVI و آنالوگ به قابلیت‌هایی همچون تصویربرداری با وضوح های ۶۴۰×۵۱۲ و ۳۳۶×۲۵۶ پیکسل، لنز ۱۳ و ۱۹ میلیمتر (آپشنال)، برنامه مدیریت تصاویر IVS و استاندارد حفاظتی IP66 مجهز می باشد.

مدل بولت هم در ۲ نسخه BF5300 و BF5600 عرضه شده است و اضافه بر امکان سوییچ بین آیپی، HDCVI و آنالوگ به قابلیت‌هایی همچون تصویربرداری با رزولوشن ‌های ۶۴۰×۵۱۲ و ۳۳۶×۲۵۶, لنز ۷, ۱۳, ۱۹ و ۳۵ میلیمتر (آپشنال) ، برنامه مدیریت تصاویر IVS و استاندارد حفاظتی IP66 مجهز شده است.
اگر وضوح پایین این دوربین‌ها باعث شده شما تعجب کنید، پس بهتر است بدانید که اساسا این گونه دوربین‌ها نیازی به وضوح بالاتر ندارند و بالاترین کیفیت ارائه شده رزولوشن VGAبرای دوربین‌های حرارتی تا به این تاریخ می باشد.
و در صورتی که دو دوربین دیگری فقط در نوع تحت‌شبکه قادرند به تصویربرداری کنند که شامل یک مدل رباتیک PTZ و یک اسپیددام هستند.

این دو دوربین نسبت به مدل‌های دام و بولت از نظر برتری‌های ، می‌توانیم به زوم ۴۰ برابر در مدل رباتیک و زوم ۳۰ برابر در مدل اسپیددام اشاره کنیم.
دوربین اسپیددام در دو نسخه SD8320 و SD8620 و دوربین رباتیک PTZ در دو نسخه PT8320 و PT8620 عرضه شده اند.

هایک‌ ویژن از دوربین های تحت‌ شبکه سری Value Plus رونمایی کرد:

در سال 2015 هایکویژن به عنوان برند دوم رده بندی جهانی، از رده ی دوربین های تحت‌شبکه Value Plus شامل دوربین‌های ۲ و ۴ مگاپیکسل با قابلیت‌هایی همانند فناوری آنالیز محتوای ویدئویی(VCA (WDR فناوری فشرده‌سازی تصویر H.264+ و رونمایی کرده است.
علیرغم برخورداری از امکانات دوربین‌های در رده‌ های بالا، دوربین‌های ولیو پلاس قیمت خوب و مناسبی نیز دارا هستند.
در ادامه سری Value این سری از محصولات عرضه شده ‌است و در اصل برای این سری یک بروزرسانی محسوب می‌شوند.
همانگونه که قبلا گفته شد ، هدف از ارائه سری ولیو پلاس ، ارائه بالاترین امکانات با پایین ترین هزینه بوده است و هایک‌ویژن با انجام این کار مشتریانی همانند مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها را هدف قرار داده است.
دوربین‌های Value Plus با نرخ ۲۵/۳۰ فریم در وضوح ۲ مگاپیکسل و نرخ ۲۰ فریم در وضوح ۴ مگاپیکسل فیلمبرداری می‌نماید .
از دیگر قابلیت ها و مشخصه های این سری می‌توان به WDR واقعی ۱۲۰ db, ال‌ای‌دی‌های قدرتمند EXIR برای نوردهی گسترده در قضاهای تاریک، قابلیت Basic Smart Suite با امکاناتی همچون زون‌بندی بخش ‌های متفاوت تصویر، تشخیص عبور از خط و… و همچنین فناوری فشرده‌ساز H264+ اشاره کنید.
در ارتباط با این قسمت جفری هو رییس هایک‌ویژن آمریکا و کانادا می‌گوید:
موفقیت حاصل شده ما در بازار آمریکای شمالی حاصل از درک صحیح نیازهای مشتریان ما است.
دوربین‌های سری Value Plus فناوری Cutting-Edge هایک‌ویژن را به همراه دارند و حفاظتی گسترده تر و کامل‌تر به عمل می‌آورند.


شرکت داده پردازان پارسوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *