دوربین های فیش آی و دوربین های دیوارپین ارسال دیدگاه

دوربین های فیش آی و دوربین های دیوارپین: انواع بسیاری شبیه  دوربین‌ مدار بسته فیش آی  ۳۶۰ درجه موجود است .

این نوع دوربین ها توانایی گرفتن  تصاویری را دارند که ممکن است به واسطه یک دوربین ثابت سنتی و یا حتی یک پان تیلت زوم از دست برود . این نوع کارکرد، دوربین ها را برای استفاده در برنامه های امنیتی که رفت و آمد در آنها اهمیت زیادی دارد بسیار حیاتی بشمار می آید  . به عنوان نمونه ، دوربین  ۳۶۰ در محل  هایی مثل فروشگاه های خرده فروشی باز  این دوربین می تواند به  تنهایی با رعایت نمودن تنظیمات در در یک زمان در  تمام جهتها موفق باشد . به غیر اینکه درخرده فروشی ها در سالن سخنرانی دانشگاهها ، لابی های اداری،  قمار خانه ها، تقاطع راهرو و پارکینگ های محصور موثر هم   واقع شده است. به این نکته ها در قسمت زیر توجه نمایید :

Fisheyesهم بعلت طیف گسترده پویا ، استفاده از ذخیره سازی همزمان با گرفتن تصاویر با وضوح کامل و صرفه جویی در پهنای باند نیز مشهور می باشد .
تصویری که گرفته شده است یک تصویری  گرد و تحریف شده که یک میدان بسیار گسترده از مشخصات مکان را به تصویر کشیده است و یک تصویر معمولی تخت نیست . به منظور اینکه تصاویرقابل استفاده باشند حتما باید تصاویر تخت و de wrapped   شوند. روند de wrapped  در دستگاه گیرنده در بیشتر  مواردها  بسته به قسمتی که نرم افزار سرویس گیرنده می باشد نظیر NVR یا PC  و یا سرور  انجام می گیرد.

برخی از تولید کننده ها  اقدام به ارائه دوربین های نموده اند  که می توانند در مکان خود de wrap تصاویر را انجام بدهند. پس ، ای امکان جود دارد که  ویدئو را  در فرم های سنتی اما با بهره گیری از همه ی جزئیات  ۳۶۰ درجه مشاهده نمایید،  داشتن دوربینی که فرآیند de warping را انجام می دهد. مرحله نیاز به de warp  بصورت جدا تصاویر ضبط شده را دور زده ، و باعث کاهش وابستگی  به ضبط توسط گیرنده می شود .

در de warped یا تصویرهای مسطح، پرسنل امنیتی بگونه ای  که گزینه نگاه به تصویر بزرگتر را دارند این امکان برایشان وجود داردکه بر روی جزئیاتی در یک وضعیت مهم قرار دارد تمرکز نمایند  . شمال، جنوب، شرق و غرب –  در صورتی که در ارتباط با یک تصویر ۳۶۰ درجه شما به عنوان چهار ربع : شمال، جنوب، شرق و غرب فکر کنید، این را در نظر داشته باشید زمانی که یک رویداد اتفاق می اُفتد ، شما تنها در ربع شمال گزینه بازیابی یک تصویر   را خواهید داشت ، که برا اساس باورشما  اتفاق مشکوک آنجا رخ می دهد. این امکان وجود دارد که چیزی درحال وقوع در جاهای دیگری می باشد که  می خواهید آن را هم مورد بررسی قرار دهید می توانید تصاویری که مرتبط با فعالیت در جنوب، شرق و غرب را هم در تصاویر playback  مشاهده نمایید . به همین علت، استفاده از دوربین های فیش آی صرفه جویی در هزینه ها  بشمار می آید  . می تواند در تقاطع راهروها یک دوربین جایگزین چهار دوربین قرار بگیرد.

بخصوص هنگامی که یک رویداد در حال وقوع است دسترسی سریع به مشخصات نرمال یک موقعیت ، باعث می شود de warping در سطح دوربین یک ابزار متناسب  برای دیدن هر چیزی  که ویدئو را ارائه کرده  باشد.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *