دوربین های مداربسته Dark Fighter x هایک ویژن ارسال دیدگاه

دوربین های مداربسته  Dark Fighter x هایک ویژن

دوربین های مداربسته Dark Fighter x هایک ویژن : آنگونه که تحقیق ها نشان میدهند بیشتر جرائم در شب اتفاق می افتد. یکی از شرکت های که تلاش می کند تا همیشه محصول های موثری را به مشتریان خود ارائه بدهند شرکت هایک ویژن می باشد.

این شرکت با بکار گیری تکنولوژی های جدید سعی داشته تا محصولاتی را به بازار ارائه کند که از جدیدترین قابلیت ها بهره مند شده اند و بتوانند اطلاعاتی از قبیل رنگ لباس ، اندازه قد یک شخص ، خصوصیت های دقیق شکل و ظاهر ، رنگ و نام تجاری روی خودرو ، شماره پلاک و …. را در اختیار افراد قرار دهد.

دوربین های پیش از سال 2013 برای مشتریان اماده شده بودند ، برای اینکه تصویرها را در نور کم بهبود ببخشند از نور مادون قرمز IR استفاده می کردند ولی در سال 2013 شرکت هایک ویژن دوربین های نسل دومی را به بازار ارائه کرد که با نام Darkfighter شناخته شدند و پس از آن شرکت در تلاش بوده تا بتوانند راهکارهای مفیدی را در حیطه کیفیت رنگ ها ، کاهش میزان نویز در تصویر ، بهبود روشنایی و ارتقا کیفیت ارائه بدهند.

اخیرا نسل سومی دوربین های مداربسته توسط این شرکت با نام DarkFighter X معرفی شده است که می تواند تصویرهای را با روشنایی مناسب و کیفیت بالا به کاربران ارائه بدهد.مهم ترین تفاوتی که این دوربین ها با نسل های قدیمی دارند این است که می توانند در تاریکی مطلق تصاویرهای را به کاربر بدهند که علاوه بر رنگی بودن و شفافیت ، با حداقل میزان نویز باشد.

در واقع می توانیم این گونه بگوییم که تکنولوژی های بکار رفته در این نسل جدید دوربین ها نوعی تصویرسازی در شبکیه چشم انسان را به وجود می آورد که  به صورت مستقل پردازش روشنایی و رنگ صورت می گیرد.

شبکیه چشم انسان ها 2 نوع سلول دارد که استوانه ی و مخروطی هستند و به نور حساسیت داشته و در تشکیل شدن تصویر و ارائه آن به انسان کارکردهای متفاوتی را انجام می دهند. سلول های مخروطی به مغز این توانایی را میدهند که رنگ ها را مشاهده کنند و این با وجودی می باشد سلول های استوانه ی حساس به روشنایی و نور می باشند.

این دوربین ها عملکردی شبیه چشم انسان دارند و در آنها از طراحی های جدید از سنسورهای دوتایی یا زوجی استفاده شده که یک سنسور برای نور مرئی استفاده می شود و به شکل زنده رنگ ها را ارائه میدهد و سنسوری دیگر برای تصویربرداری در نور مادون قرمز IR می باشد که روشنایی تصویر را ضمانت می نماید.

 

این دوربین ها از ویژگی های فنی زیر برخوردار هستند

  • وضوح 1080P یا دو مگاپیکسلی
  • لنز وریفوکال با زوم اپتیکال 25X
  • کارکرد روز و شب با فیلتر IR cut
  • داشتن توانایی ضد مه و گرد و غبار Defog
  • فشرده سازی به صورت H.265 و H.264
  • سنسورهای زوج ½ هشت اینچ
  • سنسور IR CMOS

دوربین های مداربسته DarkFighterX چه کاربردهای داشته اند

این دوربین ها در زمان وقوع جرم می توانند برای ما مزیت های زیادی را به همراه داشته باشند و البته کمک های فراوانی را به کاربران بنمایند. در ادامه به چندین کارکرد به عنوان مهم ترین ها اشاره شده است.

1)در قسمت های که این احتمال وجود دارد پس از تاریکی هوا ، احتمال وقوع سرقت زیادتر شود مثل کوچه ها ، خیابان ها ، فروشگاه ها ، پیاده رو ها و …. می توان از این دوربین ها استفاده کرد.

2)در مکان های که می توانند این دوربین ها را برای افزایش میزان امنیت به کار گرفت می توان به مواردی مثل فرودگاه ها ، خطوط راه آهن ، بنادر ، نیروگاه های برق ، پایگاه های مسافرتی و … اشاره کرد.

3)برخی از مکان ها را باید به صورت دقیق تحت نظارت گرفت و البته این امنیت و نظارت در آنها بسیار مهم و ضروری می باشد که می توانیم به مواردی چون رودخانه ها ، جنگل ها ، میدان های عمومی ، بناهای تاریخی ، دریاچه ها و … اشاره نماییم.

 

فراموش نکنید که استفاده از دوربین های مداربسته در محیط های عمومی و پر تردد می تواند به عنوان یکی از عواملی باشد که سبب پیشگیری از جرم و خطا می شود.

گاهی به وسیله ی نیروی انسانی نمی تواند تمام یک مرکز و محیط را تحت کنترل گرفت پس نیاز است که با بکارگیری وسایل و تجهیزات نظارتی و امنیتی برای پیشگیری از جرم و خطا تلاش کنیم. مجرمان در بسیاری از موارد اعتراف کرده اند به سراغ مکان های رفته اند که هیچ دوربین مداربسته در آن نصب نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *