دوربین های مدار بسته شبکه ارسال دیدگاه

دوربین های مدار بسته شبکه: در این بخش از مقاله به بررسی انواع دوربین های مدار بسته شبکخه می پردازیم. با ایران امن همراه باشید.

دوربین های مدار بسته شبکه

تجهیزات دوربین های مداربسته شبکه نیز همانند دوربین های مداربسته آنالوگ از رنج وسیع محصولات مختلف برخوردار هستند. طراحی دوربین های مدار بسته شبکه با توجه به کاربردهای متفاوت این محصولات بوده و شباهت زیادی به محصولات ارائه شده در سیستم آنالوگ دارند.

دوربین های مدار بسته شبکه
دوربین های مدار بسته شبکه ثابت:

در مجموع دوربین های ثابت جزو پرکاربرد ترین مدل دوربین های استفاده شده در سیستم های مداربسته به شمار می آیند. هزینه پایین و ثبات بسیار بالای این دوربین ها، دلیل اصلی این موضوع می باشد.

دوربین های شبکه دام:

این دوربین ها به شکل نیم دایره هستند و به صورت تخصصی برای محیط های مسقف مثل، محیط های تجاری، اداری یا مسکونی طراحی و عرضه شده اند. در محیط های صنعتی، استفاده از این دوربین ها، توصیه نمی شود.

دوربین های شبکه دید در شب:

به دلایل مختلفی، استفاده از دوربین مداربسته دید در شبکه در میان دوربین های شبکه رواج زیادی ندارد. دوربین های با قبلیت های دید در شب و بیرونی با این شرایط به صورت محدود در نوع های شبکه تولید می شوند.

دوربین های شبکه باکس:

با توجه به گستردگی استفاده از دوربین های شبکه در کاربردهای صنعتی، استفاده این مدل دوربین های شبکه از رواج بیشتری نسبت انواع دیگر این دوربین ها، برخوردار هست.

دوربین های شبکه مینیاتوری (مخفی):

محدودیت های مختلف فنی بر سر راه ساخت دوربین های شبکه در ابعاد کوچک وجود دارد، از این رو دسترسی کمتری به دوربین های شبکه کوچک به مراتب دوربین های آنالوگ کوچک وجود دارد.

دوربین های شبکه PTZ:

به دلیل اختلاف قیمت کم با انواع آنالوگ، استفاده از دوربین های PTZ شبکه تا حد زیادی مرغون به صرفه است. قابلیت هایی مثل، زوم کردن یا چرخش دوربین را دوربین های PTZ برای کاربر فراهم می کنند. معمولا در فضاهای نسبتا بزرگ استفاده از این دوربین ها رایج است.

دوربین های شبکه بی سیم:

به هیچ عنوان به جز در کاربردهای محدود و در محیط های کوچک، استفاده از دوربین های بیسیم آنالوگ توصیه نمی شود. از دیدگاه های مختلف این دوربین ها بسیار بی ثبات هستند. در طرف مقابل در سیستم مداربسته شاهد عملکرد به مراتب با ثبات تر دوربین های بیسیم شبکه هستیم که بسیاری از اشکالات دوربین های آنالوگ را به همراه ندارند.

شرکت داده پردازان پارســـوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *