دید در شب دوربین مدار بسته ارسال دیدگاه

دید در شب دوربین مدار بسته: اکثر افراد  هنگامی که صحبت از دید در شب در دوربین مدار بسته به وجود می آید فقط در مورد چراغ های مادون قرمز فکر خواهند نمود.

دید در شب دوربین مدار بسته مادون قرمز

همانگونه که در پیش تر بیان کردیم دوربین مدار بسته بازه دید بیشتری از چشم انسان دارا می باشند و بخشی از طیف مادون قرمز را  می توانند به شکل مرئی دیده و به نمایش در بیاورند . منظور ساخت دوربین های دید در شب از این توانایی به استفاده می گردد . با استفاده از LED های مادون قرمز این دوربین ها محیط پیرامون خود را روشن نموده و امکان دید در تاریکی را  به وجود آورده اند.

مزیت های زیادی را استفاده از دید در شب مادون قرمز دارا می باشد  و از این رو بسیار متداول می باشد در صورتی که در کنار آن عیب های بزرگی هم دارا می باشد که به صورت عادی اشنایی خوبی با آن وجود ندارد.

مزیت های دید در شب دوربین مدار بسته مادون قرمز

سادگی

از تکنولوژی به نسبتا کمی ساخت دید در شب دوربین مدار بسته مادون قرمز برخوردار می باشند ، از همین رو بیشتر تولید کنندگان اقدام به تولید دوربین با این تکنولوژی می  نمایند.

هزینه کم

یک قابلیت خیلی کم هزینه بر روی دوربین مداربسته ، وجود داشتن امکان دید در شب مادون قرمز است . امروزه از این رو این توانایی بر روی بسیاری از انواع دوربین وجود دارد.

امکان دید در تاریکی مطلق

با توجه نمودن به اینکه دید در شب این دوربین ها به واسطه چراغ تامین می گردد شما به منظور دیدن تصاویر به هیچ مقداری از نور نیاز نخواهید داشت و نور به واسطه LED های دوربین تامین خواهد شد.

معایب دید در شب مادون قرمز

برد کم

شما شاید نیز در کاتالوگ دوربین ها بردهای خیلی زیاد ذکر شده در کاتالوگ به هنوان نمونه 50 متر یا 80 متر را دیده باشید . باید در نظر داشته باشید که عدد آورده شده در کاتالوگ مقدار برد مفید دید در شب این دوربین ها نمی باشد . عموما به مراتب برد مفید دید در شب دوربین های مادون قرمز از عدد گفته شده در کاتالوگ محدودتر می باشد و به سختی به بیشتر از 10 متر خواهد رسید.

مشکل با مکانیزم متعادل کننده نور

دوربین های عموما دارای سیستم BLC یا AGC می باشد . با توجه به نور محیط این توانایی ها میزان گین دوربین را تنظیم می نمایند . وجود نور بالای سیستم دید در شب که گاهی به واسطه یک شی در نزدیک به دوربین انعکاس پیدا می کند موجب بسته شدن ایریس دوربین و در مکانهای کم نور دیده نشدن مابقی  اشیا می گردد .

کاهش کیفیت در نور نسبتا کم

چراغهای دید در شب دوربین ها در یک نور ویژه که البته به صورت خارجی قابل تغییر نمی باشد روشن می گردد .اما اگر در صورتی که مقدار نور مکان کمی بیشتر از مقدار تعیین شده برای دوربین باشد چراغهای دید در شب دوربین روشن نمی شوند و در تاریکی تصویر با کاهش کیفیت شدید همراه می باشد.

راه حل جایگزین

به منظور رفع عیب های دید در شب مادون قرمز راه حل های متفاوتی موجود است . اما استفاده از دوربین های دید در نور کم یکی از متناسب ترین این راه حل ها به شمار می آید. این دوربین ها به مراتب مقدار کمتری از نور را به منظور دید نیاز خواهد داشت . از جایی که حتما در زمان شب همچنین در بیشتر مناطق حداقلی از نور در محیط وجود داشته است این دوربین ها از لحاظ برد محدودیت نخواهند داشت و تا فاصله برد مفید دوربین دید در شب نیز خواهند داشت.

به منظور اینکه ما دوربین دید در شب مناسبی را دارا باشیم  باید میزان حداقل نور مورد نیاز آن (Min. illustration) حداکثر 0.01 لوکس باشد.

به منظور دانلود کتاب آموزش سیستم دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP Camera می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

http://s6.picofile.com/file/8249299584/AMOZESH.pdf.html

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *