راهنمای کاتالوگ دوربین مدار بسته ارسال دیدگاه

راهنمای کاتالوگ دوربین مدار بسته: در واقع مطالعه راهنمای کاتالوگ دوربین مدار بسته ارائه می گردد در زمان خرید، با توجه به نیازی که در محل نصب دوربین مدار بسته است به عنوان یکی از موردهای بسیار مهم در انتخاب دوربین مدار بسته مناسب بشمار می رود برای انجام این کار، باید حتما با لغات رایج که در راهنمای کاتالوگ دوربین مدار بسته است کمی آشنا شویم.

راهنمای کاتالوگ دوربین مدار بسته

راهنمای کاتالوگ دوربین مدار بسته را مطالعه نمایید:

نمونه ی از کاتالوگ دوربین مداربسته آنالوگ را در قسمت زیر مشاهده می نمایید.
یکی از دوربین های مدار بسته آنالوگ CNB را با مدل WCL-21S در نمونه کاتالوگ اولی مورد بررسی قرار داده ایم .

راهنمای کاتالوگ دوربین مدار بسته

همانگونه که پیشتر در قسمت راهنمای کاتالوگ دوربین مدار بسته در واقع مطالعه راهنمای کاتالوگ دوربین مدار بسته ارائه می گردد در زمان خرید، با توجه به نیازی که در محل نصب دوربین مداربسته است
آنالوگ اشاره کردیم که دوربین های مداربسته آنالوگ، ارسال سیگنال را همانند یکی از استاندارهای آنالوگ انجام می دهند . PAL و NTSC دو استاندارد رایج و عمومی در این حیطه هستند. هر دو این استانداردها را دوربینی همانند (CNB WCL-21S) پشتیبانی می نماید . پس می توانیم بگوئیم که به طور رایج، همه ی دوربین های مدار بسته آنالوگ از این دو استاندارد پشتیبانی می کنند و ضروری نیست که شما این اطلاعات را داشته باشید.

Image sensor: دقیقا اشاره این ویژگی به چیپ تصویر دوربین مداربسته دارد . به این مثال دقت کنید در این مثال چیپ تصویر یک چیپ با سایز یک سوم اینچی و از سری IT CCD می باشد . ( اطلاعات بیشتری در مورد چیپ تصویر در تحقیق چیپ دوربین مدار بسته برای مطالعه بیشتر وجود دارد).
EFFECTIVE PIXELS: این مولفه نشان دهنده تعداد پیکسل های موجود و موثر بر روی چیپ تصویر دوربین مداربسته است. این نکته نیز وجود دارد که در راهنمای کاتالوگ دوربین مدار بسته آنالوگ با توجه به اینکه اطلاعات از طریق استانداردهای آنالوگ ارسال می گردد وضوح تصویر و رزولوشن آنها در قیاس با وضوح دوربین های تحت شبکه ، IP و دیجیتال AHD مقداری کمتر می باشد.

SCANIG FREQNECY)H) : پهنای باند فرکانسی که به صورت افقی برای سیگنال ویدئویی مورد نیاز می باشد مربوط به این مشخصه است.
SCANNIG FREQNECY)V) پهنای باند فرکانسی که برای سیگنال ویدئویی به گونه ی عمودی مورد نیاز می باشد مربوط به این مشخصه است.
Resolution: در این قسمت میزان وضوح و رزولوشن تصویر متبط با دوربین در این قسمت به صورت تیوی لاین نشان داده می شود . دوربین CNB WCL-21S مقدار رزولوشن 600 TVL را دارد و اگر در مکانی که دوربین مدار بسته در آنجادر انجا نصب شده است شرایط محیطی مساعد باشد این وضوح 650TVL هم افزایش پیدا می کند . برای اینکه اطلاعات بیشتری در این مورد کسب نمایید می توانید به قسمت مقاله تیوی لاین در دوربین مداربسته مراجعه نمایید.
VIDEO OUTPUT: این بخش به بررسی ویژگی ها و خصوصیات اهمی و ولتاژی سیگنال خروجی تصویر می پردازد . همه ی دوربین های مداربسته آنالوگ خروجی 1VP-P دارا هستند ، به همین جهت می توان به راحتی هر دوربین مداربسته ای را به هر دستگاه دی وی آر DVR با نوع و یا مدل های متفاوت ، متصل کنیم و عکسها و تصاویر را بر روی نمایشگر ملاحظه نماییم .

S/N RATIO: یکی دیگر از ویژگی های مهم در دوربین مدار بسته نسبته S به N می باشد در اصل قسمت نسبت به میزان نویز الکترونیکی یا یه معنای دیگر مقدار نویز دانه های ریزرنگیدر تصویر را نشان می دهد. در واقع داشتن نسبت سیگنال به نویز بالا نمایش دهنده میزان کم بودن سیگنال به نویز حداقل 50DP تصویری، کم نویز خواهند داشت هر چقدر درصد نور محیط کمتر باشد، دوربین، تصاویر را تقویت بیشتر می کند و در برابر آن نویز الکترونیکی بالا می رود به دلیل همین استاندارد حداقل این مقدار نسبت را نمایش می دهد که به مقدار نور که حداقل برای دوربین مورد نیاز است اشاره می کند . این بدان معنی است که در دوربین مداربسته کنونی برای نور 0.1 لوکس، نسبت سیگنال به نویزی مساوی و برابر ۶۲ دسیبل خواهیم داشت که استاندارد می باشد.
LENS: این ویژگی اطلاعاتی در رابطه با لنز دوربین مداربسته و فاصله کانونی آن دوربین به شما می دهد. دوربین مدار بستهCNB WCL-21S دارای لنزی ثابت و غیر متحرک با فاصله کانونی ۶ میلیمتر می باشد . البته همانگونه که قبلا گفته شد استفاده و نصب از بعضی لنزها بر روی دوربین مانند لنزهای 2/8 تا 16 میلیمتر نیز به صورت اختیاری می باشد.

MIN Illunination : حداقل مقدار نور برای تشکیل شدن تصویر در دوربین را این ویژگی در دوربین مداربسته نشان می دهد در واقع از واحدی به نام لوکس برای اندازه گیری میزان نور محیط و محل نصب دوربین مداربسته استفاده می گردد. حداقل میزان لوکسی که مورد نیاز است برای دوربین بولت دید درشب CNB WCL-21S، 0.1 لوکس نوری می باشد. بعد از میزان لوکس از کد f1.2 استفاده می شود که نمایش می دهد در زمان آزمایش میزان باز بودن دیافراگم دوربین مدار بسته چقدر می باشد . این ویژگی همچنین نمایش دهنده بیشتر میزان باز شدن دیافراگم است . در بعضی از دوربین های مداربسته نتایج آزمایش را باد 2 عدد دیافراگم مختلف می نویسند . اگر که f دوربین پایین باشد ، اما نیاز به نور زیادی نداشته باشد، در آن حساسیت چیپ تصویر و تکنولوژی بیشتر می گردد . عبارت 0LUS WITH IR به معنای این است که در دوربین مدار بسته بعد از اینکه IR یا همان دید در شب مادون قرمز روشن شد، نیازی به نور در دوربین مداربسته نخواهد بود .
IR LED: تعداد LED که موجود می باشد در دوربین بولت دید در شب CNB مدل WCL-21S را این ویژگی نمایش می دهد که در اصل میزان LED های IR دید در شب مرتبط به این دوربین ۳۶ عدد می باشند.

IR LED visible Range: این ویژگی به برد پرتاب(پرش) نور مادون قرمز دید در شب مرتبط به این دوربین اشاره می کند که از مکان نصب دوربین مدار بسته این پرتاب نور حداکثر تا فاصله(مسیر) ۳۰متری می باشد. بهتر است به این نکته توجه داشته باشیم که میزان برد مفید پرتاب نور عموما بصورت حدودی نصف این میزان است.
White Balance: در دوربین مدار بسته قابلیت تنظیم نور سفیدی که به سمت دوربین تابیده شده است مربوط به این ویژگی است که در این دوربین به صورت خودکار است.
AGC: این ویژگی مخفف لغت Automatic Gain Control است که قالبیت این را دارد که کنترل کاهش و یا افزایش جریان تصویر در دوربین مداربسته را برعهده بگیرد .

Shutter Speed: در واقع این قسمت به سرعت شاتر دوربین مدار بسته اشاره می کند . اگر تصاویر در حرکت، کمتر تار بشوند به این معنی است که سرعت شاتر دوربین مداربسته بیشتر می باشد. هنگامی که نور ورودی دوربین کم می شود ، به صورت خودکار دوربین سرعت شاتر را کم می کند تا نیاز برای تشکیل شدن تصویر در دوربین مداربسته کمتر باشد .پس می توان گفت رابطه مستقیمی بین میزان نوری که مورد نیاز است و سرعت شاتر دوربین وجود دارد. در دوربین بولت دید در شب CNB مدل WCL-21S، سرعت شاتر در میزان حداقل نور (0/1 لوکس) برابر یک ۵۰ام ثانیه و در بیشترین حالت برابر یک 120/000 ثانیه در استاندارد PAL است و در استاندارد NTSC، سرعت شاتر در حداقل نور 0/1 لوکس برابر ۶۰ام ثانیه و در بیشترین حالت برابر یک 120/000 ثانیه خواهد بود.
Supplied Voltage: مقدار ولتاژ که برای استفاده در این دوربین مورد نیاز است این قسمت به این موضوع اشاره دارد که همان ۱۲ ولت DC می باشد. تغذیه بیشتر دوربین های مداربسته با ولتاژ کار ۱۲ ولت DC انجام می گردد.
Power Cosumption : این ویژگی به مقدار توان مصرفی دوربین مدار بسته بولت دید در شب CNB مدل WCL-21S که در بالاترین حالت مقدار مصرفی ۶ وات را دارد، اشاره می کند .
Dimensions: این ویژگی اشاره سایز بدنه دوربین مداربسته می کند که در این دوربین 150 در 78 میلیمتر می باشد.
Operating Temperature/Humidity: دمای محیط و میزان رطوبت در محل نصب دوربین مداربسته بولت دید در شب CNB WCL-21S در این ویژگی نشان داده می شود که در دمای مابین -20 درجه تا 50 درجه سانتی گراد و همچنین مقدار رطوبت از ۲۰ % تا ۹۰ % مجاز می باشد اشاره می کند.
Weight: این ویژگی به حجم و وزن دوربین مدار بسته بولت دید در شب CNB مدل WCL-21S به مقدار ۸۰۰ گرم اشاره می کند .
شرکت صنایع و تجهیزات آراد تصویر به عنوان یکی از عمده ترین و اصلی ترین وارد کنندگان محصولات سیستم های حفاظتی مدار بسته کره ای با قیمت مناسب شما را به خرید دوربین مدار بسته CNBو دوربین مدار بسته MICRONIX کره ای دعوت می کند . برای اینکه اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید با بخش فروش شرکت تماس بگیرید.

شرکت داده پردازان پارســوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *