روش متصل نمودن دوربین مداربسته به آنتن مرکزی ارسال دیدگاه

روش متصل نمودن دوربین مداربسته به آنتن مرکزی:
روش متصل نمودن دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

به عنوان یکی  از درخواست های مشتریان ، متصل نمودن دوربین مداربسته به آنتن مرکزی در این مطلب آورده ایم. در ادامه این مطلب به چگونگی  نصب این تجهیزات می پردازیم.

نحوه ی کار آنتن مرکزی چگونه است؟

طریقه متصل نمودن دوربین مداربسته به آنتن مرکزی بسیار راحت می باشد . در واقع در ساده ترین حالت از یک آنتن این سیستم متشکل از یک تقویت کننده و یک یا چند اسپلیتر یا تقسیم کننده  می باشد. هر یک از این تجهیزات وظیفه ویژه خود را دارا می باشند. وظیفه دریافت سیگنال های تلویزیونی برعهده آنتن است . آنتن به واسطه تقویت کننده خروجی تقویت می شود تا دچار افت بعد از تقسیم سیگنال ها نشود . تقسیم کردن متساوی سیگنال ورودی مابین خروجی وظیفه اسپلیتر یا تقسیم کننده می باشد .

دوربین مداربسته چگونه به سیستم آنتن مرکزی متصل می شود؟

این امکان وجود ندارد که به صورت مستقیم سیستم دوربین مداربسته را به سیستم آنتن مرکزی متصل کرد. مختلف بودن نوع سیگنال های آنها علت این کار می باشد . از وسیله ای به اسم مدولاتور RF به منظور یکسان نمودن این دو سیگنال استفاده می  نمایند . امروزه به منظور راحتی بیشتر کار عموما از مدولاتور های فول باند RF برای متصل نمودن دستگاه DVR به آنتن مرکزی استفاده می گردد.

مدولاتور چگونه  باید متصل گردد؟

در واقع نصب مدولاتور بسیار راحت می باشد . در قسمت زیر  می توانید تصویر یک مدولاتور فول باند را مشاهده نمایید . مدولاتور یک ورودی RF دارا می باشد و همچنین یک خروجی RF و یک ورودی تصویر (Video In) و یک یا دو ورودی صدا (Audio In R and L) .

مدولاتور چگونه باید متصل گردد؟

بدین شکل باید به ورودی RF مدولاتور خروجی تقویت کننده را متصل نمایید . ورودی تصویر DVR نیز به Video In  متصل خواهد گردید  . اگر که صدا در محل داشته باشید این امکان وجود دارد که خروجی صدای  DVR را همچنین به Audio In مدولاتور متصل نمایید  و بدین شکل در نهایت خروجی RF را به اسپلیتر خود متصل نمایید.
بعد  از اینکه دستگاه به واسطه کلیدها و سون سگمنت موجود بر روی مدولاتور از روشن شد این اکان برای شما وجود دارد که به منظور نمایش تصاویر دوربین مدار بسته کانال مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

به منظور مشاهده تصاویر دوربین مداربسته استفاده نمودن از آنتن مرکزی چه فایده ها و عیب هایی دارد؟

مزایا

سادگی

به منظور مشاهده نمودن تصاویر دوربین مداربسته به وسیله استفاده از آنتن مرکزی ، تصاویر دوربین ها به شکل یکی از شبکه های تلویزیونی تبدیل می گردند  . به این شکل دیدن تصاویر به راحتی برای اشخاصی که هیچ اطلاعات فنی یا کامپیوتری را ندارند قابل انجام می باشد.

هزینه پایین

هزینه متصل نمودن دوربین به سیستم آنتن مرکزی بسیار کم  و میزان  خرید یک مدولاتور و تنظیم آن می باشد.

معایب

عدم امکان بازپخش تصاویر

در واقع شما امکان مشاهده مجددا تصاویر یا دسترسی پیدا کردن به منوهای دستگاه را در محل نمایش آنها متاسفانه با متصل نمودن سیستم مداربسته به آنتن مرکزی نخواهید داشت.

وضوح پایین

با توجه نمودن  به اینکه اگر انتقال تصاویر دوربین ها به صورت PAL انجام گردد به شدت وضوح تصویر دوربین ها در محل نمایش پایین خواهد آمد.

آیا این امکان وجود دارد NVR را همچنین به آنتن مرکزی متصل نمود؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم بله ، شما میتوانید خروجی دیجیتال دستگاه NVR را به آنالوگ واسطه استفاده از تبدیل VGA به AV تبدیل نموده و اتصال را از این طریق دستگاه دوربین های تحت شبکه را به سیستم آنتن مرکزی برقرار نمایید  . باید توجه داشته باشید که با توجه به انتقال آنالوگ دوربین ها تا محل نمایش وضوح تصاویر آنها به شدت کاهش خواهد یافت.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *