سریع ترین روش انتقال تصاویر در دوربین مدار بسته چیست؟ ارسال دیدگاه

سریع ترین روش انتقال تصاویر در دوربین مدار بسته چیست؟ راه های متفاوتی ، برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته موجود است . استفاده از فیبرهای نوری  یکی از پر سرعت ترین روش های انتقال تصویر می باشد . در هر فیبر نوری مقداری رشته بسیار نازک شیشه ای شبیه به موی انسان وجود دارد . به طور چند دسته ای برخی این الیاف کنار هم قرار گرفته اند و به منظور انتقال داده ها همراه با سیگنال های نوری از آنها استفاده می گردد.

سریع ترین روش انتقال تصاویر در دوربین مدار بسته

در انجام امور شبکه های کامپیوتری و اینترنتی و مخابرات نیز از فیبر نوری به جز انتقال تصاویر و دیتا ها استفاده می گردد  . ساختار جمعی بافت فیبر نوری از سه بخش هسته ، روکش و بافر رویه تشکیل شده است که برای رد شدن سیگنال ها از هسته استفاده می گردد ،  نورمنعکس شده به هسته به واسطه روکشی (Cladding) که دور هسته را گرفته برگردد و  کار بافر رویه (Buffer Coating)  محافظت فیبر در برابر رطوبت و آسیب می باشد  . به بازار دو گروه فیبر های نوری عرضه می شود :

فیبرهای تک حالته (Single-Mode) و  فیبرهای چندحالته (Multi-Mode). به منظور فرستادن یک سیگنال در هر فیبر از تک حالته ها استفاده می گردد مانند تلفن . جهت فرستادن چندین سیگنال در یک فیبر از چند حالته ها استفاده می گردد مانند شبکه های کامپیوتری .

سریع ترین روش انتقال تصاویر در دوربین مدار بسته

عموما در یک خط مستقیم منتشر شدن و منتقل شدن نور از فیبر نوری صورت می گیرد ؛ این امکان وجود دارد که از جسمی مثل آینه به منظور  عوض کردن جهت آن استفاده نمود . نور از مغزی یک کابل نوری عبور می کند که در این حالت کار آینه را پوشش دور فیبر انجام می دهد و  باعث می شود انعکاس نور در تمام مسیر فیبر پدیدار شود ، سپس بدون هیچ گونه انحرافی تا انتهای مسیر مستقیم  نور به راه خود ادامه می دهد. داده ها را یک فرستنده تبدیل به کد می نماید و همچنین کد ها را یک گیرنده رمز گشایی می نماید و آن تبدیل به دیتا میکند.

به منظور اینکه در طول مسافت سیگنال ها افت  دچار  نگردند خصوصاً در مسافت های بالا تر از یک کیلومتر که معموما افت اتفاق می افتد چند نوع تقویت کننده  به نام تقویت کننده های لیزری در تمام مسیر استفاده می گردد . نسبت به سیم های سیمی از مزایای فیبرهای نوری می توان به موارد زیر اشاره نمود :

▪ ارزانتر می باشد.
▪ باریکتر می باشد.
▪ برای انتقال حجم زیادی از دیتاها ظرفیت بیشتری را دارا می باشد.
▪ خطر اشتعال ندارند ،زیرا هیچ نوعی جریان الکتریسیته ای از داخل آنها عبور نمی کند.
▪ سبک می باشد.

و معایبی که دارد می تواند شامل :

• به منظور استفاده در  شبکه‌های کوچک و معمولی گران قیمت می باشد.
• علارغم نصب سیم های مسی برای نصب و استفاده از فیبر های نوری به متخصصان باتجربه و کارآمد نیاز میباشد.
• به منظور قطع و وصل نمودن فیبر های نوری به دقت خیلی زیادی نیاز می باشد . زیرا در صورتی که زاویه شکست نور تغییری نماید انتقال دیتاها مشکل پیدا می کند.
• در صورتی که فیبر درون کابل زیادی خم گردد این امکان وجود دارد که شکسته شود به شکل بصورت کلی کارایی خود را از دست خواهد داد، این  در صورتی می باشد که سیم‌های مسی بسیار مقاوم  می باشند.

می توان به عنوان عضوی از دوربین مداربسته بیسیم ، دوربین مداربسته wifi (دوربین مداربسته Wifi چیست؟) را به شمار آورد. که تصاویر و اطلاعات را به واسطه شبکه بیسیم ارسال می نماید . به یک فرستنده wifi داخلی این دوربین مداربسته متصل شده است.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *