سوئیچ PoE در دوربین مداربسته به چه معناست؟ ارسال دیدگاه

سوئیچ PoE در دوربین مداربسته به چه معناست؟  تکنولوژی سوئیچ PoE در دوربین مداربسته  (Power over Ethernet) تکنولوژیی می باشد که از کابل ها عبور جریان برق را امکان پذیر می  می سازد. از کابل های اترنت برای انتقال داده استفاده می گردد .  به واسطه سوئیچ PoE برق  تامین شده و از کابل اترنت، به واسطه دو رشته سیم عبور می نماید .

عموما از کابل های cat5 یا بیشتر برای ولتاژ  زیاد و هنگامی که سطح ولتاژ  کم می باشد،  از کابل های cat 3 استفاده می گردد .

سوئیچ PoE در دوربین مداربسته یک دستگاه اتصال می باشد که قادر به حمل برق و data را با هم است و هنگامی که برای دستگاهی که نیاز به برق می باشد منبع تغذیه فراهم نباشد ، بسیار با ارزش و گرانبها می باشد . سوئیچ شبکه یک دستگاه تحت شبکه است که قسمت  های شبکه را به هم متصل می نماید . عالی ترین مثال برای این مورد دوربین مدار بسته های CCTV متصل به اینترنت و LAN وایرلس هستند.

سوئیچ-poe-در-دوربین-مداربسته-به-چه-معناست

مزایای سوئیچ PoE در دوربین مداربسته

USB هم قادر است برق و data را انتقال بدهد . در صورتی که در میزان انتقال و طول مسیری که انتقال انجام می شود ، محدود می باشد . از دیگر مزایای سوئیچ PoE در دوربین مداربسته به استفاده از یک متصل کننده (RJ45) می توان اشاره نمود این در حالی است در برابر، USB  ها از اتصال دهنده های مختلف دیگری استفاده می گردد.

استفاده ابتدایی سوئیچ PoE در دوربین مداربسته در وضعیتی می باشد که ولتاژ  AC در دسترس و یا به صرفه نیست وهم  USB هم نمی تواند مناسب باشد . با اینکه ، حتی زمانیکه AC در دسترس و USB قابل استفاده می باشد، سوئیچ PoE مزایای خاصی را دارا می باشد :

کابل اترنت مسی توانایی این را دارد که برنامه های کاربری تا ۱۰۰ گیگابایت را پشتیبانی نماید . این به گونه ای است که این مقدار برای  USB2.0 حداکثر ۴۵۰ مگابایت است.

در کشورهای مختلف استانداردهای نیروی AC ، مختلف می باشد و این مسئله هنگامی دستگاه ساخت یک کشور در کشور دیگری مورد استفاده قرار می گیرد، مشکل ایجاد می نماید ، در صورتی که PoE همچنین مشکلاتی را در بر نخواهد گرفت.

سوئیچ PoE می تواند تغذیه خود را  مستقیما از باطری و یا منبع تغذیه  بیرونی انجام دهد و این مسئله هنگامی که  AC غیر قابل اعتماد می باشد ، بسیار مفید است.

  • مقدار ماندگاری اترنت بیشتر می باشد ، بنابراین  در محیط های مختلف دستاورد تجربه را می توانیم بی واسطه به سوئیچ PoE نسبت دهیم .
  • توسط یک خروجی نیرو این توانایی را دارد که در پایان  کابل و یا برای راحتی قرارگیری تامین منبع نیرو ، تامین گردد.
  • درصورتی که حتی هیچ مطابقتی کابل های با کیفیت cat 5 هم از رابط  USB و سیم AC که با ساخت کد های مورد نیاز ندارند، بهتر می باشد.
  • نسبت به USB  سوئیچ PoE ، برای کاربرد هایی مانند تکنولوژی VoIP گزینه مناسب تری می باشد.

کاربرد های سوئیچ PoE در دوربین مداربسته

در خیلی از موارد زیادی دستگاه های سوئیچ PoE در دوربین مداربسته مورد استفاده قرار گرفته می شود ، مانند :
دوربین مداربسته های امنیتی تحت شبکه ، اکسس پوینت های بی سیم، روتر های شبکه، تلفنهای VoIP، دستگاه های صنعتی مثل مترها ، سنسورها و کنترل ها، وب کم های شبکه، دستگاه های فروش از راه دور، اکسس کنترل هایی که از  کارت ورودی الکترونیکی استفاد می نمایند.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *