سیستم های دوربین مداربسته چه کاربردهایی دارند؟ ارسال دیدگاه

سیستم های دوربین مداربسته چه کاربردهای دارند؟ افزون بر پوشش دادن همه ی نیازهای سیستم های حفاظتی ، دوربین مدار بسته این امکان را دارند که در تمامی کاربردهای نقش مهمی را ایفا کنند : مثل کاربردهای پلیسی، نظامی، فضایی، صنعتی، کنترل ترافیک، ارتباطات ویدیویی و تصویربرداری نامحسوس.

سیستم های دوربین مداربسته

 جلوگیری از ارتکاب جرایم

می توان به جلوگیری از سرقت ، جرایم جنایی، جرایم ترافیکی و … به عنوان عملکردهای اصلی دوربین مداربسته اشاره نمود . همچنین این امکان وجود دارد که از آن نیز به شکل پنهانی و نامحسوس بهره گرفت مثلا برای شناسایی نمودن جرایمی همانند وارد کردن تصادفی رمز کارت اعتباری دوربین مداربسته دستگاه های خودپرداز که کاربرد دارد .

با توجه به جدیدترین آماری که از کلان شهرهای امریکا و انگلستان موجود می باشد 51 درصد از جرایم آن شهر ها بعد از نصب نمودن و استفاده از دوربین مدار بسته کاهش یافته است.

کاربرد صنعتی

می توان برای کنترل از دوربین مدار بسته در قسمتی از بخش های کارخانه های صنعتی مانند کارخانجات شیمیایی یا نیروگاه های هسته ای که وجود نیروی انسانی دشوار، خطرناک و برخی اوقات غیرممکن است ، استفاده نمود .

در این امر همینطور بهره گیری از دوربین مداربسته اسکن خط تولید و دوربین های حرارتی نیز کاربرد فراوانی داشته است.

کنترل ترافیک

به منظور اینکه در سطح وسیع ترافیک کلان شهرها مورد تحقیق و بررسی قرار بگیرد، برای کنترل نمودن مقدار ترافیک در خیابان ها و ارسال اطلاعات به واسطه GPS به رانندگانی که قصد عبور از مسیر آن خیابان ها را دارند ، کنترل تصادفات و شناسایی اتوماتیک پلاک خودروها ، شناسایی رانندگان متخلف از دوربین مداربسته استفاده می شود.

امنیت نقل و انتقالات

در نقل و انتقال های عمومی برای اموری که از محدوده دید و کنترل ما خارج می باشد و همین گونه از دوربین مدار بسته به منظور جلوگیری نمودن از حوادث پیش رو مانند کنترل نمودن دربهای ورودی و خروجی مترو بهره می گیرند.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *