شبکه نظیر به نظیر P2P در دوربین مداربسته به چه معناست؟ ارسال دیدگاه

شبکه نظیر به نظیر P2P در دوربین مداربسته به چه معناست؟ در واقع نوعی معماری توزیع در شبکه ، شبکه نظیر به نظیر P2P در دوربین مداربسته می باشند ، که در آن دو قسمت به صورت همتا و مانند کاری را به عهده می گیرند . در این شبکه کلاینت ها از مزایا و امتیازات برابر برخوردار می باشند . از آنها این درخواست می شود  که یک شبکه نظیر به نظیر P2P در دوربین مداربسته از گره ها را تشکیل بدهند.

کلاینت ها بدون اینکه نیازی به هماهنگی مرکزی با سرور ها یا هاست های استوار داشته باشند ، سهمی از منبع  خود مانند : قدرت پردازش ، ذخیره سازی دیسک و پهنای باند شبکه را در اختیار شرکت کنندگان در شبکه به شکل مستقیم قرار می دهند.   همتا ها در p-2-p  علارغم  روش سنتی سرور کلاینت که در آن تولید و مصرف منابع به صورت جداگانه شده اند ، هم مصرف کننده ی  و هم تولید کننده منابع می باشند .

این در حالی می باشد که در گذشته  سیستم های شبکه نظیر به نظیر P2P در دوربین مدار بسته در خیلی از حیطه های کاربری مورد استفاده قرار گرفته می شوند  ، در سال 1999  نوع طراحی به واسطه سیستم FILE sharing Napster که در اصل به بازار آمد معروف و دارای شهرت بود . این مفهوم ساختار ها و فلسفه های تازه ای را در خیلی از حیطه های روابط انسانی ایجاد نموده است.

شبکه نظیر به نظیر P2P در دوربین مداربسته

در این قسمت که با شبکه نظیر به نظیر P2P در دوربین مداربسته بیشتر آشنا  شده ایم ، به بررسی فواید و مشکلات آن خواهیم پرداخت:

فواید شبکه نظیر به نظیر P2P در دوربین مداربسته در شبکه های کلاینت

1-    نصب نمودن آن و در نتیجه تنظیمات کامپیوتر در این شبکه به راحتی می باشد.
2-    علارغم  طراحی  شبکهء  سرور کلاینت که در آن سرور ها منابع و محتویات را تقسیم می نماید  ، تمامی منابع و محتویات میان همه ی کلاینتها در p-2-p تقسیم می شود.
3-    این روش قابل اعتماد تر می باشد زیرا بدلیل اینکه  عدم وابستگی در p-2-p  وجود دارد. نبود موفقیت یک کلاینت،  تاثیری بر کارکرد کلاینت های دیگر نخواهد داشت. همه ی شبکه در شبکه های سرور کلاینت اگر سرور از کار بیفتد، تاثیر پذیر خواهد بود.
4-     هیچگونه احتیاجی به مدیریت سیستم همه ی وقت در  p-2-p نمی باشد . هر کاربری مدیر دستگاه خود می باشد . این امکان وجود دارد که کاربر ها منابع به اشتراک گذاشته ی خود را کنترل نمایند .
5-    میزان هزینه ی همه ی ساخت و نگهداری این نوع شبکه به نسبت بسیار کم می باشد.

اشکالات و عیب های طراحی شبکه نظیر به نظیر P2P در دوربین مداربسته در سرور

1-    تمام سیستم بصورت غیر متمرکز در این شبکه می باشد ، بدین دلیل  مدیریت آن سخت است . در واقع  این امکان وجود ندارد که یک نفر تنظیمات قابلیت دسترسی کل شبکه را تعیین نماید.
2-    در این سیستم امنیت از ریسک پذیری به واسطه ویروس و ..  کمتری برخوردار می باشد.این نیز وجود دارد که نرم افزار های مخرب به آسانی در طراحی این سیستم p-2-p انتقال پیدا نمایند.
3-    در این گونه شبکه ها ریکاوری داده و گرفتن فایل پشتیبانی بسیار مشکل می باشد . هر کامپیوتر باید سیستم پشتیبانی مخصوص به خودش را دارا باشد.
4-    از این نوع انتقال فایل  برای تعداد زیادی از فیلم ها، موزیک ها و سایر فایل های کپی رایت ، استفاده می نمایند . در مواردی که تعداد فایل ها بالاست از تکنولوژی P-2-p  استفاده میگردد.

به همین صورت ، سیستم های شبکه نظیر به نظیر P2P در دوربین مداربسته برای متصل شدن میزان تعداد کم (حدود 10) کامپیوتر و مکان، وقتی که امنیت خیلی زیاد مد نظر نمی باشد ، مناسب خواهد بود.  در هنگامی که داده های حساس باید ارائه گردند  مثل موارد شبکه های تجاری، ، این نوع طراحی پیشنهاد نمی گردد.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *