طراحی شبکه CCTV ارسال دیدگاه

طراحی شبکه CCTV: مدیر بازاریابی محصول ADT، پیتر استانتون، در مقاله طراحی شبکه CCTV به بررسی چالش های مواجه شده در زمان طراحی سیستم های دوربین مدار بسته ی تحت شبکه در نسل تکنولوژیکی امروزی می پردازد. زمانی که برای نظارت دوربین مدار بسته، شبکه شرکت را بکار می برید با این مسائل مواجه خواهید شد. با ایران امن همراه باشید.

طراحی شبکه CCTV دوربین مدار بسته

 

 

طراحی شبکه CCTV

همواره دنیای طراحی شبکه CCTV دوربین مدار بسته در حال پیشرفت می باشد. نیازهای مشتریان باید به طور پیوسته، توسط طراحان سیستم های امنیتی و نصب کننده ها، زمانی که در شبکه یک شرکت، یک سیستم نظارت شبکه درحال اجرا می باشد، مورد ارزیابی قرار گیرد. نقش اصلی در مسئله طراحی شبکه CCTV را مدیر فروش دوربین مدار بسته ایفا میکند، بدین صورت که به نیازهای هر مشتری توجه کرده و هرگونه نگرانی مشتری، در مورد سیستم های دوربین مدار بسته مبنی بر شبکه را از بین برده و سپس شبکه ای سفارشی مناسب با نیاز های هر فرد را ارائه دهد.

 

 

طراحی شبکه CCTV

 

 

بررسی چالش های یک  طراحی شبکه CCTV دوربین مدار بسته :

رساندن خرابی سیستم به حداقل ممکن، بایستی، اولویت اول یک مدیر آی تی (IT) باشد. امنیت شبکه در تجارت، ضروری است که همواره در سطح بهینه باشد و کارکرد سرویس های دیگر که به طور موازی کار می کنند، کارایی های شبکه را تحت تاثیر قرار ندهند. درباره ی امنیت آی تی نگرانی های بسیاری وجود دارد، به عنوان مثال، به منظور ارسال تصویر برای سیستم دوربین مدار بسته، لزوم باز کردن پورت های فایروال. در دوره ی ارایه طرح پیشنهادی مربوط به انتقال تصاویر دوربین مدار بسته از طریق شبکه یک سازمان، نصب کننده ی امنیتی باید از برخی مشکلات اصلی آگاه باشد و با نگرانی های حین فرآیند طراحی، مقابله کند.
برای یک سیستم دوربین مدار بسته، معمولا امنیت و جلوگیری از کم شدن بسته، نشان دهنده ی ملزومات عملیاتی در یک سازمان استاندارد می باشد.
این که سیستم، به چه شکلی توسط شرکت به کار برده خواهد شد باید توسط نصاب سیستم تعیین گردد، این که به وسیله دوربین مدار بسته چه مناطقی تحت پوشش قرار میگیرند و نکته بسیار حائز اهمیت اولویت مسائل امنیتی و نحوه نمایش آنها در سیستم دوربین مدار بسته می باشد . بعد از شناخت این موارد و تصمیم گیری در مورد استفاده از یک سیستم دوربین مدار بسته مبتنی بر شبکه به عنوان منایب ترین راه برای ارسال صورت پذیرفت، در این مرحله توصیه می شود که برای اطمینان حاصل کردن از این که نصب سیستم به صورت مقرون به صرفه تر و کارآمدتر صورت گیرد، دپارتمان آی تی در بحث های مربوط به طراحی سیستم، حضور داشته باشد. مدیر فروش، به منظور انجام مذاکره موثر و مفید با مدیر شبکه، ضروریست ، با توجه به توسعه مداوم در حوزه آی تی، از سطح بالای علم و دانش در زمینه شبکه برخوردار باشد.
امنیت شبکه در تجارت، ضروری است که همواره در سطح مطلوبی باشد و کارکرد سرویس های دیگر که به طور موازی کار می کنند، کارایی های شبکه را تحت تاثیر قرار ندهند.

نقش بخش آی تی در همکاری با یک سیستم دوربین مدار بسته موثر:

ضروریست یک مدیر آی تی مهارت های ارتباطی خود را به منظور اینکه درباره ی چگونگی عملکرد سیستم آی تی تجاری و چگونگی ملزومات عملکردی یک سیستم امنیتی از تفکر و هرگونه اشتباه اجتناب شود، افزایش دهد. کارکرد یک سیستم بستگی به هدف مورد نظر آن دارد، کارکرد 24 ساعته و موثر یک سیستم نظارت دوربین مدار بسته، امری اصولی و پایه ای می باشد، بعنوان مثال، درساعت هایی که کسی در دفتر حضور ندارد، درخواست برای امنیت بالاتر، بسیار عالی خواهد بود. هر چند به طور عادی این زمان دقیقی است که تصمیمات مربوط به امور نگهداری و یا به روز نمودن دستگاه ها، ممکن است توسط بخش آی تی گرفته شود و بنابراین قسمتی از شبکه سازمان را از کار می اندازد. نا آگاهی مدیران آی تی از عزم و خلاقیت مجرمان که قصد نفوذ یا عبور یا دور زدن از سیستم امنیتی را دارند، می تواند دیگر تهدید امنیتی باشد، علاوه بر این، با تغییرات انجام شده در تنظیمات شبکه یا فایروال، ممکن است کارایی سیستم امنیتی تحت حمله جدی از درون خود سازمان خارجی یا داخلی، واقع شود و یا به از دست دادن امنیت کلی منجر گردد.

مزایای پذیرش راهکار به خوبی پیاده سازی شده شبکه دوربین مدار بسته :

همچنان مزیت ها، با در نظر گرفتن این گونه مشکلات، بسیار موثر می باشند، صرفه جویی اقتصادی حاصل از حذف کابل های اضافی و تجهیزات اطراف آن ها، از جمله مواردی است که جزو این مزایا به شمار می آید، کنترل ذخیره توزیع تصاویر دوربین مدار بسته و دسترسی آسان از راه دور به سیستم نظارتی از و دیگر مزیت های کاربر می باشد، بنابراین یکی از خصیصه های ممتاز این سیستم ها، یکپارچگی کامل آنها می باشد.

دوربین مدار بسته مبنی بر شبکه -از دیدگاه نصاب:

توپولوزی یک سیستم مبنی بر شبکه، برای یک نصاب، که عادت به طراحی های سیستم های آنالوگ کرده و با آنها راحت بوده است، محتوای ساده ای برای فهمیدن دارد. تهیه کدام منبع تغذیه، کنترل کننده، صوت و اندازه گیری، در یک فرآیند نصب و تعمیر، افزودن و کاربرد می تواند ساده باشد. برای یک سیستم روی شبکه سفارشی، مزایای اقتصادی حاصل از کابل کشی کمتر، همواره وجود دارد.
با استفاده از همه و یا برخی از قسمت های زیر ساخت شبکه موجود، امکان حذف هزینه اضافی وجود دارد و در این مرحله به منظور داشتن نگاهی منطقی در طراحی اولیه، مذاکرات با مدیر آی تی آغاز می شود. خط مشی های بیشتری برای طراحی سیستم و اتمام آن با همکاری بخش نصب کننده دوربین مدار بسته و آی تی با یکدیگر که نیاز های های عملیاتی اصلی، مهارت و کارایی در شبکه شرکت و در طراحی یک سیستم مرتفع می گردد، به وجود آمده و در هر دو طرف، هرگونه نگرانی اولیه از بین خواهد رفت. یافتن یک راه کار مفید و پیشبرد درست امور با همکاری بخش نصب کننده دوربین مدار بسته و آی تی با یکدیگر، اتفاق می افتد.
مزایای متقابلی برای بخش های آی تی و نصب کننده ها با راهکار شبکه دوربین مدار بسته به ارمغان آورده می شود. امکان توسعه یافتن و کاهش هر گونه نگرانی، نتیجه یک راه کار سودمند متقابل می باشد. اطمینان و پایداری در طراحی سیستم ترکیب شده، همچنین برقراری کنترل هایی مثل کنترل این مسئله که اجازه دسترسی به سیستم را چه کسی دارد، مواردی هستند که با این خط مشی خواهیم داشت. بدین ترتیب از هرگونه رخداد غیر ضروری و غافلگیر کننده، مثل، زمان قطع برق سیستم یا به خطر افتادن امنیت به محض نصب سیستم شبکه دوربین مداربسته جلوگیری به عمل می آید.

شرکت داده پردازان پارسوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *