قابلیت تشخیص عبور از خط یا Line Crossing دوربین مدار بسته ارسال دیدگاه

قابلیت تشخیص عبور از خط یا Line Crossing

تشخیص عبور از خط یا Line Crossing دوربین مدار بسته : در سال های اخیر در سیستم های امنیتی و نظارتی تغییرات زیادی ایجاد شده است که می توانیم به تحولات سیستم های تجزیه و تحلیل ویدئویی اشاره نماییم. این تحولات موجب شده تا مصرف کنندگان در زمینه پردازش تصویری قابلیت های زیادی را در اختیار داشته باشند.

دوربین های که جدیدا طراحی شده اند به گونه ی می باشند که می توانند داده های دریافتی را به بهترین شکل پردازش کنند و نیازهای کاربران را پاسخ بدهند. البته برای مکان های مختلف این قابلیت ها به شیوه های متفاوتی استفاده می شوند تا بتوانند کاربردی تر باشند.

اگر بخواهیم در یک سیستم نظارتی شواهدی را پیدا کنیم که نشان دهنده ورود افراد غیرمجاز به یک محدوده یا ناحیه ممنوعه باشند قطعا زمان زیادی را نیاز داریم و همچنین باید هزینه های فراوانی را صرف نماییم.

اما توسعه دهندگان نرم افزارهای تجزیه و تحلیل تصاویر ویدئویی در این فکر بوده اند تا بتوانند این مشکلات را برطرف کنند به همین دلیل در دوربین مدار بسته قابلیت های پردازش تصویری VCA ( Video Content Analytics) را به وجود آورده اند که در ادامه به آن ها اشاره شده است :

  • تشخیص عبور از خط Line Crossing
  • تشخیص نفوذ Intrusion Detection
  • تشخیص پلاک
  • تشخیص چهره

 

قابلیت تشخیص عبور از خط چگونه عمل می کند؟

اما یکی از قابلیت های مهم که می تواند به ما کمک کند ، تشخیص عبور از خط می باشد. نحوه ی کارکرد این قابلیت به این صورت می باشد که اول از هر چیزی در یک مکان یا محدوده ی مورد نظر خطوطی به صورت فرضی نصب می گردند .

قابلیت عبور از خط کمک می کند تا اگر جسم یا اجسامی از این خط فرضی عبور کردند فرآیند ضبط آغاز شود یا آلارم ها هشدار دهند. دوربین های سری اسمارت می توانند از چهار خط فرضی پشتیبانی کنند و این امکان وجود دارد که حساسیت را در محیط دلخواه تنظیم نمایید که بهترین محدوده از شصت تا هشتاد می باشد.

الگوریتمی که در این قابلیت وجود دارد به شیوه ی می باشد که پیش از اینکه سوژه به محدوده از مشخص شده وارد شود ، او را تشخیص میدهد. البته این امکان نیز محیا است که عبور از خط از سمت راست به چپ یا برعکس و همچنین دو طرفه باشد.

اگر می خواهید از این قابلیت استفاده نمایید فقط لازم است که اتصال دوربین را به دستگاه NVR انجام بدهید و در آن تنظیمات مرتبط با پردازش تصویر عبور از خط را فعال نمایید.

 

تشخیص عبور از خط یا Line Crossing دوربین مدار بسته چه کاربردهای داشته است؟

در محیط های مختلف می توان برای نظارت( نظارت بر روی دیواره ها ، پارک ها ، فنس ها) بر سوژه های مختلف از بخش های ورودی و خروجی و همچنین تردد افراد از این ویژگی ها استفاده کرد . البته  در اکثر تاسیسات داخلی و خارجی برای اینکه در برخی از اتاق ها که ممنوعیت ورود افراد ناشناس داشته اند ، برای اینکه از ورود افراد متفرقه جلوگیری شود نیز از این قابلیت ها استفاده می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *