قابلیت تشخیص ورود غیر مجاز Intrusion Detection در دوربین مدار بسته هایک ویژن ارسال دیدگاه

قابلیت تشخیص ورود غیر مجاز Intrusion Detection در دوربین مدار بسته هایک ویژن

تشخیص ورود غیر مجاز Intrusion Detection در دوربین مدار بسته : قابلیت تشخیص نفود به عنوان یکی از قابلیت های بوده که می تواند مزیت های زیادی را برای مکان های مختلف به همراه داشته باشد.

پیش از اینکه بخواهیم در مورد این قابلیت صحبت کنیم بهتر است بدانیم که در محیط های نظامی، صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند سبب شود تا هر گونه ورود افراد غیرمجاز به محیط مورد نظر توسط آلارم اخطار داده شود.

این سیستم برای این طراحی شده تا ورود هر گونه فرد غیر مجاز را به منطقه یا ساختمان شناسایی کند. در نهایت این سیستم برای پیشگیری از سرقت و خرابکاری ها بسیار موثر می باشد.

1)       از نقض قوانین امنیتی پیشگیری می نماید

2)       هر گونه مشکلات مربوط با سیاست های امنیتی شناسایی می کند

3)       از تهدیدات موجود مستند سازی می نماید

زمانی که سیستم های تشخیص نفوذ با سیستم های نظارت تصویر ترکیب و ادغام گردند می توان این امکان را در اختیار داشت که به صورت خودکار فعالیت های مزاحمین ضبط گردد. اگر این فناوری به سیستم ضد سرقت هم اتصال داشته باشد می تواند کنترل بیشتری را در دست گرفت. مانند زمانی که درب ها به صورت خودکار قفل می شوند.

 

 

سیستم تشخیص نفوذ (تشخیص ورود غیر مجاز Intrusion Detection در دوربین مدار بسته) چگونه کار می کند؟

یکی از قابلیت های هوشمندی که دوربین های مداربسته تحت شبکه در اختیار داشته اند ، قابلیت تشخیص نفوذ می باشد.

در صورتی که یک فرد غیر مجاز به منطقه وارد شود با توجه به پارامترهای مجازی که در سیستم از قبل ثبت شده است ، دوربین این رویداد را به شکل اتوماتیک تشخیص میدهد و اطلاع رسانی های لازم را با سیستم های آلارم انجام میدهد.

 

نحوه ی کارکرد نیز به وسیله الگوریتم های بوده که در سیستم نرم افزاری تعریف شده اند و به صورت دقیقی سوژه مورد نظر را مورد تحلیل و بررسی قرار میدهد و این کار سبب می شود که دقت عملیات افزایش پیدا کند و آلارم های که کاذب هستند نیز بیهوده ایجاد نشوند.

 

تشخیص ورود غیر مجاز Intrusion Detection در دوربین مدار بسته

روش استفاده از چنین قابلیتی در چندین مرحله شکل می گیرد که در ادامه آن را مشاهده می نمایید:

1)برای شروع ابتدا به وسیله یک خط یا چندین خط ، یک محدوده دلخواه معین می گردد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در دوربین های سری اسمارت می توان به صورت همزمان حتی چهار منطقه را تحت پوشش قرار داد.

2)تنظیم آستانه زمانی بعد از معین کردن محدوده دلخواه صورت می گیرد. منظور از آستانه یا Threshold در اصل زمانی بوده که بعد از وارد شدن سوژه نفودی ، آلارم به آن نیاز دارد تا به صدا در بیاید. این مدت زمان می تواند از صفر تا صد ثانیه باشد.

3)در تشخیص نفوذ در دوربین مدار بسته مفهوم دیگری نیز وجود داشته که با عنوان مفهوم حساسیت نیز شناخته می گردد و می تواند از صفر درصد تا صد باشد. مقادیری که با آن مرتبط هستند اندازه سوژه را در مقایسه با منطقه مورد نظر ، تحلیل و بررسی می کنند. پس فقط سیستم های آلارم زمانی به صدا می آیند که سوژه های با اندازه معین و از قبل مشخص شده ، به محیط وارد شوند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *