لنز مگا پیکسلی چیست و به چه دلیل به آن نیاز دارید؟

لنز مگا پیکسلی چیست و به چه دلیل به آن نیاز دارید؟ در مقایسه با دوربین‌ مدار بسته عادی ، این دوربین های مگاپیکسلی از کیفیت بسیار بالاتری برخوردارند و به همین علت باید در هنگام انتخاب لنز برای آنها برای نگه داشتن کیفیت تصویر دوربین ها خیلی دقت کرد. اگر که برای دوربین مگاپیکسل از لنز مناسبی استفاده نکنید میتوانند به شدت باعث کاهش کیفیت تصویر خروجی شما گردد.
پس در نتیجه می توانیم بگوییم در زمان عبور از لنز پدیده انکسار نور یا پراکندگی نور غیر قابل پیشگیری می باشد در صورتی که میتوان به شدت با انتخاب لنز مناسب تاثیر آن را کاهش داد . به همین علت در انتخاب لنز غیر از جنس، باید به دریچه دیفراگم آن نیز توجه کنیم.
به طور معمول لنزهای مگا پیکسل قدرت تفکیک پذیری (Resolving Power) به مراتب بالاتری نسبت به لنزهای عادی دارا می باشند . در واقع قدرت تفکیک لنز میزان توانایی لنز در نشان دادن و عبور دادن جزئیات تصویر را مشخص می نماید .
لنزی که برای یک دوربین IP / مگاپیکسلی نیاز است دارای تفاوت های بسیاری با لنزهای معمولی یک دوربین آنالوگ قدیمی می باشد، برای اینکه یک دوربین با کیفیت بالا داشته باشیم به لنزهایی با کیفیت بالا نیازمند می باشیم ، پوشش مساحت شبیه یک محیط با یک دوربین با لنز مگاپیکسلی ،حال آنکه در گذشته پوشش این مساحت محیط نیاز به چندین مدل دوربین آنالوگ داشت، اکنون شما فقط بر پایه سخت افزار دوربین خود ، بر اساس نوع پوشش تصویری لنزهای مگاپیکسلی را در پروژههای خود استفاده نمایید .
با توجه به تفاوت های زیادی که لنزهای مگا پیکسل با لنزهای معمولی دارا هستند به مراتب پرهزینه تر از این لنزها می باشند .

شرکت داده پردازان پارسوا