مادون قرمز هوشمند چیست؟ ارسال دیدگاه

مادون قرمز هوشمند چیست؟ اصطلاح  infrared) IR) به معنی طیف مادون قرمز می باشد. به واسطه استفاده از LEDهای مادون قرمز دوربین های دید در شب IR محیط پیرامون خود را روشن نموده است و تصویر برداری در شب را فراهم می سازند.

در حال حاضر سوال متداولی که از مهندسان فروش حرفه ای دوربینهای CCTV پرسیده می گردد این می باشد که  مادون قرمز هوشمند به چه معنا می باشد؟  در  واقع در برخی دوربینهای امنیتی مادون قرمز هوشمندانه به عنوان یک تکنولوژی در آن قرار داده میشود و برای جبران فاصله شی ء ، مقدار LED مادون قرمز دوربینها را  تنظیم کرده و بدین ترتیب تصویر را مادون قرمز با نور بیش از اندازه نشان نمی داد.

تکنولوژی مادون قرمز هوشمندانه به منظور بر طرف نمودن مشکل LED های مادون قرمزی که تصاویر را با سفیدی(نور) بیش از اندازه نشان میدهند مانند صورت افراد هنگامی که به LED های دوربینهای شب خیلی نزدیک می باشند ،  اختراع شد .  به عنوان نمونه ، به  آسانی این اتفاق امکان پذیر می گردد که اگر یک دوربین مادون قرمز با برد مادون قرمز 65 foot را یک مشتری خریداری نموده ، اما دوربین تنها هنگامی که اشخاص در فاصله خیلی کمتر (5-10 feet ) قرار میگیرند ، ساخته شده است . خیلی از دوربینهای مادون قرمز که در حالت کنونی در دسترس میباشند ، این تکنولوژی را شامل میشوند در صورتی که می توان گفت همه ی آنها اینگونه نیستند. بدین شکل باید ویژگی های دوربین خود را بررسی نمایید.

مقایسه مادون قرمز هوشمند و مادون قرمز غیر هوشمند

دوربینی که مادون قرمز هوشمند  را دارا می باشد و به منظور فیلمبرداری  استفاده شده است ، دارای برد تا 100 متر می باشد، این دوربین توانایی تنظیم میزان و قدرت LED های مادون قرمز در مورد مردی که 3 feet به دوربین نزدیک شده می باشد.

فواید  مادون قرمز هوشمند

در هنگامی که دامنه دید و فاصله کانونی ثابت و شناخته شده وجود دارد ،دوربینهای امنیتی مادون قرمز استاندارد مناسب می باشند . با این حال، این امکان برای مشتریان وجود دارد به علت عدم آگاهی از اندازه ناحیه تحت پوشش خود ، دوربین مادون قرمز نامتناسبی تهیه نمایند.

به عنوان نمونه ، نصب دوربینی با برد مادون قرمز 150 فوت، هنگامی که مکان تحت پوشش 50 فوت از دوربین می باشد.

این حادثه عموما به روشنایی پایین و یا بیش از حد تصویر انجام می شود. نقاط خیلی روشن  (با نوردهی بیش از حد IR) و نقطه های که تاریک (با نوردهی کمتر از حد عادی  IR) به صورت  کلی به علت عدم درک درست قدرت مادون قرمز های array مورد نیاز برای استفاده  کاربران اتفاق می افتد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *