مصرف برقCCTV ارسال دیدگاه

مصرف برقCCTV دوربین مداربسته: در این بخش از مقاله به فاکتورهای مهم که در  مصرف برقCCTV تاثیرگذارند می پردازیم. برای آشنایی با  عوامل میزان مصرف برقCCTV با ایران امن همراه باشید.

 

مصرف برقCCTV دوربین مداربسته

 

یکی از فاکتورهای مهم و اساسی در هنگام خرید منبع تغذیه یا دستگاه UPS در انتخاب آنها توجه میزان مصرف برقCCTV و تجهیزات نظارتی می باشد. اطلاع از ویژگی ها مثل ولتاژ و آمپر مورد نیاز آنها و میزان برق مصرفی قطعات مختلف سیستم مداربسته، ما را در انتخاب هر چه بهتر دستگاه UPS، باتری و منبع تغذیه مناسب کمک خواهد می کند.
عموما در برگ مشخصات فنی دوربین اطلاعات مصرف برقCCTV دوربین مداربسته نوشته شده است و می توانیم با مراجعه کردن به آن ها به این اطلاعات دست پیدا کنید. اما بعضی وقت ها این امکان وجود دارد که محصول که توسط شما تهیه شده این اطلاعات را نداشته باشد و شما از این ویژگی ها آگاهی نداشته باشید، در ادامه این متن قصد داریم شما را با ویژگی های عادی و معمول این قطعات و اینکه چه عوامل مهمی در میزان انرژی مصرف برقCCTV این قطعات وجود دارد آشنا کنیم.

مصرف برقCCTV

در تعیین میزان مصرف برقCCTV دوربین مداربسته چه عواملی مهم است؟

نوع دوربین مداربسته: یکی از عواملی که در دوربین مداربسته مهم است ثابت یا گردان بودن دوربین مداربسته می باشد که میزان مصرف برقCCTV را معین می نماید، افزون بر مصرف برقCCTV دوربین های مداربسته گردان به واسطه چیپ تصویر و ال ای دی IR نیاز به انرژی دارند برای اینکه باعث به حرکت در آوردن دوربین شود و اینگونه برق بیشتری به نسبت نوع ثابت خود صرف می کنند.
چیپ تصویر دوربین مداربسته: نوع چیپ تصویر به عنوان یکی از عامل های اساسی و مهم در تعیین میزان مصرف برقCCTV دوربین مداربسته آن می باشد. اگر چیپ های تصویر CCD باشد انرژی بیشتری نسبت به نوع CMOS مصرف خواهد کرد.
دید در شب دوربین و میزان ال ای دی های: یکی از فاکتورهای مهم دیگر در مشخص کردن میزان مصرف برقCCTV دوربین IR سیستم دید در شب، تعداد و میزان ال ای دی های IR دوربین مداربسته است.

متوسط  مصرف برقCCTV دوربین مداربسته چه مقدار می باشد؟

همانطور که قبلا گفته شده است در تعیین میزان جریان مصرفی توسط دوربین مدار بسته یکی از عوامل مهم آن، توجه به ثابت بودن یا گردان بودن دوربین است. به واسطه دوربین های ثابت با چیپ تصویر CCD توان مصرفی حداکثر ۷٫۵ وات و دوربین های غیرمتحرک و ثابت با چیپ تصویر CMOS عموما عددی زیر ۵ وات را دارا می باشند.(این رقم برای دوربین های مداربسته رایج موجود در بازار با دید در شب با مسافت ۳۰ متر است.)
همانطور که در پیشتر توضیح داده شد دوربین های مداربسته متحرک یا Speed Dome مصرف برق بیشتری به علت اجزا متحرک خود نسبت به نوع ثابت دارند. با توجه به ویژگی این دوربین ها مانند سرعت و نوع موتور ، نوع دوربین و ویژگی های خود مصرف برقی در حدود ۱۰ تا ۴۰ وات دارند. این اختلاف مصرف در زمانی که موتور کار می کند نسبت به دوربین های ثابت ایجاد می گردد، اگر که دوربین در حالت ثابت (بدون تحرک ) قرار داده شده باشد میزان مصرف دوربین تقریبا در حدود عددی در نوع ثابت آن خواهد شد.

میزان آمپر مورد نیاز دوربین مداربسته چه مقدار است ؟

دوربین مداربسته ثابت برای تامین میزان انرژی به یک منبع تغذیه ۱۲ ولت نیاز خواهد داشت. با توجه به اینکه این دوربین ها به مقدار توان مصرفی دوربین حداکثر عددی زیر ۱۰ وات است، مقدار جریان مصرفی دوربین به آمپر عددی بین ۰٫۵ تا ۱ آمپر است.
با توجه به بخش مکانیکی خود دوربین مداربسته متحرک نیاز به منبع تغذیه ای ۲۴ ولتی خواهد داشت. این دوربین ها با توجه به توان مصرفی خود که حداکثر ۴۰ وات می باشد ، مقدار جریان مصرفی به واسطه آنها حداکثر ۲ آمپر خواهد بود.
باید به این نکته نیز توجه کنیم که برای دوربین های مداربسته در زمان خرید منبع تغذیه به ویژگی ها و مشخصه های درج شده بر روی آنها تکیه نکنیم ، برخی از این مشخصه ها به صورت غیر حقیقی و صرفا برای تبلیغ بر روی محصول درج شده اند و این امکان وجود داردکه شما را به مشکل دچار نماید، برای اینکه از این مشکلات جلوگیری نماییم ، از مراکز با اعتبار منبع تغذیه دوربین مدار بسته خود را تهیه کنیم.

شرکت داده پردازان پارسوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *