معرفی دوربین مدار بسته اکتی (ACTi) ارسال دیدگاه

معرفی دوربین مدار بسته اکتی (ACTi): در سال 2003 شرکت اکتی (ACTI) کار خود را با تولید تجهیزات دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP Camera آغاز نموده است و تلاش کرده محصولات دارای تنوعی را در این باره عرضه نماید. هدف عمده این شرکت انتقال دادن تکنولوژی بالا در ساخت این محصولات و تولید تجهیزات به روز امنیتی حفاظتی می باشد.

این شرکت رنج تولیدات خود را مرحله به مرحله بالا برده است تا این امکان را داشته باشد که در بازارهای مختلف این زمینه به رقابت با تولید کنندگان بزرگ بپردازد و به تدریج به یکی از عمده ترین تولید کنندگان دوربین مداربسته تحت شبکه دنیا تبدیل گردد.

دوربین مدار بسته اکتی (ACTi)

محصولات اکتی چه تجهیزاتی را شامل می شوند؟

به صورت عمده تولیدات اکتی شامل تجهیزات دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP Camera می باشد . این تجهیزات شامل : نرم افزارهای پردازش تصویر و ادوات و تجهیزات جانبی دوربین مدار بسته ، دوربین مدار بسته های تحت شبکه ، دستگاه های ضبط دیجیتال تحت شبکه.

محصولات اکتی ساخته چه کشوری هستند و در چه سطحی از نظر کیفیت قرار دارند؟

در کشور تایوان دفتر مرکزی و کارخانه این شرکت واقع می باشد . از لحاظ کیفیت محصولات این شرکت در سطحی بالاتر از متوسط قرار داشته اند . یکی از 50 شرکت بزرگ تولید کننده دوربین مداربسته در جهان  این شرکت می باشد.

دوربین مدار بسته با امکان قابلیت زوم

دسته ای از دوربین های مداربسته ، که لنزآنها امکان انجام زوم اپتیکال را فراهم می کند دوربین های مداربسته زوم هستند . در ادامه متن با چگونگی کار کرد این دوربین ها آشنا می شویم.

نحوه ی کار لنز های زوم دوربین مدار بسته اکتی (ACTi) به چه صورت می باشد؟

لنزهای زوم جز گروهی از لنزها هستند که این لنزها  قابل تنظیم می باشند و بدین منظور برای کاربر از راه دور، امکان کنترل میزان زوم را فراهم می آوردند . در اصل  می توان به واسطه تغییر دادن فاصله کانونی لنز دوربین این نیز ممکن می شود که مقدار بزرگ نمایی آن را تغییر دهیم . این کار در لنزهای وریفوکال بصورت  دستی صورت می گیرد به معنای دیگر می توانیم  بگوییم که شما باید میزان فاصله کانونی لنز را بر روی دوربین تنظیم نمایید  و که از  این راه درجه بزرگنمایی دوربین مشخص خواهد شد. در واقع در لنزهای زوم،  امکان زوم کردن دوربین از راه دور ، از روش قرار دادن یک موتور در لنز به وجود آمده است. در مقابل  با لنزهای وریفوکال که به صورت دستی فوکوس می شوند این لنزها عموما توانایی فوکوس به صورت اتوماتیک را دارند. و پس  از هر با زوم کردن لنز باید دوباره فوکوس شود.

دوربین هایی دارای لنز زوم کدام نوع دوربین مدار بسته ها می باشند؟

دوربین های مداربسته که قابلیت لنزهای زوم  را دارند ، به صورت  نهایی دو دسته تقسیم می گردد . اولین دسته و پرکاربرد دوربین های اسپید دام یا مداربسته گردان می باشند . افزون  بر این که این دوربین ها امکان چرخش دوربین را در جهت های مختلف فراهم می آورند  توانایی ایجاد زوم بالا را هم فراهم می کنند  وقتی که این دو توانایی باهم ترکیب گردند  میتواند برای یک محیط بسیار گسترده  هم مانند یک سوله بزرگ  یک امکان نظارتی بسیار دقیق را ایجاد نمایند . (برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب دوربین مداربسته گردان را مطالعه کنید.)
دومین دسته از دوربین های قابلیت زوم اپتیکال را دارند که در لغت به این دوربین ها ، دوربین زوم گفته می شود. این دوربین ها بصورت تقریبی از رده خارج گشته اند چون  کارکرد بسیار پایین دارند . دوربین های زوم عموما کمک بسیاری به کاربر نمی کنند چون تنها  امکان زوم کردن در یک سمت را فراهم می آوردند .

واحد اندازه گیری میزان زوم در  دوربین مدار بسته اکتی (ACTi)

واحد X ، واحد اندازگیری زوم دوربین مدار بسته می باشد. بدین شکل  بازه فاصله کانونی دوربین نیز در اغلب از موارد در کنار آن نشان داده می گردد. میزان بزرگ نمایی در برابر زوم قرار داشته است به معنای دیگر هر قدر x دوربین زوم بالاتر باشد میزان بزرگنمایی آن بیشتر می باشد. به عنوان نمونه در صورتی که یک دوربین دارای 2 x زوم باشد این امکان وجود دارد تا دوبرابر تصویر شما را بزرگتر کند  . تصویر زیر می تواند باعث ایجاد نمودن یک مدل ذهنی از میزان زوم به تصویر برای شما باشد.

دوربین مدار بسته اکتی (ACTi)
چرا از  دوربین های زوم زیاد استفاده نمی گردد؟

همانگونه که در  مطالب قبلی بیان شده است دوربین مدار بسته اکتی (ACTi) زوم یک موتور الکتریکی را دارا می باشند  که از آن  به منظور تنظیم فاصله کانونی استفاده می گردد. دوربین مدار بسته اکتی (ACTi) نیازمند تعمیر و نگه داری خیلی  زیادی  هستند زیرا داخل  آنان قطعه های دارای تحرک زیادی موجود است و این خود یک عیب بزرگ برای این دوربین ها بشمار می آید  . از سمت دیگری  دوربین مدار بسته اکتی (ACTi) دارای قیمت زیادتری نسبت به دوربین های با لنز ثابت هستند.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *