منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته ارسال دیدگاه

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته: در این مقاله به تعریف و معرفی منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته با ایران امن همراه باشید.

 

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته

به دستگاهی آداپتور یامنبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته گفته می شود که در اصل ولتاژ برق شهر را به ولتاژی که برای دوربین مداربسته لازم است ، تغییر می دهد . در ادامه این متن قصد داریم شما را با این دستگاه بیشتر آشنا کنیم .

منبع تغذیه یا آداپتور دوربین مداربسته چه وظایفی داشته است؟
اصلی ترین وسیله آداپتور یا منبع تغذیه این است که ولتاژ برق شهری را به ولتاژی که برای دوربین های مداربسته نیاز است تبدیل می کند ، عموما از 220 ولت به 12 ولت می باشد . این منابع علاوه بر آن شکل جریان را از وضعیت متناوب یا ACC به فرم مستقیم یا تبدیل می کند که در اصل برای دوربین مناسب باشد.
منابع تغذیه دوربین باید قادر باشد برای همه ی دوربین های که می خواهند به واسطه آن تغذیه شوند ، نیروی کافی را تامین نماید. عموما در بازار سیستم های حفاظتی به جای آنکه به توان اشاره داشته باشد به میزان جریان خروجی آداپتور توجه می شود که نهایتا دارای کاربردی شبیه به آن دارد.
منبع تغذیه مناسب را چگونه می توانیم انتخاب نماییم ؟
در انتخاب منبع تعذیه دوربین های مداربسته چه عواملی می توانند مهم باشد:
• ولتاژ: در ایران عموما ولتاژ منبع تغذیه 220 ولتی است و خروجی آن 12 ولت است .
• جریان: با توجه به تعداد و نوع دوربین های که باید تغذیه گردند ، جریان خروجی انتخاب می گردد.
جریان منبع تغذیه به چه میزانی باید باشد ؟
عموما دوربین های مدار بسته که چیپ تصویر CMOS دارند توان مصرفی آنها بین 5 تا 10 ولت می باشند که در آنها جریان مصرفی از 1 آمپر کمتر خواهد بود. به همین علت باید برای تغذیه یک دوربین مداربسته از آداپتوری استفاده کرد که 1 آمپری باشد. گاهی اوقات برای بالا بردن طول عمر آداپتور و حاصل کردن اطمینان بیشتر از آداپتوری استفاده می شود که 2 آمپری می باشد.
اگر میخواهید به صورت همزمان چند دوربین را تغذیه نمایید بای منبع تغذیه صنعتی را جایگزین آداپتور کنید . برای هر دوربین ، منابع تغذیه عموما در مکان های موچک با کابل کشی کمتر از حداکثر70 متر مناسب می باشند.

شرکت داده پردازان پارسوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *