منوی OSD در دوربین مدار بسته های امنیتی ارسال دیدگاه

منوی OSD در دوربین مدار بسته های امنیتی: عبارت On Screen Display    به صورت OSD  شکل کوتاه شده است به معنای نمایش روی صفحه می باشد. OSD یک نوع سیستم منو برای دوربین ، صفحه نمایش و غیره می باشد . هم اکنون تعداد زیادی از شرکتها ، دوربینهای امنیتی با وضوح بالا را فراهم می کنند که به منوی OSD مجهز هستند .
افراد می توانند با استفاده از منوی OSD اقدام به تغییر تنظیمات مختلفی از دوربین های امنیتی مانند نمایش ، توازن سفیدی تصویر ، جبران نور پس زمینه ، انتخاب حالت روز یا شب ، حرکت و خصوصی سازی و غیره را نمایند.

۱. نمایش

شاتر الکترونیکی

این گزینه در واقع همان خروجی تصویر در هر ثانیه است که برای تنظیمات سرعت شاتر دوربین از آن استفاده می گردد . ۵۰/۱ به این معنا می باشد که در هر ثانیه  هر دوربین توانایی این را دارد که  ۲۵ تصویر را خارج نماید . این امکان نسبت به انتخاب برای هر نوع سرعت شاتر کند ویا بسیار سریع اقدام نمایند و آن را  تنظیم کنند.
(سرعت می تواند بر روی AUTO به معنای اتوماتیک  نیز تنظیم شود ، به ای معنا که  از ۵۰/۱ تا ۱۰۰۰۰۰/۱ ،  FLK ، X2-X56  .این امکان برای کاربر  وجود دارد که بتواند طبق مکان خاص، سرعت ویژه ی را تنظیم کند و عموما سرعت که پیش فرض می باشد   AUTO می باشد .)

روشنایی

از ۰ تا ۲۵۵ تنظیم روشنایی تصویر قابل تغییر می باشد و روشنایی بصورت پیش فرض ۵۰ است.

AGC

این عبارت به معنی کنترل افزایش خودکار است . این تابع افزون بر افزایش روشنایی تصویر دوربین ، باعث افزایش نویز تصویر می شود. این امکان برای  کاربر ها وجود دارد که طبق شرایط موجود، با تنظیم آن از پایین به متوسط و بالا ،  آن را خاموش نمایند.

DWDR

به این معنی می باشد که از از ۰ تا  ۶۳محدوده دینامیکی گسترده دیجیتال قابل تغییر می باشد.

۲. توازن سفیدی تصویر

در تصویر توازن سفیدی برای نگه داشتن میزان رنگها در زمان تاثیر تغییرات ، استفاده میگردد . این امکان باری کاربرها وجود دارد که طبق وضعیت حقیقی ، نسبت به انتخاب حات توازن سفیدی تصویر اقدام  نمایند.

۳. جبران نور پس زمینه (BLC )

هنگامی که شی ء مد نظر کم نور باشد  و در زمینه بسیار روشن قرار گرفته باشد، این توانایی مقدار ارائه نور تصویر را افزایش می دهد. هنگامی که این سوئیچ در حالت ON قرار گرفته باشد، پس زمینه ی پر نور را تنظیم و جبران می نماید  و در این حالت ، گاهی امکان دارد باعث اشباع روشنایی پس زمینه گردد . در صورتی که شی ء در قیاس  با زمینه ای که در آن قرار گرفته است ، بسیار کوچک باشد ، این تابع نمی تواند درست عمل نماید .

۴. روز و شب (D&N )

برای شرایط متفاوت سوئیچ روز و شب طراحی شده است که ۳ حالت مختلف را دارا می باشد : حالت خودکار ، حالت رنگی ، حالت B/W  . برای کاربر این امکان وجود دارد که می تواند مطابق  شرایط متفاوت ، حالتها را تنظیم نماید.

حالت روز و شب خودکار

پیش از سوئیچ نوع روز و شب، زمان جمع آوری شدت نور ،  وقتی می باشد که وضعیت  به حالت نور متناوب دست پیدا نماید که در این حالت این امکان وجود دارد که دوربین به واسطه سوئیچ مکرر آسیب ببیند . این وضعیت امکان دارد باعث تشخیص صحیح تصویر صورت نگیرد و همچنین باعث می شود طول عمر دستگاه کاهش پیدا نماید . از ۰ تا ۳۰ ثانیه حالت روز و شب اتوماتیک قابل تغییر و حالت پیش فرض آن ۱ ثانیه می باشد .

حالت رنگی

همیشه رنگی است.

حالت B/W

همیشه سیاه و سفید است.

5. حرکت

این امکان برای کاربر وجود دارد که می تواند برای نواحی ویژه هشدار حرکت را تنظیم نماید .

۶. حالت خصوصی

این امکان دوربین‌ مدار بسته برای کاربر وجود دارد که می تواند ۸ ناحیه را در حالت کلی بلاک نماید  و زمانی  که دوربین تصویر را ارائه می نماید ، این حیطه ها به رنگ سیاه مشاهده می شوند.

چند راهنمایی در ارتباط با استفاده از منوی  OSD در دوربینهای امنیتی :

۱. این امکان برای تصویر دوربین وجود ندارد که در شب به B/W تغییر کند.
۲. در وضعیت رزولوشن کم و در شب، وجود نویز در تصویر بدیهی می باشد .
باید اطمینان داشته باشید که AGC روشن می باشد .
۳. رنگ تصویر غیر عادی می باشد .

پیشنهاد می شود که حتما بررسی نمایید  که به درستی در حالت توازن سفیدی تصویر خودکار ، حالت توازن سفیدی تصویر تنظیم گردیده است.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *