مگاپیکسل در دوربین های مداربسته ارسال دیدگاه

مگاپیکسل در دوربین های مداربسته: زمانی که می خواهند رزولوشن یا تفکیک پذیری را مشخص کنند از واحد اندازه گیری مگاپیکسل در دوربین های مداربسته بهره می برند. در این مقاله به تشریح مگاپیکسل در دوربین مداربسته می پردازیم.

 

مگاپیکسل در دوربین های مداربسته

زمانی که می خواهند رزولوشن یا تفکیک پذیری را مشخص کنند از واحد اندازه گیری مگاپیکسل در دوربین های مدار بسته و سیستم های ویدئویی دیجیتال استفاده می نماید در ادامه این مطلب سعی کرده ایم شما را با این واحد اندازه گیری آشنا نماییم.

مگاپیکسل در دوربین های مداربسته

پیکسل به چه معناست؟

واژه پیکسل از دو واژه Pic یعنی کوتاه شده Picture به معنی تصویر و Cell یعنی جزء یا سلول گرفته شده است که در نهایت می توان آن را جز یک تصویر دانست.
برای ساخته شدن یک تصویر در یک سیستم دیجیتالی نقاط زیادی بصورت جدولی در کنار یکدیگر قرار می گیرند که هر کدام از این نقطه ها خود یک اطلاعاتی در مورد روشنایی و رنگ داشته اند و در نهایت کنار هم چیده شدن این نقطه ها سبب ایجاد یک تصویر اصلی می گردد.
می توانیم بگوییم که یکی از مهم ترین المان های که می تواند کیفیت تصویر را نشان دهد پیکسل های هستند که آن تصویر را تشکیل داده اند. هر چه میزان نقاط در تصویر زیادتر باشد می توان جزئیات بیشتری از تصویر را تشخیص داد.

 

مگا پیکسل به چه معناست؟

امروزه سیستم های دیجیتالی جدیدی وارد بازار شده اند که تعداد پیکسل ها تشکیل دهنده در آن بسیار زیاد شده است و در حد میلیون پیکسلی می باشد به همین جهت از واحد رایج مگا پیکسل یا میلیون پیکسل برای آن ها استفاده می شود. فراموش نکنید که اگر میزان قدرت دوربین ها بیشتر شود ممکن است در آینده ی نه چندان دور واحد رایج مورد استفاده گیگا پیکسل باشد.

شرکت داده پردازان پارسوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *