نصب دستگاه NVR (ان وی آر) برای دوربین مداربسته ارسال دیدگاه

نصب دستگاه NVR (ان وی آر) برای دوربین مداربسته: امروزه با فراگیر شدن استفاده از دوربین مدار بسته برای افزایش امنیت اماکن و محل های مختلف ، تنوع و قدرت این دوربین های مدار بسته نیز افزایش یافته و اخیرا شاهد رشد روز افزون استفاده از دوربین مدار بسته تحت شبکه می باشیم، برای ضبط تصاویر دوربین مدار بسته تحت شبکه باید از دستگاه ضبط NVR استفاده شود که در ادامه به بررسی نحوه نصب دستگاه NVR (ان وی آر) خواهیم پردخت ، با ایران امن همراه باشید…

نصب دستگاه NVR ان وی آر

یکی از قسمت های مهم تجهیزات سیستم های دوربین مدار بسته تحت شبکه ، دستگاه ان وی آر NVRمی باشد. در واقع این دستگاه مانند دستگاه ضبط DVRدر سیستم های آنالوگ کار می کند به طور کلی می توان گفت کارکردی مشابه دارند .در واقع تصاویر ارسال شده از دوربین های مدار بسته تحت شبکه  به منظور  نمایش ، ضبط و یا  مدیریت آن به دستگاه NVR  ارسال می گردند  برخلاف  تصور بیشتری از افرادی که با دوربین دیجیتال کار نکرده اند و یا از دوربین های مدار بسته تحت شبکه استفاده ی نداشتند ، امکان دارد نصب دستگاه NVR کار مشکل و بسیار سختی  برای انها به نظر آید ، در صورتی که در اصل  اگر اگر تنها کمی هم با منو  دستگاه آشنایی داشته باشید  کار بسیار راحتی  می باشد.
نصب دستگاه NVR (ان وی آر)
در بین  NVRهای متفاوت  نصب دستگاه NVR دوربین های مدار بسته تحت شبکه کمی  متفاوت است، طبیعتا بهتر است در زمان انتخاب این تجهیزات، دوربین مدار بسته تحت شبکه و همچنین دستگاه NVR، همه را از  یک برند باشند زیرا بیشتر NVRها همه ی مدل های دوربین های را پشتبانی می کنند که با آن ها هم برند باشد.
به این نکات توجه کنید زیرا قبل  از نصب دستگاه NVR ضروری می باشند :

نکات قبل از نصب دستگاه NVR

این امکان وجود دارد که به تعداد دوربین های مداربسته قابل پشتیبانی، دستگاه های NVR  پورت نداشته باشند. به عنوان مثال این امکان وجود دارد که یک دستگاه NVR هشت کانال  و دارای چهار پورت  جدا و مستقل باشد. اینگونه  باید  از یک سوئیچ به صورت جداگانه برای متصل کردن باقی  دوربین های مدار بسته به دستگاه NVR فوق استفاده کرد .
ـ دستگاه های NVR نمی توانند در سیستم دوربین‌ مدار بسته شبکه ، مانند  سیستم مدار بسته آنالوگ، همه ی مدل ها و برندهای متفاوت  دوربین های مدار بسته را پشتیبانی نماید . عموما NVRها بیشترین نوع  دوربین مدار بسته که با آنها هم برند است  را پشتیبانی می نمایند  به این مثال توجه کنید:در NVR برند SAMSUNG که می تواند همه ی دوربین های مدار بسته مدل سامسونگ SAMSUNG را پشتیبانی کند، اما اینگونه نیست که  همین کار را بتوان برای دوربین های مدار بسته دیگر هم انجام داد. پس لازم و ضروری است که قبل از اینکه مدل های دوربین مدار بسته انتخاب شود باید درباره ی قابلیت پشتیبانی این NVR اطلاعاتی به دست بیاورید تا بعد از اینکه انتخاب کردید وسپس خرید دوربین مدار بسته تحت شبکه  را انجام دادید به مشکل بر نخورید .
ـ به طور کلی دستگاه های NVR در دو نوع  ساخته می شوند که عبارت اند از نوع ساده و POE . اگر دستگاه NVR شما از نوع POE باشد، البته به  شرطی که دوربین های مدار بسته شما POE باشد در اینصورت دیگر نیازی نخواهید داشت که از منبع تغذیه در دوربین های مدار بسته تحت شبکه استفاده کنید  که این به تنهایی خود یک مزیت محسوب می شود ولی باید دقت کرد که همین مزیت موجب می شود  که قیمت دستگاه های POEدار بالاتر از NVR های معمولی و عادی تمام بشود.
ـ هر دستگاه NVR خود دارای یک پهنای باند است که قابل پشتیبانی محدود در سیستم مدار بسته تحت شبکه است به معنای دیگر حجم کم و محدودی از اطلاعات در این دستگاه آنالیز می گردند. در اینصورت  اگر شما مقدار زیادی دوربین مدار بسته تحت شبکه که دارای کیفیت هستند را به دستگاه NVR متصل نمایید با این کار امکان دارد با مشکلی مواجه بشوید .پس  قبل از اینکه بخواهید دستگاه  دستگاه NVR خود را انتخاب نمایید حتما باید نسبت به محاسبه پهنای باند مورد نیاز اقدام نمایید ، بعد از آن دستگاه NVR را همانند با آن انتخاب نمایید.

چگونگی نصب دستگاه NVR

قبل از اینکه نصب دستگاه NVR را انجام بدهیم باید عملیات کابل کشی را انجام داده باشید این در صورتی است که  می خواهید به صورت POE نسبت به تغذیه دوربین های مدار بسته خود اقدام کنید  .باید از دستگاه های NVR ان وی آر، که دارای خروجی POE دارند استفاده بنمایید زیرا که اینگونه  دیگر شما به کابل کشی برق برای دوربین مداربسته احتیاج ندارید همانگونه که قبلا توضیح دادیم . دستگاه های NVR  هستند عموما دارای پورت کمتری نسبت به تعداد دوربین های قابل پشتیبانی هستند . به این مثال دقت نمایید این امکان وجود دارد ، مثلا دستگاه NVR شما که هشت کانال را دارای می باشد چهار پورت جدا داشته باشد. اینگونه میتوانید  از یک سوئیچ چهار پورت استفاده کنید که اتصال چهار دوربین مدار بسته دیگر برقرار گردد . و از این روش  می توانید سوئیچ دوربین های مدار بسته که تحت شبکه است  را به پورت شبکه اصلی دستگاه NVR وصل کنید ، در اصل این پورت از پورت های عادی دستگاه NVR جدا می باشد.
در هر صورت  شما می توانید از این روش  کابل کشی خود را  از لحاظ حجم به مقدار زیادی  کاهش دهید  و همچنین نسبت به کم کردن  هزینه های انجام پروژه اقدام نمایید . مثلا اتصل چهار دوربین مدار بسته تحت شبکه که به دستگاه NVR نزدیک هستند را به صورت بی واسطه و مستقیم انجام نموده و بعد از آن دوربین هایی را که نسبت به مسیر فاصله دورتری از دستگاه NVR دارند را به سوئیچ متصل کرده و از این روش اتصال  یک کابل شبکه به  NVRرا برقرار نمایید. وقتی کار را به این روش انجام دهید  باعث  کاهش میزان حجم کابل کشی به خصوص در پروژه های بزرگتر می شود . دیگر نکته ی که  مهم  است در مورد سوکت مورد استفاده می باشد که باید با توجه به نوع کابل که استفاده شده ، کابل های شبکه را سوکت زده شود  تا در اینصورت با مشکلی روبرو نشوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه نصب دستگاه ضبط NVR  با مشاورین و متخصصین ما در ایران امن تماس بگیرید.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *