نصب دوربین مدار بسته ارسال دیدگاه

 نصب دوربین مدار بسته:  به دلیل حائز اهمیت بودن نصب دوربین مدار بسته برای چگونگی نصب دوربین مدار بسته در این قسمت از سایت ایران امن، آموزشی در جهت نصب دوربین مدار بسته گنجانده ایم.

چگونگی نصب دوربین مدار بسته

چگونگی نصب دوربین مدار بسته در مکان های اداری

نصب دوربین مدار بسته به عنوان یکی از اصلی ترین نیازهای واحدهای اداری، نظارت و کنترل مناسب و درست در محیط است. اما این امکان وجود دارد که در برخی از شرایط به مسائل کنترل های امنیتی نیاز باشد باید بسته به نیاز کارفرما به آن توجه گردد.

نصب دوربین مدار بسته

 انتخاب برند مناسب
در محیط های اداری به طور عادی کارفرمایان به سراغ دوربین های مدار بسته می روند که برندهای معتبرتری دارند، که این دوربین ها از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردار باشند. برای نصب دوربین مدار بسته در واحدهای اداری دوربین مدار بسته کره ای CNB و دوربین مدار بسته MICRONIX کره را توصیه می کند. البته باتوجه به نوع نیازی که در واحدهای تجاری وجود دارد می توان از این دوربین های دیگری مانند: دوربین مدار بسته دام CNB، دوربین مدار بسته بولت CNB، دوربین مدار بسته باکس یا صنعتی CNB در 2نوع Day & Night یا دید در شب با وضوح و رزولوشن تصویر 650TVLIN و دوربین مدار بسته دام MICRONIX، دوربین مدار بسته بولت MICRONIX، دوربین مدار بسته باکس یا صنعتیMICRONIX در 2نوع Day & Night یا دید در شب IR با وضوح و رزولوشن تصویر 700 TVLIN کره ای را در اینگونه مکان ها نصب کرد.

برای انتخاب نوع سیستم دوربین مدار بسته متناسب در این مکان های اداری که عموما نظارت نیروی کار و کارمندان از درجه الویت بالایی برخوردار می باشد عموما نصب دوربین مدار بسته آنالوگ نیز کافی می باشد. اگر که کیفیت تصویر تخصصی تر یا نیاز ویژه در محیط الزامی و لازم باشد، ضروری است که از دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP یا دیجیتال HD استفاد کرد.

انتخاب متناسب محل نصب دوربین مدار بسته
در واقع باتوجه به نوع نیاز و درخواستی که کارفرمایان برای نصب دوربین مدار بسته در واحدهای اداری دارند بسیار متنوع می باشد و برای بررسی دقیق تر باید به گونه ی فیزیکی از مکان مورد نظر بازدید دقیقی صورت گیرد، تا از نصب دوربین مدار بسته بیشتر از نیاز اصلی که باعث هزینه های اضافی تحمیل شود جلوگیری گردد.

چگونگی نصب دوربین مدار بسته در مکان های تجاری 

تضمین امنیت و نظارت مناسب و صحیح یکی از نیازهای اصلی در واحدهای تجاری می باشد، کنترل کردن ورود و خارج شدن مشتریان و مراجعین به این مکان ها و یا لزومی که برای کنترل و نظارت دقیقی برای ورود و خروج از مکان های مانند انبارها و نظارت دقیق وصحیحی بر صندوق های مکان های تجاری که به کار دادوستد( معامله ) پولی و مالی مشغول هستند از جمله دغدغه های مهم و اساسی مدیران و صاحبان و مالکان این مجموعه ها به شمار می آید پس می توان گفت بهترین کاربرای کنترل در واحدهای تجاری نصب دوربین های مدار بسته است.

انتخاب برند مناسب
از جمله نگرانی های اساسی که مدیران مجموعه های مکان های تجاری دارند می توان به در مورد تجهیزات خریداری شده به کاهش هزینه ها، ماندگاری و حفظ کیفیت آنها و همچنین اینکه در مکان های تجاری حساسیت بالایی برخوردارند، باید از برندهای دارای اعتبار و معتبر برای تجهیز و نصب دوربین مدار بسته در این مکان ها استفاده شود.
باوجود اینکه از دوربین های مدار بسته آنالوگ در مکان های تجاری استفاده ی فراگیر می شود، بدین ترتیب درانتخاب کردن نوع سیستم دوربین مدار بسته متناسب، باید به این نکته اشاره داشت که این نوع از دوربین های مداربسته عموما برخی از نیازهای خاص و ویژه کارفرمایان را در مورد وضوح تصویر و رزولوشن بسیار بالا در برخی از موردها که به دیدن جزئیات ویژه با حداکثر دقت بسیار بالا نیاز است را برآورده نمی کند به همین جهت می توانیم از دوربین مداربسته دیجیتال HD یا تحت شبکه که گزینه مناسب تری برای پوشش اینگونه نیازها در مکان های تجاری است استفاده کنیم.

چگونه محل مناسب نصب دوربین مدار بسته را انتخاب نماییم؟
در مکان های تجاری، کاربرد دوربین های مدار بسته برای مشاهده نمودن مشتریان و همچنین مراجعین در این مکان ها به عنوان یکی از اساسی ترین موارد نصب دوربین مدار بسته بشمار می آید. به همین جهت باید یک دوربین مدار بسته را مقابل مشتریان نصب کنیم به گونه ای که در صورتی که امکان داشته باشد بتوانیم برای پوشش دادن درب ورودی در واحدهای کوچکتر اقدام نماییم.
ورودی واحد های تجاری، به عنوان یکی دیگر از موارد اساسی و مهم نصب دوربین مدار بسته در واحدهای تجاری بشمار می آید اگر که فاصله زیادی بین ورودی واحد تجاری تا محل فروش باشد، باید یک دوربین مداربسته بصورت مجزا برای ورودی اصلی آن در نظر گرفته بشود.

در مکان های تجاری، تعبیه دوربین های مدار بسته که نصب شده اند میبایست مورد استفاده برای کنترل فروشنده و صندوق، قفسه ها و انبارهای موجود در واحدهای تجاری قرار بگیرند که این بسته به شرایط محیط و اندازه و چگونگی چیدمان داخلی این مکان ها، تعداد مورد نیاز دوربین های مدار بسته قابل تغییر می باشد.

چگونگی نصب دوربین مدار بسته در ساختمان های مسکونی 

تضمین امنیت ساکنان و حفاظت از دارایی آنها به عنوان یکی از نیازهای اساسی در ساختمان های مسکونی می باشد. بدون شک ایجاد کردن این مطلوبیت بدون استفاده از تکنولوژی های جدید امکان پذیر نمی باشد لازم به ذکر است استفاده از دوربین های مدار بسته راحت ترین و کم هزینه ترین سیستم برای کنترل در ساختمان های مسکونی می باشد.

نصب دوربین مدار بسته

برندهای مناسب:
از نگرانی های اصلی مشتریان مسکونی کاهش هزینه ها، ماندگاری و حفظ کیفیت تجهیزات خریداری شده می باشد، برندهای کره ای MICRONIX و CNB را که بسیار ایده آل برای نصب در ساختمان ها و منازل می باشند پیشنهاد می کنیم. معمولا به دلیل هزینه های بالای دوربین های IP تحت شبکه استفاده کردن از دوربین های مداربسته آنالوگ در منازل و ساختمان ها بسیار رواج دارد.

نحوه ی انتخاب و جا گذاری محل های نصب دوربین مدار بسته:
معمولا نقاط رایج برای نصب دوربین مدار بسته در ساختمان ها ، درب ورودی ساختمان (برای کنترل ورود و خروج افراد) ، پارکینگ ها( برای نظارت بر ورود و خروج اتومبیل) و افراد با در نظر گرفتن تعداد ورودی و خروجی و همچنین شکل و میزان تعداد طبقه های پارکینگ می باشد . می توان گفت یکی دیگر از نقط های که دارای اهمیت است، نظارت بر انباری های که در ساختمان ها موجود است و همچنین اطراف حیاط پشتی و جلوی ساختمان که امکان ورود افراد از مکان ها و ساختمان های اطراف به آن وجود دارد.

یکی دیگر از محیط های که برای نظارت در ساختمان ها قابل اهمیت است، محیط بیرون از ساختمان و درب اصلی از بیرون ساختمان می باشد ، تا در صورت پارک کردن اتومبیل های اهالی ساختمان و یا مراجعین به آنها، بتوانند بر آن نظارت کنند، همچنین محیط پشت بام هم اگر که با ساختمان های اطراف هم سطح باشد و افراد بتوانند از ساختمان های مجاور امکان دسترسی داشته باشند باید برای ورودی پشت بام حداقل یک دوربین مدار بسته دید در شب در نظر بگیرند و یا دیگرمنطقه های حساس پشت بام را با تعدادی دوربین بولت دید در شب، مورد پوشش قرار داد. اگر که ساختمان ها از مکانهای مثل اتاق سرایداری یا اتاق نگهبانی استفاده می کنند ، نصب دوربین مداربسته هم در این نقاط نیز توصیه می شود.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *