نصب CCTV آنالوگ ارسال دیدگاه

نصب CCTV آنالوگ: نصب CCTV آنالوگ حتی برای کسانی که اطلاعات کمی در مورد کارهای فنی برق دارند نصب CCTV آنالوگ کار زیاد سختی نمی باشد. پس شما عزیزان را به مطالعه ی این مقاله دعوت می کنم.

آموزش نصب CCTV آنالوگ

 

برای نصب CCTV آنالوگ شما تنها کافی است نیاز به یادگیری سیم کشی ساده برق، طرز کار با دریل و در صورت نیاز چگونگی نصب داکت برق برای رعایت اصول نصب را دارید که به آسانی کمی حوصله می توانید با اینکار را برای خود انجام دهید.

تجهیزات مورد نیاز برای نصب CCTV آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ : با توجه به میزان گستردگی محل نصب باید میزان و نوع دوربین آنالوگ خود را مشخص کنیم و آنها را نیز تهیه کنیم. ( CCTV آنالوگ چیست؟)
دستگاه دی وی آر (DVR) : با توجه به میزان دوربین ها باید دستگاه DVR متناسب برای کار خود را تهیه نماییم. ( دستگاه DVR چیست؟ )
هارد دیسک : با توجه به تعداد دوربین های مداربسته و نیاز ما هارد دیسک با ظرفیت مورد نیاز انتخاب می گردد. (راهنمای خرید هارد دیسک دوربین مداربسته)
کابل تصویر دوربین مداربسته : با توجه به متراژ مورد نیاز باید کابل RG59 یا کابل ترکیبی ( کابل RG59 و کابل برق در یک کابل ) برای برقراری اتصال هر دوربین به دستگاه DVR خریداری می شود. پیشنهاد می گردد از برآورد خود کابل چند متر بیشتر تهیه نمایید که اگر افزایش متراژ افزایش پیدا کرد در هنگام کابل کشی با مشکل مواجه نشوید. ( کابل تصویر دوربین مداربسته چیست؟ )
کابل برق دوربین مداربسته : اگر که از کابل RG59 استفاده می نمایید باید برای تغذیه هر دوربین به متراژ مورد نیاز کابل برق به صورت جدا تهیه نمایید. (کابل برق دوربین مداربسته چیست؟)
منبع تغذیه یا آداپتور : برای تامین نمودن انرژی برق دوربین های مداربسته باید به ازای هر دوربین اقدام به تهیه یک آداپتور ۱ آمپر نمایید یا از یک منبع تغذیه مرکزی برای تامین برق تمام دوربین ها استفاده نمایید. ( منبع تغذیه دوربین مداربسته چیست؟ )
اتصالات دوربین مداربسته : برای برقراری اتصال کابل تصویر به دوربین مداربسته و دستگاه DVR شما به فیش BNC نیاز خواهید داشت افزون بر آن برای برقراری اتصال منبع تغذیه یا آداپتور به دوربین های مداربسته بسته به میزان تعداد آنها به فیش نری و مادگی برق نیاز دارید.
لوازم جانبی نصب : برای رعایت اصول نصب دوربین مداربسته و همچنین اینکه کابلها و تجهیزات برقی را پنهان نمایید می توانید از داکت برق, باکس پلاستیکی, لوله فلکسی و … استفاده کنید.

راهنمای نصب CCTV آنالوگ:

نصب CCTV آنالوگ

پیش از اینکه مراحل نصب را شروع کنید مکان نصب هر دوربین مداربسته و همچنین علت استفاده از آن و نیازهای مشتری خود را مجددا چک نمایید و توسط مشتری پس از توضیحات لازم و کافی و تائید کار مراحل نصب را شروع نمایید.
• برای شروع طرحی جمعی از کابل کشی، محل نصب دوربین ها، محل هایی که باید سوراخ شوند را دقیقا مشخص کنید. ( اگر می خواهید می توانید آنها را روی کاغذ یا در صورت وجود نقشه محل نصب بر روی آن مشخص نمایید ).
• قبل از شروع کردن عملیات کابل کشی ، به دقت مسیر کابل و محل عبور آن را بررسی کنید, حتما امکان سوراخ کردن دیوارها را بررسی نمایید . اگر که وجود مشکل بعد از مشخص شدن و بررسی مسیر جایگزین به سراغ مرحله بعد در نصب خود بروید.
• بسته به مکان نصب و نیاز ما داکت برق، اقدام به نصب لوله فلکسی یا لوله فلزی را در مسیر کابل کشی هر دوربین و مکانی را که برای آن در نظر گرفته ایم می نماییم.
• در مسیر هر دوربین کابل تصویر RG59 و کابل برق را با در نظر گرفتن ضریب خطا متر کرده و ببرید. همیشه برای برش کابلها تلاش نمایید کمی بیشتر در نظر بگیرید تا با کوتاه بودن طول کابل مواجه نشوید. در سمت دستگاه DVR هم مقداری کابل اضافه برای جا به جایی احتمالی دستگاه DVR در آینده در نظر بگیرید که اگر با نیاز جابه جایی دستگاه مشتری با مشکل روبرو نشوید.
• از محل نصب دوربین مداربسته کابلها را درون باکس پلاستیکی یا لوله فلکسی قرار دهید.سپس کابلها را به دقت اندازه نمایید.
• در صورت تامین برق دوربین های مداربسته توسط آداپتور باید در کنار محل نصب هر دوربین یک باکس پلاستیکی برای جا دادن آداپتور درون آن نصب کنید. البته می توان از منبع تغذیه مرکزی هم برای تامین برق استفاده کرد که در اینصورت نیازی به باکس پلاستیکی نمی باشد. ( توضیحات لازم در مورد مزایا و معایب هر کدام در مقاله مربوطه داده شده است ).
• دوربین های مداربسته را در جایی که برای هر دوربین در نظر گرفته اید نصب کنید. پس از برقراری اتصال فیش BNC به سر کابل تصویر و در سمت دستگاه DVR به سر دیگری از آن , آن را به دوربین و دستگاه DVR وصل نمایید.
• در صورت استفاده از آداپتور فیش آن را به دوربین وصل کنید. در صورتیکه از منبع تغذیه مرکزی استفاده می کنید باید فیش نری و مادگی را به سر کابل برق وصل کنید. در صورت استفاده از آداپتور در کنار دوربین باید کابل برق را با اتصالات به آداپتور وصل کنید.
• پس از برقراری اتصال منبع تغذیه به برق و بعد از بررسی نمودن وصل بودن فیش ها به هر دوربین مداربسته، به محل استقرار دستگاه DVR رفته و دستگاه را پس از اتصال به برق و نمایشگر روشن می نماییم.
• در صورتی که تصویر دوربین های مداربسته قابل مشاهده نباشد. این امکان وجود دارد که کابل تصویر یا برق قطع باشد یا دوربین مورد نظر خراب باشد . برای چک کردن موارد بالا حتما سعی نمایید اطمینان خود را با چک کردن IR دوربین یا با استفاده از ولت متر از وصل بودن برق دوربین برقرار کنید . در صورت وصل بودن برق به دوربین مداربسته این امکان وجود دارد اتصالات کابل تصویر مشکل داشته باشد یا کابل مورد نظر در جایی قطع شده باشد . پس در نهایت سعی نمایید به دقت مسیر کابل مورد نظر را بررسی کنید و اقدام به برطرف نمودن مشکل کنید .
• اگر که تصویر دوربین ها را داشتیم ، با توجه به نیاز مشتریان و همچنین در نظر داشتن منبع های نور و وجود مشکل ضد نور احتمالی به دقت تنظیم کنید. توصیه میگردد حتما این عمل را در طول روز انجام دهید.
• پس از اینکه تمام تنظیم دوربین های مداربسته انجام شد نوبت میرسد به نصب هارد دیسک در دستگاه DVR. اینکار بسیار راحت می باشد برای شروع آن پیچ قاب دستکاه دی وی آر را باز نموده و قاب روی آن را بردارید. سپس هارد دیسک را به کابل SATA و برق موجود در دستگاه وصل نمایید . اگر که وصل نبودن طرف دیگر به مادربرد دستگاه آن را هم به دستگاه وصل نمایید. بعد از استقرار و نصب هارد اقدام به بستن قاب دستگاه می نماییم.
• حالا دستگاه DVR را روشن نموده و اقدام به فرمت هارد دیسک کنیم. ضبط را از تنظیمات دستگاه تنظیمات نور, تصویر و زمان بندی انجام می دهیم.
• پس از اینکه کار تماک شد تصاویر را به مشتری خود تحویل می دهیم.
همانطور که ملاحظه نمودید اگر در صورت داشتن دانش در مورد مختصر برقی و فنی می توانید کار نصب CCTV آنالوگ را انجام بدهید. در مقاله های بعدی نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه و نصب میکروفن برای داشتن صدا و دیگر موارد نصب را به شما دوستان گرامی و سروران عزیز آموزش می دهیم.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *