نصب CCTV دوربین مدار بسته (بخش دوم) ارسال دیدگاه

نصب CCTV: در این بخش از مقاله به چگونگی کارشناسی نصب CCTV می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با نصب CCTV با ایران امن همراه باشید.

چگونگی کارشناسی برای نصب CCTV دوربین مدار بسته(بخش دوم)

نصب CCTV در قسمت خارج ساختمان

بصورت معمولی برای اینکه تخریب اموال و سرقت ها نشان داده شوند، از نصب CCTV دوربین های مدار بسته استفاده می کنند که در بیرون ساختمان استفاده می شوند. معمولا نصب CCTV دوربین های مدار بسته در بیشتر مواقع در قسمت بالای ساختمان در زاویه ی از آن می باشند که دیوارهای اطراف را نشانه می گیرد. لزومی ندارد که پوشش صد درصد هر دیواری وجود داشته باشد، بدلیل اینکه اینگونه موردها معمولا در محیط های هایی عمومی مانند منطقه های مسکونی که روشن هستند و یا جاده های اصلی بسیار کمتر اتفاق می افتد. در این گونه موارد نقطه های از محیط های های عمومی در نظر گرفته می شود که در تیرس قرار ندارند. دوربین های مدار بسته در بیرون باید مکانهای های عمومی مثلا پیاده روها را نیز زیرنظر بگیرند اگر که هدف این باشد که افتادن و یا لیز خوردن زیر نظر گرفته شود. معمولا این دوربین های مدار بسته برای اهداف جرم شناسی مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا اکثر اتفاقات در شب رخ می دهد چون اغلب این شرکت ها در شب ها اغلب تعطیل هستند. اگر بودجه در نظر گرفته شده برای تأمین هزینه ها یک نگرانی ایجاد کرده باشد، در اینجا یک لیستی از دوربین های مدار بسته بیرونی با قیمت پایین نشان داده می شود که به طور قطعی می توان گفت این لیست، مفید خواهد بود.

نصب CCTV در پارکینگ ها و گاراژها

نصب CCTV

در بیشتر اداره های که دارای پارکینگ خصوصی و یا  گاراژهای بزرگ دارند، دوست دارند که این نواحی کاملا مورد پوشش قرار داده باشد، بخصوص در زمانی که کارمندان در ساعات شب در حال رفت و آمد می باشند. همانگونه که همه ما می دانیم پوشش عالی و درست و کامل پارکینگ ها به خاطر عدم روشنی کامل بسیار سخت می باشد. علاوه براین مورد، میزان وسعت این منطقه ها نیز پوشش آن مکان ها را با وضوح قابل استفاده بسیار سخت تر می کند. برای پوشش پارکینگ ها از دوربین مدار بسته تحت شبکه آی پی IP مگاپیکسل بالا، با توجه به اینکه وجود محدودیت هایی دارند از جمله فریم ریت پایین، تک رنگ بودن یا فقط رنگی بودن و مقدار حساسیت کمتر به نور طبیعی به کار گرفته می شوند. اغلب کاربران با رزولوشن کمتر (۱-۲ مگاپیکسل) با میدان دیدهای کوچک باشد نصب CCTV را انجام می دهند. درباره ی انتخاب دوربین مدار بسته می توان از تست های ویژه IPVM در خصوص پارکینگ ها و گاراژها انجام شده است استفاده کرد که در واقع تست های مفیدی خواهد بود.

مراکز داده: رفت و آمد اغلب در ادارات و ساختمان هایی که مراکز داده وجود دارد، ضبط می شوند. با این کار میزان افرادی را که به این مرکز وارد می شوند، همچنین تایم ورود آنها و فعالیت هایی که آنها انجام می دهند را مشخص می کند . در صورتی این اطلاعات می توانند بکار گرفته بشوند اگر که در موردی از سرقت داده ها و یا دستکاری در تجهیزات تشخیص داده شود. در بیشتر زمان ها در این مرکزها نظارت ویدئویی و سوئیچ های شبکه قرار می گیرند. باید توجه کنیم که در مراکز داده در جلوگیری از وقوع دستکاری در سیستم ها وجود دوربین های مدار بسته بسیار امری مفید خواهد بود.

نصب CCTV در انبار فروشگاه ها

 دو هدف را می توانیم برای پوشش نظارتی انبارها در نظر بگیریم. اولین نکته این است که این منطقه مناسب برای سرقت سارقان می باشد، از آنجا که سرقت اجسامی که بزرگ هستند از طریق درهایی که به بالا باز می شوند بسیار راحت ترو آسان تر از طریق درهای دیگر می باشد. دومین نکته اینکه رکوردی از آمد و شدها، محموله ها ثبت می شود. دوربین های مدار بسته دینامیک واید برای اینگونه مکان ها مورد نیاز می باشد، زیرا وقتی این درها (درب های اتوماتی که به بالا باز می شوند ) باز هستند ، نورهای پس زمینه را بصورت قوی ایجاد می نمایند . نصب CCTV دوربین اضافه مدار بسته در انبارها احتمالا بتواند از سرقت یک محموله های دارویی تا چند میلیون دلاری جلوگیری کند.

 نصب CCTV در اداره ها

 

نصب CCTV

 در بعضی از اداره ها علاوه بر مکان های که قبلا بیان کردیم، تمایل دارند در فضای داخلی اداره نیز نصب CCTV دوربین مدار بسته صورت گیرد که این مسئله به خودی خود بسیار بحث برانگیز می باشد. این امکان نیز وجود دارد که دوربین های مدار بسته بر رفتار کارمندان تاثیر بگذارند، این امکان وجود دارد که حتی آنها اقدام به خاموش و یا غیرفعال دوربین های مدار بسته نظارتی نمایند. راه حلی جز نصب CCTV دوربین های مداربسته در داخل فضای اداره نیست اگر که خطری از لحاظ قانونی وجود داشته باشد. در همچنین شرایطی اگر زیرنظر قراردادن فعالیت کارمندان هدف ما نباشد، اپراتورها میدان دید را بصورت جدا قرار می دهند و یامحیط کار کارکنان را اگر امکان داشته باشد می پوشاند.

ملاحظات شبکه ای: همانگونه که قبلا در مثال توضیح داده شده است، برای اینکه از دوربین های آی پی در اداره ها استفاده کرد باید از یک شبکه بصورت خصوصی(اختصاصی) به همان گونه که در گزارش استفاده از شبکه منعکس شد، بهره بگیرد. عموما شبکه محلی که به عنوان نظارتی هستند و ضبط محلی سازمان به یکدیگر متصل می باشند. عموما دسترسی کارکنان با شبکه سازمان به ویدئوهای دوربین های مدار بسته نظارتی برقرار است. در صورتی که دسترسی آنها از راه دور و از طریق نرم افزارهای تلفن همراه مد نظر باشد، پس سیستم های نظارتی به واسطه اینترنت نیز باید وجود داشته باشد.

مشاهده ویدئوها

 

نصب CCTV

 

چگونگی مشاهده ویدیو ها، بستگی به وسعت سازمان تحت نظارت دارد. در اداراتی که کوچک می باشند، به ندرت تصاویر مشاهده می شوند، در واقعه برای اهداف جرم شناسی از آنها استفاده می گردد. گاهی برای مشاهده ویدئوها کارکنان بخش پذیرش و یا مدیران نیز می توانند از مانیتورهای اختصاصی استفاده کنند. روند مشاهده ویدئوها در سازمان های متوسط تا بزرگ نیز امکان دارد بصورت جزئی تر باشد. در بسیاری از سازمان های بزرگتر بصورت تمام وقت کارمندانی دارند که به طور مرتب همه ویدئوها را تماشا می نمایند. اگر که ساختمان تحت نظارت فقط یکی از مکان های یک شرکت که دارای چند ساختمان است، باشد؛ این امکان برای ویدئوها وجود دارد که می توانند از راه دور در یک دستور نظارتی مرکزی مشاهده بشنوند. نرم افزار های موبایل نیز می تواند در اداره های کوچک، مدیران و صاحبان مورد استفاده قرار بدهند. به این گونه در شرایطی که در اداره نیستند، اگر حادثه ی مهمی رخ بدهد بتوانند آن را به واسطه تلفن همراه خود دنبال کنند. دیگر این روش کاربردی نخواهد بود اگر که در ادارات بزرگ تر که کارمندانی برای این منظور استخدام می شوند.

خریداری

اداره های خصوصی بیشتر مواقع با مشاوره با تک فروشان تجهیزات خود را خریداری می کنند. بدون توجه به اینکه درخواست پیشنهاد خود را در هیچ فرآیند رسمی قرار دهند. اما در بعضی از موارد ترجیح می دهند یا براساس خط مشی کمپانی به نظرات مختلفی نیاز خواهند دارند. میزان تعداد کمپانی هایی که این مرحله را می گذارنند، محدود است. مالکانی که نیاز به نظرات مختلف دارند باید حتما با تلاش سخت و بصورت جدی پیشنهادها را مورد بررسی قرار دهند و بخاطر اینکه همگی بهم شبیه می باشند، باید این اطمینان را برقرار نمایند که آخرین انتخاب به عنوان انتخاب نهایی از نظر نوع، مدل، وضوح دوربین مدار بسته، و همچنین برنامه ضبط کننده، نرخ فریم و زمان نگهداری ویدئوها و راه اندازی سیستم درست و صحیح باشد. این مطلب کاملا به وضوح روشن است که هزینه برای این سیستم کاملا به اندازه، طرح و سطح امنیت مورد نیاز ملک بستگی خواهد داشت.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *