نصب CCTV دوربین مدار بسته ارسال دیدگاه

نصب CCTV: در این بخش از مقاله به چگونگی کارشناسی نصب CCTV می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با نصب CCTV با ایران امن همراه باشید.

چگونگی کارشناسی برای نصب CCTV دوربین مدار بسته (بخش اول)

 

در صورتی که یکی از بیشترین و عمده ترین کاربردهای دوربین مداربسته در صنعت نظارتی، سیستم های نظارتی ادارات می باشند، اما در جاگذاری دوربین مدار بسته آنها از طراحی و برنامه ریزی در محیط که ساس آنها تهدیدهای درست و واقعی می باشد، بهره ای صورت نمی گیرد. اگر ما از پنج متخصص در سیستم های نظارتی سوال بپرسیم که چگونه یک دفتر اداری را با این سیستم ها مورد پوشش قرار دهیم در پاسخ ۵ راه وروش مختلف را به ما پیشنهاد می دهند. بیشتر این جانمایی ها، محیط ها و نقطه های مهم یک ساختمان را مورد پوشش خود قرار نمی دهند. در این قسمت، مواردی که باید طراحی سیستم های نظارتی برای ادارات لحاظ شود و تهدیدهای که در ساختمان رواج دارد و ملاحظات شبکه ای، مکان نصب CCTV  دوربین مدار بسته، استفاده از منابع مشاهده تصاویر و انتخاب محصول را بررسی خواهیم کرد.

تهدیدهای رایج:

فضا و محیط ساختمان ها دارای شباهت زیادی بهم هستند. این در حالی است که اندازه، طراحی کردن و حتی فعالیت های و امور اداره ها و شرکت ها با یکدیگر متفاوت می باشد.

نگرانی های مشترک کدامند؟

سرقت توسط کارمندان: سرقت از جانب کارمندان از جمله تهدیدهایی بشمار می رود که هزینه زیادی از خود بجای می گذارد و بیشتر در اغلب موارد نادیده گرفته می گردد. این نوع سرقت می تواند به سادگی و راحتی سرقت لوازم یک اداره باشد. اما در صورتی که لوازم بزرگتری را کارمندان به سرقت ببرند مثل این تجهیزات بزرگ( لپ تاپ ها، کامپیوترها، پرینترها، مانیتورها) این کار معمولی و راحتی نیست. بیشتر وسایلی که به سرقت میروند ولزومی نیست که حتما گران قیمت باشند، اما آنها می توانند تاثیر بسیاری در فاصله های زمانی طولانی مدت بر مقدار و میزان سود شرکت داشته باشند.

نصب CCTV

سرقت: معمولا اولین هدف سارقان، سرقت تجهیزات کامپیوتری با توجه به تعداد زیاد آنها در اداره ها است. اگر که اداره در طبقه همکف واقع بشود این مشکل خیلی شدیدتر خواهد شد. زیرا بدلیل آنکه سارقان به پنجره ها و شکستن و وارد شدن آنها به ساختمان بدون اینکه بخواهد شناخته شوند خیلی راحت تر دسترسی خواهند داشت.

تخریب اموال عمومی: اگر تجهیزات دچار آسیب شوند باعث می شود که زیادتر شدن هزینه های تعمیرات می شود. می توان به مواردی چون پنجره های که شکسته شده اند، نقاشی های روی دیوار یا آسیب رساندن به سیستم روشنایی و مناظر از جمله این موارد می باشد.

امنیت کارمندان: این امکان وجود دارد که زمانی که کارکنان اداره مکان کار خود را ترک می کنند و یا زمانی که به محل کار وارد می شوند، مجرمان آنها را هدف قرار بگیرند. به ویژه در زمان تاریکی شب و یا به اصطلاح هوای گرگ و میش.

پذیرفتن مسئولیت و تعهد: در این چند سال اخیر از سمت مشتریان شکایت هایی از جمله شکایت های مثل افتادن و سرخوردن افزایش پیدا کرده است. این گونه مشکلات بیشتر گریبان شرکت های بازرگانی را می گیرد که معمولا ورود بیشتر مردم مثل مشتریان، بازاریان و دگران باز به داخل آنها باز است و یا حتی می توان گفت پیاده روی خصوصی دارند. در این گونه موارد در برابر این شکایات مسئولیت پذیرفتن نیز به عنوان یکی دیگر از نگرانی ها بشمار می رود. با اینکه مورد های بالا به عنوان رایج ترین تهدیدات می باشند اما هر اداره ای منحصر بفرد می باشد و باید شرایط محیطی اش بصورت جدا مطرح و بررسی گردد. به عنوان مثال تجهیزاتی و لوازمی که به صورت ۲۴/۷ به کارمندان اختصاص داده می شود، در معرض مورد سرقت کمتری واقع شدن و خراب شدن قرار می گیرند. اگرچه تردد کارمندان هم در شب صورت بگیرد ممکن است طعمه ای برای زورگیران قرار بگیرند.

موقعیت های قرارگیری معمول نصب CCTV دوربین مدار بسته:

 

با توجه به تهدیدهای که در اداره ها ذکر کردیم، می توانیم بگوییم که چندین موقیت خاص و ویژه در اداره ها وجود دارد که نصب CCTV دوربین های مدار بسته عموما در آن نقطه ها صورت می گیرد.

نصب CCTV

ورودی اداره ها: در قسمت ورودی ساختمان به طور رایج برای اینکه ورود و خروج را در نظر بگیرند نصب CCTV دوربین مدار بسته صورت می گیرد. این امکان وجود دارد که این ورودی یا به گونه تک ورودی باشد و یا به گونه چند ورودی؛ به عنوان نمونه مثلا برای کارمندها بصورت جدا، برای ارباب رجوعان هم بصورت جداگانه و همچنین ورودی محیط های پشتی، این درها برای کنترل کردن تهدیدهای رفت و آمد با دوربین مدار بسته مورد پوشش قرار بگیرند. معمولا از این روش سرقت کارمندان احتمالا قابل شناسایی خواهد بود. از آنجایی که این محیط ها در طول روز باز هستند و بصورت رایج معمولا قفل نمی گردند، نقطه شروع سرقت برای مجرمان می باشند. معمولا این ها با یک دید مرکزی بر روی منطقه های ورودی، به وسیله نصب CCTV دوربین مدار بسته داخلی مورد پوشش قرار داده می شوند. زمانی که محل مد نظر در معرض نورهای زیاد و شدید پس زمینه قرار دارند، باید نصب CCTV دوربین مدار بسته ”رنج دینامیک وسیع” در محل صورت گیرد. و همچنین کاربران ساختمان هایی دارای آیفون برای ورودی ساختمان خود هستند، باید آن را با سیستم نظارتی مجتمع هماهنگ نمایند. به احتمال زیاد تصاویر این دوربین های مدار بسته به دست کارکنان قسمت پذیرش و محافظان که ورود و خروج ها را برای حادثه ها و اتفاق های احتمالی را زیرنظر دارند یا به راحتی آن را مشاهده می نمایند که چه کسی در پشت درب است یا به صورت زنده دیده خواهد شد.

لابی های آسانسورها: عوامل های که بر ورودی های طبقه های بالا در ساختمان های دارای چند طبقه اثر می گذارند، ممکن است به لابی های آسانسورها در طبقه های بالاتر که به عنوان نقطه ورودی به هرکدام از این طبقه ها می باشند ، کشیده شوند. این مساله بیشتر در ساختمان ها و اداراتی که نیاز به امنیت بالایی دارند مد نظر قرار می گیرد. موضوعات و سوژه ها در جایی که به صورت مجازی این در حالی است که بین جابه جایی بین طبقه ها صورت میگیرد زیر نظر گرفته می شود . در ساختمان های دیگر بصورت خیلی راحت و ساده فقط بخش های ورودی و خروجی را زیر نظر دارند . در هرباری که مالکی برای ساختمانش درخواست دوربین مدار بسته ی در اتاق های آسانسور را بدهد، این کار به پیچیدگی و هزینه زیادی به سیستم اضافه می کند ، زیرا که نیاز است برای این دوربین های مدار بسته از روش های انتقال بی سیم و یا کابل بندی های خاص وگونه ی خاصی از دوربین های مدار بسته استفاده شود.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *