نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز ارسال دیدگاه

نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز: در این مقاله به معرفی و نحوه ی استفاده از نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز در دوربین های مداربسته می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز با ایران امن همراه باشید.

 

نور افکن (پروژکتور )مادون قرمز

این گونه نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز به پروژکتوری اختصاص می یابد که می تواند امواج نوری مادون قرمز را تولید نماید. یکی از معمول ترین نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز که در سیستم مادون قرمز استفاده می شود این نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز می باشد.
نحوه ی کارکرد نور افکن (پروژکتور )مادون قرمز چگونه است؟
تعدادی زیادی LED مادون قرمز در این گونه پروژکتورها به کار گرفته می شود. کارکرد این LEDها با LEDهای نوری معمولی دارای شباهت بسیاری می باشد. هر چقد میزان این LEDها پرقدرت تر و بیشتر باشد طبیعی است که پروژکتوری قدرت مند و حجم نوری تولیدی زیادتر می باشد. این پروژکتورها طول موج نوری تولیدیشان عموما بین 800 تا900 نانومتر می باشد که برای انسان ها نامرئی است.
در چه مواقعی از نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز استفاده می گردد؟
در دو صورت از پروژکتور IR استفاده می شود :
• اگر که دوربین شما LED مادون قرمز نداشته باشد. در دوربین های مداربسته باکس معمولا LED مادون قرمز نداشته اند و اگر نیازی به دید شب وجود داشته باشد از پروژکتور مادون قرمز باید استفاده گردد .
اگر که در دوربین مدار بسته  شما میزان برد دید در شب کافی نباشد : اگر که برای محل دید در شب ، دوربین انتخاب شده دید لازم را ندارد یا فضای در تصویر تاریک می گردد می توان با استفاده نمودن از نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز این مشکل را برطرف نمود.

 

نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز را چطور نصب کنیم؟

نصب این نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز کاملا شبیه پروژکتورهای ساده است منتها این نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز ممکن است دارای سنسور نور نیز باشند تا تنها در صورت پایین آمدن نور فعال شوند. نصب این نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز در صورت وجود سنسور نور تنها محدود به تامین برق خواهد بود. توجه کنید که نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز معمولا باید زیر دوربین و در جهت دید دوربین نصب شده باشد. در صورت نصب نور افکن (پروژکتور ) مادون قرمز رو به روی دوربین احتمالا با مشکل خیرگی نور مواجه خواهید شد..

 

شرکت داده پردازان پارسوآ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *