نیاز به سیستم UPS دوربین مداربسته (cctv) ارسال دیدگاه

نیاز به سیستم UPS دوربین مداربسته (cctv): همان گونه که همه ی ما می دانیم دوربین مدار بسته (CCTV)  مثل PC به یک نیاز در همه ی حیطه های  شامل سازمانها، فروشگاه ها، سوپرمارکت ها و…  تبدیل شده اند .

هم اکنون لازم است بدانیم که این سیستم تنها به  حفاظت  شبیه می باشد و نه حفاظت به این معنا که بتواند با پیشگیری از جرم یا سرقت به هدف مد نظر که حفاظت می باشد و مثل  بقیه لوازم حفاظتی ردیاب و نرده و آژیر  می توان از این چنین رخدادها به مقدار قابل توجهی جلوگیری نمود.

به این وجود  مثل همه ی سیستم های دیگر تکیه بر تامین برق و با ثبات است و همگی سیستم ها و مخصوصا دوربین مداربسته بدون آن از کار خواهد افتاد و با توجه به این مسئله که مکث در نظارت و ضبط جنبه اساسی کار دوربین را دچار اختلال می نماید ، سپس هدف اصلی کارکرد دائم ، و تامین برق مورد احتیاج یک ضرورت می باشد .

در بازار ایران سیستم های یUPS دوربین مداربسته که موجود هستند  دارای گستردگی وسیعی نیز هستند که میتواند موجب برطرف کردن نیاز ما را به این گونه یو پی اس ها باشند  در صورتی که باید توجه کرد انتخاب  درست  و هوشمندانه بسیار مهم به شمار می آید .

چگونه بهترین UPS دوربین مداربسته را انتخاب نماییم؟

همانطور که همیشه در جهت سیستم های خود به چه پشتیبانی نیاز داریم به عنوان اولین سوال است  که برای ما پیش می آید .

آیا اینکه ساخت چه کشور و یا مارکی باشند مهم است یا نه  باید که عالی ترین ها و گرانقیمت ترین ها را  همواره داشته باشیم ؟

باید توجه نماییم که همواره و الزاما در همه موارد بهترین ها و گرانترین ها کاربردی ترین نمی باشند ! باید این نکته را در نظر داشته باشیم که در جهت چه مصرفی چه وسیله ای و یا سیستمی مورد نیاز می باشد .

بدین صورت که اگر ما سیستم ضبط تصویر (DVR) و دوربین‌ مدار بسته (CCTV)  را دارا می باشیم در هنگام قطع برق شهر(BACK UP) در جهت پشتیبانی به چه نوع یو پی اس نیاز داریم.

از لحاظ ساختار و طراحی یو پی اس ها به چند گروه تقسیم می گردند  که شامل موارد زیر می باشند :
Offline/ Online/ Line Interactive/ Double conversion/…

اگر بخواهیم بصورت خلاصه بیان کنیم باید بگوییم که همگی آنها یک کار مشترک را انجام می دهند یعنی  در زمان بی ثباتی و یا قطع آن در یک زمان معلوم وظیفه پشتیبانی از نیروی برق مورد نیاز را برعهده  دارند .در این هنگام می توان فورا ساده ترین، به معنی گرانترین حتما بهترین می باشد را انتخاب نمود.

در زمانی که می بینیم ساختار فنی یک (DVR) با همه این سیستم ها قابل کارکرد می باشد پس  باید  در زمان خرید به قیمت و زمان پشتیبانی  توجه بیشتری نمود.

اکثر فروشندها با تکیه کردن بر اینکه شکل موج سینوسی (Sine Wave) و Online – Double  Conversion بهترین می باشد حتی در مورد انتخاب های دیگر هم اجازه فکر کردن نمی دهند.

UPS دوربین مداربسته

در صورتی که حقیقت با واقعیت متفاوت است  .

در واقع حقیقت به این شکل است که به درستی یک یو پی اس Line/On Double Conversion Sine Wave  بهترین می باشد درصورتی که به جهت یک سرور HP با پاور دوبل آن یا یونیت دندان پزشکی یا روتر های مخابراتی و …

ولی واقعیت این می باشد که یو پی اس  Modify Sine Wave/ Line Interactive / Off Line
شکل موج شبه سینوسی به صورت کامل توانایی کار با بیشتر سیستم های معمولی مثل  DVR و دوربین مدار بسته (CCTV) و مانیتور و دزدگیر و مرکز تلفن و صندوق فروشگاهی و درب های اتوماتیک و… را دارند.

شرکت داده پردازان پارسوا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *