هارد دیسک جدید Seagate با پایین ترین میزان لرزش

هارد دیسک جدید Seagate با پایین ترین میزان لرزش: کمپانی Seagate هارد دیسک‌های جدید خودش را که به فناوری RV Sensors مخصوص ضبط تصاویر دوربین‌ مدار بسته مجهز هستند ، عرضه نمود.

یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان محصولات ذخیره اطلاعات در دنیا شرکت سیگیت می باشد که تا هم اکنون با تکنولوژی‌های روز دنیا هارد دیسک‌های بسیاری را به بازارهای جهانی روانه کرده است. می توان گفت Seagate RV Sensors یکی از آخرین و جدید‌ترین تکنولوژی‌هایی می باشد که سیگیت برای هارد‌ دیسک‌های خود در نظر گرفته است . هارددیسک‌های Seagate Enterprise NASو Seagate Surveillance با بهره گیری از این نوع تکنولوژی از تولید نوسانات و ارتعاشات در زمان چرخش جلوگیری می‌کند و با پایین ترین میزان لرزش به کار خود ادامه می‌دهند که همین عمل باعث میشود که کارکرد و عملکرد کل سیستم افزایش پیدا می کند . این لرزش و ارتعاش ها باعث آسیب به بهره‌وری و کارایی هارد دیسک‌ها می شود و باعث می گردد که در کار دستگاه اختلال و خطا ایجاد ‌گردد و می‌توان در کیفیت کار سیستم نقش منفی داشته باشند.

به عنوان یکی از مشکلات اصلی این سیستم ها این است که می‌توانند هد را از مسیر اصلی تراک در زمان خواندن و یا نوشتن اطلاعات، خارج نمایند و باعث می شوند که در کل سیستم اختلال ایجاد شود که اگر جلوگیری از این لرزش‌ها و ارتعاشات صورت نگیرد، این امکان وجود داردکه این اطلاعات از تراک اصلی خوانده یا نوشته نشود، که باعث می شود تراک‌های مجاور خراب شوند . در Seagate Enterprise NAS و Seagate Surveillance مکانیزم خاصی موجود است که باعث کنترل این گونه لرزش‌ها شده و در واقع هارد را به‌وسیله انجام کار تشخیص جهت لرزش درایو، موقعیت هد و تراک در شرایط پایدار و با کمترین میزان لرزش و ارتعاش قرار می‌دهد . برای سیستم‌هایی که در کنار یکدیگر از چند هارد استفاده می‌کنند ، مثل ذخیره سازها DVR-NVR-NASS این امکان وجود دارد که هاردهای مجاور را لرزش‌های زیاد، تحت تاثیر قرار بدهند و به صورت قابل توجهی کارایی سیستم را کاهش بدهند ، پس استفاده از تکنولوژی Rv Sensors بسیار پیشنهاد می گردد.

شرکت داده پردازان پارسوا